Yeni yilda bebek sahibi olmak isteyenler

gamze ablacım çok teşekkür ederim listeye eklemişsin hamiş melek yazıyo ya o nasıl yazıcak bende....

merhaba kızlar. uzun süreden beri giremedim. malum bebişimle ilgileniyorum. elli bir günlük oldu maşallah. ikimiz de iyiyiz çok şükür. bakıyorum da herkesin doğumuna çok az kalmış. doğum yapacaklara hayırlı ve kolay doğum diliyorum. herkesi öpüyorum. fırsat bulmak çok zor beni affedin. görüşmek üzere

maşallah lale ablam ne yediriyosun bu çocuğa benim kız 2200 lerde geziyo meyve sebze et süt ne varsa yedim kar etmedi napcam bilmem =(

canım arkadaşlarım geçmiş olsun dilekleriniz için çok teşekkür ederim..çok şükür riski atlattık..1 haftadır mide bulantılarım çok aşırıydı,çok halsiz düştüm o yüzden hiç giremedim..

ilk başta baş edemedim.bulantılarıma teslim oldum.baktım iyice yatağa düştüm artık zorla ağzımdan burnumdan tıkıyorum.biraz biraz ayaklandım.sizler nasıl geçirdiniz ya:(

mutfağa hiç giremiyorum.herşey kokuyor.anca patates yiyorum..:(su falanda içemiyorum.serum taktırmam lazım artık,vücudum çok susuz kaldı.

lalezar maşallah senin tontonuna canım:)allah tamamına erdirsin canım az kaldı gerçekten...
gamze teyzesi bugün dr gittik kalp atışını duyduk çok ama çok güzeldi çok şükürler olsun rabbime,rabbim isteyen herkese tez vakitte nasip etsin inşallah bu güzel duyguyu yaşamayı,aminnn...gamze son adet tarihim 8 ocak bebeğim 6 haftalık dr söyledi bugün listeyi değiştirirsen seviniriz teyzesi:)

Sağol canım valla bizimki biraz tonton olacak gibi gözüküyor bakalım, dr amcamız 4 ü hemen hemen bulur dedi :)

merhaba kızlar. uzun süreden beri giremedim. malum bebişimle ilgileniyorum. elli bir günlük oldu maşallah. ikimiz de iyiyiz çok şükür. bakıyorum da herkesin doğumuna çok az kalmış. doğum yapacaklara hayırlı ve kolay doğum diliyorum. herkesi öpüyorum. fırsat bulmak çok zor beni affedin. görüşmek üzere

Maşallah mavikedim 40 ınız çıkmışta üstüne 10 gün bile almışsınız, uzun sağlıklı ömürler diliyorum oğluşuna :) ismine ne koydunuz bu arada..

maşallah lale ablam ne yediriyosun bu çocuğa benim kız 2200 lerde geziyo meyve sebze et süt ne varsa yedim kar etmedi napcam bilmem =(

Aslında canım inan bana o kadar çok yemiyorum, arkadaşlar bile şaşıyor sen ne kadar az yiyiyorsun diye, karnım doyunca bırakıyorum hemen, fazla yersem rahatsızlık hissediyorum diyicem ama hiç fazla yemedim hahaha
Sana ortalama günlük yediklerimi, içtiklerimi yazayım:
SABAH KAHVALTISI
-Mutlaka her sabah haşlanmış 1 yumurta (hafta sonu alternatifler sunuyorum kendime, omlet, sucuklu yumurta şeklinde :) )
- En az 4 kibrit kutusu büyüklüğünde peynir
-5-6 zeytin
-2-3 dilim kepekli, çavdar yada bol tahıllı ekmek
-Tereyağı
-2 çorba kaşığı pekmez
-Ilık ballı su (çay veya süt içmiyorum kahvaltıda, hem ballı su bağırsakları da çalıştırıyor)
ARA
-En az 250 ml süt (yağsız yada yarım yağlı tercih ediyorum, çünkü kalsiyum oranları daha yüksek oluyor)
ÖĞLEN
-Bir porsiyon (doyabiceğin kadar, sebze yemeği)
-2-3 köfte kadar etli bir yemek
-Yeşil salata (hergün değil, yemeklerimi evden getirdiğim için bazen salata yapmaya yetişemiyorum)
-1 Kase yoğurt
-1 dilik ekmek (yine kepekli, çavdar yada bol tahılı olanlarından)
ARA
-En az iki çeşit meyve (mesela 1 elma, 1 portakal)
AKŞAM
-Öğlene benzer yiyiyorum, ama çorba mutlaka oluyor, ne çorbası olursa
-Haa tabi akşamları tatlısız olmz :D
GECE
-4 tane ceviz - 5 tane fındık - 5 tane badem - 5 tane fıstık
bazen mısır patlatmayı da ihmal etmiyorum,
Ayrıca hamileliğimin başında sebze yemeklerini yiyemiyordum, çok protein ağırlıklı beslendim, heleki peynir nerdeyse her gün 200 gr kadar peynir yedim :D

İşte sumsukcum ben bunları yedim ve yemeye devam ediyorum, ama bu arada kaçamaklar yapmadım diyemem, canım çikolata istedi yedim, browni istedi yedim hiç kısıtlamadım.. :D

canım arkadaşlarım geçmiş olsun dilekleriniz için çok teşekkür ederim..çok şükür riski atlattık..1 haftadır mide bulantılarım çok aşırıydı,çok halsiz düştüm o yüzden hiç giremedim..

ilk başta baş edemedim.bulantılarıma teslim oldum.baktım iyice yatağa düştüm artık zorla ağzımdan burnumdan tıkıyorum.biraz biraz ayaklandım.sizler nasıl geçirdiniz ya:(

mutfağa hiç giremiyorum.herşey kokuyor.anca patates yiyorum..:(su falanda içemiyorum.serum taktırmam lazım artık,vücudum çok susuz kaldı.

