gebe
  1. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    965
    Ödül Puanları:
    113

Yetim kız çocuklarına aylıklarının 24 katı tutarındaki evlilik

Konu, 'Yeni Ssk Yasaları' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

ssk evlilik yardımı yetim evlilik yardımı yetimlere emekli sandığı çeyiz parası emekli sandığı çeyiz parası 2011 Yetim kız çocuklarına aylıklarının 24 katı tutarındaki evlilik yardımı yarıya mı düşürülmektedir?
    Hayır, sadece daha önce eş ve kız çocuklara ( Emekli Sandığı Kanununa göre anaya da ) verilen evlenme yardımının bundan sonra sadece yetim kız çocuklarına verilmesi hükmü getirilmiştir. Diğer taraftan Emekli Sandığı Kanununda almakta olunan aylığın 1 yıllı tutarında hesap edilmekte olan bu yardım bu Yasayla 24 ay tutarına yükseltilmektedir.

Yetim kız çocuklarına aylıklarının 24 katı tutarındaki evlilik konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kanundan önce Emekli Sandığından yetim aylığı ...

Kanundan önce Emekli Sandığından yetim aylığı ...

Kanundan önce Emekli Sandığından yetim aylığı alan ve aynı zamanda özel sektöre tabi sigortalı çalışan kız yetimlerin aylıkları kesilecek mi ? Hayır, bu kanundan önce Emekli Sandığı Kanununa göre bağlanmış aylıklar hakkında bu Kanunla yürürlükten kaldırılan hükümleri de dâhil 5434 sayılı Kanun hükümlerine göre işlem yapılacağından 5510 sayılı Kanunun yürürlüğe girmesi ile bu durumdakilerin...
  2. Hak sahibi kız çocuklarına aylık bağlanması için yaş koşulu getiriliyor mu?

Hak sahibi kız çocuklarına aylık bağlanması için yaş koşulu getiriliyor mu?

Hak sahibi kız çocuklarına aylık bağlanması için yaş koşulu getiriliyor mu? Kanunla hak sahibi kız çocuklarına çalışmamaları ve kendi çalışmalarından dolayı gelir ve aylık almamalarının yanısıra evli olmamaları şartıyla aylık bağlanacağı öngörülmüştür. Kız çocukları için herhangi bir yaş koşulu getirilmemiştir.
  3. Malul kız çocuklarının aylıkları evlenmeleri halinde kesilecek mi?

Malul kız çocuklarının aylıkları evlenmeleri halinde kesilecek mi?

Malul kız çocuklarının aylıkları evlenmeleri halinde kesilecek mi? Gerek kız, gerekse erkek malul çocukların aylıkları evlenmeleri halinde kesilmeyecek, ancak, çalışmaları, kendi çalışmalarından dolayı gelir/aylık almaları veya maluliyet hallerini yitirmeleri durumunda aylıkları kesilecektir.
  4. Emekli Sandığından aylık almakta iken evlenen kız yetimlerin aylıktan çıkması...

Emekli Sandığından aylık almakta iken evlenen kız yetimlerin aylıktan çıkması...

emekli sandığı emekli aylığı sandığı dul ve yetim aylığı Emekli Sandığından aylık almakta iken evlenen kız yetimlerin aylıktan çıkması durumunda diğer aylık alanların aylıkları yükseltilecek mi? Evet, bu kanundan önce Emekli Sandığı Kanununa göre bağlanmış aylıklar hakkında bu Kanunla yürürlükten kaldırılan hükümleri de dâhil 5434 sayılı Kanun hükümlerine göre işlem yapılacağından Emekli...
  5. dul,yetim aylığı kimlere, hangi oranda bağlanır?

dul,yetim aylığı kimlere, hangi oranda bağlanır?

dul yetim maaşı kime verilir,dul yetim aylığı hangi oranda kime bağlanır,dul yetim aylığı nasıl alırım,dul yetim aylığı ne kadar alırım,dul yetim maaşı almak istiyorum ne kadar maaş alırım Emekli Sandığı Kanununa göre aylık bağlanacak dul ve yetimler; eş (karı ve koca) ve çocuklar ile ana ve baba olarak belirlenmiştir. Dul ve yetimlere ait aylık bağlama oranları şu şekildedir; *Eş : %75...

Sayfayı Paylaş