gebe
  1. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.524
    Ödül Puanları:
    113

x ray cihazından geçmek bebeği etkilermi?

Konu, 'Gebelik' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

x ray cihazından geçtim bebeğime bir şey olurmu,gebelikte x ray cihazından geçmek,hamilelikte x ray cihazından geçmenin sakıncası ,gebelikte güvenlik kapısından geçme hakkında bilgiler Güvenlik kapıları ve cihazları gebeliğe zarar verir mi ve güvenlik kapıları ve cihazları gebeliğe zarar verir mi ve gebeliğin durumunu engeller mi diye baktığımızda aslında tam olarak zararlı olduğunu söyleyebiliriz. Yani güvenlik kapılarından ve elektronik kapılardan geçmek herhangi bir zarar vermez çünkü bu kapılar herhangi bir röntgen ışığı yaymazlar ve manyetik alan ile çalışırlar.

Dolayısı ile bu konuda zararlıdır diye bir kesin net bilgi yoktur ve bu sebeple sizlerde geçmiş olduğunuz güvenlik kapılarından dolayı korku duymanıza gerek yok. Elbette mümkünse ve imkânınız varsa bu gibi durumlarda içinden geçmeyip yan kısımdan geçiş yapabilirsiniz.

x.jpg

Güvenlik kapıları ve cihazları ister ilk günlerinde, ister son günlerinizde farkt etmeden kullanım yapmanıza olanak veriyor. Dolayısı ile sizlerde sık sık geçmek zorunda kaldığınız ve artık neredeyse her yerde var olan bu kapılarından korkmanıza gerek olmadığını anlıyor olacaksınız. kapıda ulunan yetkililere hamile odluğunuzu söylediğinizde zaten sizleri normal kapılarda geçiriyor olacaklardır.Yasalarda gebe olanların bu cihazların kontrolünden muaf tutulmaları konusunda bir madde yeralmamakla beraber, bu cihazlara yalnızca kısa bir süre maruz kalınmasıyla bebekte zarar oluşabileceğine dair bir bilimsel veri de mevcut değildir.
    Ancak güvenlik görevlisi olarak bu cihazların ve özellikle de "x-ray" cihazlarının yakınında çalışan, veya bu cihazları kullanan anne adayları bu konuyu amirlerine ileterek gebelik dönemi boyunca geçici olarak başka bir göreve alınmalarını sağlayabilirler.
    Yine ek bir önlem olarak anne adayları güvenlik görevlisine gebe olduklarını bildirebilirler ve klasik üst arama yöntemleriyle aranmayı talep edebilirler. Çoğu güvenlik kontrol noktasında bu amaca yönelik olarak bayan gürevliler de bulundurulmaya başlanmıştır.

x ray cihazından geçmek bebeği etkilermi? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. X-ray erkekliği öldürüyor

X-ray erkekliği öldürüyor

Üroloji uzmanı Dr. Mert Akıeke, X-ray bagaj tarama cihazları ve kapı dedektörlerinin güvenliği sağladığını ancak, uzun süre bunların başında duran kişilerin sağlığını olumsuz etkilediğini söyledi. X-ray cihazlarının X ışınını (Radyoaktif Röntgen Işını) gönderip cismin içinden gelen ışını kamerayla belirleyen cihazlar olduğunu hatırlatan Dr. Akıeke, şöyle dedi: “Özellikle, uzun süreli ve yakın...
  2. X-Ray Resimleri

X-Ray Resimleri

ray çeşitleri x ray görüntüleri X_ray çizim tekniği ile çekilmiş ilginç ve güzel resimler...
  3. Arkadaşlar x ray dan geçiyormusunuz?

Arkadaşlar x ray dan geçiyormusunuz?

hamilelikte dikkat edilmesi gereken noktalar hamilelikte zararlı ışınlar selam kızlar ; özelikle bu alışveriş merkezine bulunan x ray cıhazlarından hamileler geçerken çok korkuyor ama benim doktorum onun zarar vermediğini söylemişti ben yinede geçmiyordum ) siz doktorlarınıza danıştınızmı hiç merak ediyorum
  4. x-ray cihazları bebeğe zarar verirmi ?

x-ray cihazları bebeğe zarar verirmi ?

hamileyim x-ray cihazından geçtim bebeğime zararı olurmu,gebe hanımların x-ray cihazından geçmesi sakıncalımıdır, x-ray cihazlarının anne adayına zararı varmıdır,gebelikte elektormanyetik alanlar hakkında bilgiler Gündelik hayatta kullandığımız pek çok cihazın anne karnındaki bebeğe zarar verdiği inanışının yanlış olduğu belirtiliyor. Bilgisayar, cep telefonu, mikrodalga fırın ya da...
  5. Gebelikte astım bebeği etkilermi?

Gebelikte astım bebeği etkilermi?

Gebelikte oksijen tüketimi %25 kadar artar,bunda annenin vücut yüzeyinin giderek artması ve bebeğin enerji gereksinimindeki artış etkilidir.Astım, gebelikte en sık görülen sistemik kronik hastalıklardan biridir ve tüm hamilelerin %4-7'sinde görüldüğü bildirilmektedir. Hayatı tehdit edecek şiddette astım atağı ise tüm gebelerin %0. 2' de ortaya çıkar. Astım ilk kez hamilelikte ortaya...

Sayfayı Paylaş