Canım çok geçmiş olsun ama çok zor bir dönemdesin, ne yapsan çok kar etmeyecek biliyorum, ama tuzlu leblebi, beyaz nohut ve yağsız patlamış mısır bir parça iyi geliyor, Allahım kolaylık versin :)

canım geçmiyor ki ne yapsan, sabredeceksin dayanacaksın bi süre . ben 14 haftalık oldum yeni yeni geçiyor, daha dogrusu azalıyor yavaş yavaş. Ben arada maden suyu içiyordum, leblebi filan da biraz iyi geliyor. denem yanılma yolu ile buluyorsun ne iyi geliyor diye. Ama enınde sonunda geçecek oyle dusunup kendını rahatlatmaya çalış canım

slm melekler,nasılsınız.bıldıgınız gıbı 1 ay once dogum yaptım,cok sukur bebek cok saglıklı fakat gazı bıtmıyor.bıde aglarken kendını kılıtlıyo,psıkolojım alt ust oldu.ve sureklı emmek ıstıyo,gogsumu bırakmıyor hıc bı ısımı yapamıyorum ve cok yoruluyorum bana bı tavsıyesı olan varsa yazsın lutfen.dogum yapacak arkadaslarıda allah kurtarsın.

Kızlar slm. c.tesi günü dr.daydık, maşallah benim tonton 2 hafta önden gitmeye devam ediyor, 3 kg ya dayanmış :D sezaryan günümüzü verdi 19 Mart bir aksilik olmazsa, önümüzdeki p.teside artık doğum öncesi izne ayrılıcam 3 hafta evde dinlenmeyi düşünüyorum, çünkü artık çok yoruluyorum, evimiz 3. katta ve asansör yok hergün inip çıkmak ölüm geliyor, evde bile artık biraz hareketleneyim hemen nefes nefese kalıyorum, kendim kilo almama rağmen bebiş bütün kiloları topladı :)
bugünde sağlık ocağına gittim, ebemiz emzirme ile ilgili bilgiler verdi, herşey yolunda Allaha şükür normal gününden 1 hafta önce alıcak... benden haberler böyle, gün içinde yazılarınızı okuyorum fakat cevap yazamıyorum, kaç kere yazdım ama ama hep boşa gitti :( şu anda da size evden yazıyorum...
oo maşallah oğluşuna lalezarım tonton olacak:) hadi bakalım az aklmış heyecanlı bekleyişler artık:) allah kavuştursun canım. ee fazla bile çalıştın kolay değil artık son haftalar bolca dinlen. aeo.

lalezar maşallah senin tontonuna canım:)allah tamamına erdirsin canım az kaldı gerçekten...
gamze teyzesi bugün dr gittik kalp atışını duyduk çok ama çok güzeldi çok şükürler olsun rabbime,rabbim isteyen herkese tez vakitte nasip etsin inşallah bu güzel duyguyu yaşamayı,aminnn...gamze son adet tarihim 8 ocak bebeğim 6 haftalık dr söyledi bugün listeyi değiştirirsen seviniriz teyzesi:)
ay canım maşallah çok sevndim:) darısı daha büyük günlere artık. halem son adetine göre 6. haftan bitmş 7nin içindesin doktor biten haftanı demştir ama yine de sen bilirsn öyle yazıyım istersen.

gamze ablacım çok teşekkür ederim listeye eklemişsin hamiş melek yazıyo ya o nasıl yazıcak bende....
canım ne demek rica ederim hg hamiş listesine:) son adetini söylersen onu da ekleriz. hamiş melek yazısını adminlere söylüyorsun yapıyorlar canım.

slm canım ay maşallah paşan büyüyor allah sağlık versn. bebekle girmesi zor gerçekten sen onu ihmal etme biz burdayız nasılsa fırsat bıldukça gelirsn ben de öptm ikinizi de.

sumsuk kızlar oğlanlara göre daha hafif oluyorlar canım önemli olan sağlıklı olması. endişe etme sen de doğunca bebeğini sütünle beslersn annesi:)

ay canım benm çok sevndim allah bebeğini bağışladı tekrar göstermesn inş. benim mide bulantım çok olmadı ama kraker leblebi iyi gelir diye biliyorum ee hamişliğin tatlı telaşları işte:) 12. haftadan sonra azalır aeo. kib.

slm melekler,nasılsınız.bıldıgınız gıbı 1 ay once dogum yaptım,cok sukur bebek cok saglıklı fakat gazı bıtmıyor.bıde aglarken kendını kılıtlıyo,psıkolojım alt ust oldu.ve sureklı emmek ıstıyo,gogsumu bırakmıyor hıc bı ısımı yapamıyorum ve cok yoruluyorum bana bı tavsıyesı olan varsa yazsın lutfen.dogum yapacak arkadaslarıda allah kurtarsın.
slm ayperi iyiyiz şükür 70 günlük olduk:) sizler nasılsınız? maşallah büyümüşsünüz. tatlım o gaz oluyor işte sen de yediklerine dikkat et ayağını sıcak tut bebeğinin karnına zyağla masaj yap. kimyonlu ılık su da içirebilirsin. bize sabsimplex damla verdi çok şükür fazla gazımız yok. inş sizin de düzelir. annelik zor gerçekten işler hep kalıyor allah sağlık versin de.

Geri