Yeni yilda bebek sahibi olmak isteyenler

slm güzel meleklerim bende oruç tutayım diyorum ama güvenemiyorum kendime napsam kafam çok karışık mevlam bu güzel günler hürmetine bebişlerimize sağlık hamile kalmak isteyenlerede bebiş versin inş

bende hamileym ve oruç tutanlardanım ben hiç inanmıyorum bebek susuz kalırmış bebeğe zararı olurmuş sen ALLAH rızası için oruç tutcaksın Rabbimde bebeğimizi suzuz bırakcak olurmu öle şey Rabbim aksine besler onu tutamayan arkadaşlarımız var bulantıdan dolayı tansiyonları düştüğü için onlar tabi haklılar ama hiç bi şikayeti yokken oruç tutmamak olmaz ablam 5 aylık hamileyken bile oruç tuttu 3 .50 kg doğdu bebeğimiz sağlıklı bişekilde tabi herkezin kendi fikri

bende hamileym ve oruç tutanlardanım ben hiç inanmıyorum bebek susuz kalırmış bebeğe zararı olurmuş sen ALLAH rızası için oruç tutcaksın Rabbimde bebeğimizi suzuz bırakcak olurmu öle şey Rabbim aksine besler onu tutamayan arkadaşlarımız var bulantıdan dolayı tansiyonları düştüğü için onlar tabi haklılar ama hiç bi şikayeti yokken oruç tutmamak olmaz ablam 5 aylık hamileyken bile oruç tuttu 3 .50 kg doğdu bebeğimiz sağlıklı bişekilde tabi herkezin kendi fikri
cnm tabı allah rızası ıcın tutuyoruz ama suna ınankı bebeklerımız o suyla hareket ve yasam saglıyır ve o suyu 3 saatte bı yenılemekj zorunda sen aldıgı suyla ben kendımden bılıyorum su ıcmemezlıgım hem ıdrar yolu enfeksıyonuna hemde kesemde su kalmamasına sebeb oldu ıkı canlıyız rabbım ömur verdıkce gerekırse tutarızda kefaretınıde verebılırız ama karnındakı sabınınde ıhtıyacı olan bazı seylrde var

kızlar slm hekese.umarım herkes iyidir.hamişler bişey sormak istıyorum size.bugün doktordaydım.bebişimi gördüm ,meleğimi.ayrıntılı ultrasyon olacagımı söyledı doktor ,kendı ypacak sandım.ama radyologlar yapıyormuş.gün verdıler.9 agustos inş.buarada aranızda yapan varmı.kac dakıka sürüyor mesela.

sekerım hemsom ben ılkını 9 haftada hıssettım pıt pıt ettı sankı olabılır hee
ayyy meloşummm valla bilmiyom ki babası da öle söledi ama ne bilim işte ilk olunca insan merak ediyo:) bu arada kan testi yaptrdn mı??

napyım canım içim rahat etmiyo sinir oluyorm temizlik yapmayınca yapıncada ölüyorm tabi bide oruç olunca çok susadım valla acıktığımı pek hissetmiyorm ama çok halsizim elim ayağım titriyo akşama yemek yapcak halim kalmadı ama bidaha seni dinleriz teyzesi bebeğimide çok yordum yavrumu amaaaan kıyamam ben ona:laugh:
kuzum valla sana da yazık bebişe de yapma böle şeyler.Zaten haline bakmayıp maaşallah oruç tutuyosn,bide kendini yormuşsn ama olmas ki??sen terleyip sıvı kaybettkçe ne olucak??çocuk susuz kalmasn annesi o daha miniminnacık..Oruç tuttuğn günler bol bol dinlen ii maaşallah bulantn olmuyo anam benm neydi o haftalarm yaaaa gerçi hala devam ediyo ama olsn pambığım sağlıklı olsn da:)ama sen beni dinle bacm yorma kendini terleme emi

herkese merhaba kızlar hamile olupta oruç tutanlar varmış okudum şaşırdım benim doktorum kesinlikle yasakladı çünkü bebeklrin suya çok ihtiyaçları varmış gelişimleri için oldukçA önemliymiş bebekleri susuz bırakmayalım hayırlı ramazanlar.
kesinlkle doğru valla ben her saat acıkıyorum su şişesi biberon gibi elmde bu sıcaklarda napıyım su içiyorum günde 3 lt en az oruç tutamıyom ALLAH affetsn:(
şekercim benimde çok erken başladı bebeğimin hareketleri 12-13 haftalarda karıncalanma hissi oluyordu doktor değildir gazdır dedi ama ben anlıyordum bebek olduğunu kezaa yine doktor 20. haftanda hissedersin hareketleri derken ben ilk tekmemi 16+5 iken yedim canım :)) ve o günden sonra hep tekmeledi ve şuanda dışardan bile görünüo hareketler şuanda :)) seninde karnıncalanman olduğuna göre en geç 2-3 haftaya daha net haeketler hissedersinb allahın iznişylee canımmm öptümmm
valla cnm eşimde dr ama ben yine de dr'lara pek inanmam:) anne hissediyo işte yaw sen hala ne gazdan falan bahsediyon dimi:):):) dr amcassıııııı:):) cnm heralde bnmkide hareketlniyo 12.haftadda başladı bu karıncalanma hissi.Sennki gibi oynak olucak heralde hadi bakalm 14 ağustos doğum günüm anneciine ilk hediyesini verirr inşallah miniğim 16.haftasnda:) senn oynak kuzunu da çoook öpüyorum.Bu arada karnın büyümş ne güzel olmş maaşallah subhanallah.

kızlar slm hekese.umarım herkes iyidir.hamişler bişey sormak istıyorum size.bugün doktordaydım.bebişimi gördüm ,meleğimi.ayrıntılı ultrasyon olacagımı söyledı doktor ,kendı ypacak sandım.ama radyologlar yapıyormuş.gün verdıler.9 agustos inş.buarada aranızda yapan varmı.kac dakıka sürüyor mesela.
ohhh massalh hadı hayırlısı ayrıntılı gormeye canım sandıgım kadarıyla 1 saat suruyor

Geri