gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

yeni doğan bebeğin gaz sancısına ne iyi gelir

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

bebeğim henüz beş günlük geceleri hiç uyumuyor çok gazı oluyor ne yaparsam rahatlar?

2. BeyazMelek

BeyazMelek Super Moderator

Beğenilen Mesajlar:
    325
    Ödül Puanları:
    63
    Size birkaç öneri sunacağım denenmiş umarım işinize yarar, bu arada bebeğinizi sağlıkla büyütmeniz dileğiyle :nazar:
    **sıyah kuru kayısı ile çörek otunu kaynatın sonra blendırdan geçırın ılık ılık su yerıne onu ıçın
    **Rezene çayı içebilirsiniz ..
    **kayısı suyu ve anason da işinizi görebilir
    ** Aktarlarda tane kimyon vardir onu demleyip icin gunde 2-3 defa
    **ya da en son doğal olduğu bilinen bir şurup olan zinco içirebilirsiniz bebeğinize
    SAĞLIKLI GÜNLER...

3. smiley

smiley Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    925
    Ödül Puanları:
    113
    sogan, mercimek, lahanadan uzak dur bunlar bebege siskinlik yapar.
    rezene cayi cok iyi geliyor bebegin gazina, ilaveten bebegin göbegine hafiften soldan saga daire seklince bir kac defa masaj yapin sonrada yukardan asagi bir kac defa... hafif hafif bebeginiz rahatliycaktir. Yegenlerimde cok yaparim ben hepsinede iyi geliyor...

Arzu 18 bunu beğendi.
  4. karakuzu

karakuzu Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    476
    Ödül Puanları:
    113
    Bebeginin karnina kiraz cekirdekli yastiklar var onu isitip koy cok iyi geliyo ins bebegini rahatlatir cnm. Bebeginin dizlerini karnina dogru topla birak bu bi masaj yada iki parmaginin ortasina bebegin gobek deligi gelecek sekilde tut hafif bastirarak dairesel sekilde ovala. Sende rezene cayi icebilirsin. Gazli icecekleride asla icme:)

5. sedaecrin

sedaecrin Forum Okuru

Benim bebegim iki buçuk aylik yirmi gunluk iken basladi gaz sorunumuz ne gecemiz vardi ne gunduzumuz artik bende onunla beraber agliyordum ama suan biraz daha rahatiz nedeni rezene cayi hem bebegime iciriyorum hem ben iciyorum ve metsil diye bir damla kullaniyorum karnina bacaklarina masaj yapiyorum yediklerime dikkat ediyorum karni dizime gelecek sekilde yuzustu yatirip sirtini avuyorum anne olmak zor is ama bir o kadarda guzel son olarak sikinti stres yaparsanizda bebeginiz bunu hisseder ve gaz sorununuz devam eder

Arzu 18 bunu beğendi.
yeni doğan bebeğin gaz sancısına ne iyi gelir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Hamilellikte gaz sancısına ne iyi gelir?

Hamilellikte gaz sancısına ne iyi gelir?

hamilelikte gaz sancısı,gebelikte gaz sancısı,hamilelikte gaz sancısı neden olur,gebelikte gaz sancısı neden olur,hamilelikte gaz sancısı nasıl geçer,gebelikte gaz sancısı hakkında bilgiler Bu şikayetin oluşmasında en kuvvetli etken muhtemelen gebelik hormonlarına (progesteron) bağlı olarak sindirim sistemi düz kaslarında gevşeme olmasıdır. İlerleyen gebelik aylarında rahmin büyümesi...
  2. Bebeğimin gaz sancısına ne iyi gelir?

Bebeğimin gaz sancısına ne iyi gelir?

bebeğimin gaz sancısına ne iyi gelir, bebeğimde kolik var ne yapmalıyım,Kolik nedir, bebeklerde kolik neden görülür, bebeklerde kolik nedeni ile ağlama anlaşılır mı,bebeğim sürekli ağlıyor Kolik denilen bu durumun birçok nedeni olabilir. Besin alerjisi, besin intoleransı gibi nedenlerin yanı sıra hamilelikte stres de bebekte kolik görülmesine yol açabilir. Kolik nedir? Kolik, süt çocukluğu...
  3. Hamilelikte gaz sancısına ne iyi gelir?

Hamilelikte gaz sancısına ne iyi gelir?

Gaz sancıları da hamilelikten kaynaklanan bazı fiziksel rahatsızlıklardandır. Aşırı derecede yaşanan gaz sancıları bazı tedaviler uygulanarak ve beslenme şeklindeki değişikliklerle minimize edilebilir. Bu yazıda gaz sancılarını azaltmanın yollarını anlatacağız. Fakat bundan önce gaz sancılarına neyin sebep olduğuyla başlayalım. Gaz Sancılarının Sebepleri Hamilelikle beraber vücutta köklü...
  4. Hamilelikte gaz sancısına ne iyi gelir?

Hamilelikte gaz sancısına ne iyi gelir?

Gebelikte görülen gaz sancısı,şişkinlik , gaz problemi anne adaylarının en çok karşılaşılan şikayetlerdendir.Bu şikayetler gebelik döneminde salgılanan hormonlardan dolayı midedeki sindirim sistemi kasların gevşemesinden meydana gelir.Gebelikte gaz sancısı, gaz problemi, gaz çıkarma sorunu, gaz problemi, gaz sıkışması, gaza bağlı karında şişkinlik gibi çeşitli şekillerde ifade edilen durum...
  5. Bebeklerde Gaz Sancısının Nedenleri

Bebeklerde Gaz Sancısının Nedenleri

Hiçbir neden yokken ağlamaya başladı ise büyük ihtimalle gaz sancısı vardır. Hatta bebeğinizin karnını tok, sırtını pek tuttuğunuza göre çoğu ağlamanın nedeni gaz sancısıdır desek kehanette bulunmuş olmayız. Hemen hemen her ebeveyn bebeklerde gaz sancısı sorunu ile karşılaşır. Bebeğiniz anne karnının dışındaki dünyaya alışırken bu sorunu yavaş yavaş atlatacaktır. Bebeklerde gaz sancısı...

Sayfayı Paylaş