gebe
  1. laetitia

laetitia Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    0

Yürüyerek 20 günde 4 kilo

Konu, 'Diyet - Sağlıklı Beslenme' kısmında laetitia tarafından paylaşıldı.

Yürümek sağlığımız ve formumuz için önemli bunu bu uygulama ile dahada iyi anlayabilirsiniz meleklerim.
    Yürümek, yalnızca kilo vermeye yardımcı olmuyor. Bunun yanında diyabet, kemir erimesi ve meme kanserine yakalanma risklerini da azaltıyor

Başlamadan önce bir spor mağazasına uğrayarak bir adımsayar (pedometre) satın alın. Böylece günde kaç adım attığınızı sayabilirsiniz. İşte mucize yürüyüş programı:

Gün 1-3: Her gün attığınız adım sayısını bir kenara yazın ve 3'üncü günün sonunda bunları toplayıp üçe bölün. Bu sizin günlük ortalama yürüyüşünüz olacak.

Gün 4-5: Ortalama adım sayınıza 1000 adım ekleyin örneğin otobüsten bir durak erken inerek bu sayıyı tamalayabilirsiniz.

Gün 6: Bugünden itibaren yürüyüş yapmak için özel zamanlar ayırmalısınız. Ortalamanıza 1500 adım ekleyin. Hızınıza göre 1500 adım 20 dakikada tamamlanabilir. Yürüyüşe başlamadan ve yürüyüş sırasında en az 200 ml su içmeyi unutmayın.

Gün 7: Normalde en az 10 dakikada yürüdüğünüz bir mesafeyi gücünüzün yettiği kadar hızlı yürüyün ve yürüyüşün ne kadar sürdüğünü bir kenara not edin.

Gün 8-11: Ortalamanıza 1500 adım ekleyerek yürüyüşlere devam edin.

Gün 12: Bugünü dinlenmeye ayırabilirsiniz.Vücudunuzu biraz esnetmeyi deneyebilirsiniz.

Gün 13-14: Ortalamanıza 2 bin 500 adım ekleyin. Sonraki 4 günde en uzun yürüyüşlerinizi yapacaksınız. Bu yüzden bunları gün içinde 2 ayrı yürüyüş olarak sürdürebilirsiniz.
    Gün 15-16: Ortamalaya 3 bin adım ekleyerek yürüyün, temponuzu artırmaya çalışın. Bu iki günde gerçekten terlemeniz gerekiyor, yürürken müzik dinleyemeyi deneyin.
    Gün 17: Dinlenme günü. Vücudunuzu esnetin.

Gün 18: Ortalamaya 2 bin adım ekleyerek yürüyüş yapın. Temponuzu biraz düşürün. Eğer kendizini yorgun hissediyorsanız yürüyüşlerden bir saat önce bir fincan kahve içmeyi deneyin.

Gün 19: 7'nci günü tekrar edin. aynı mesafeyi daha kısa sürede ve zorlanmadan almalısınız.

Gün 20: Ortalamanızdan 1500 adım fazla atarak programı tamamlayın.

NASIL YÜRÜMELİSİNİZ?

Karın kaslarını içeri çekin ve yürürken dik durun. Omurganızı dik tutmak için omuzlarınızı indirin, boynunuzu uzatın ve başınızı yukarda tutun. Kollarınızı göğüs hizasına gelecek şekilde sallayın.

Son düzenleme: 12 Ocak 2010
Yürüyerek 20 günde 4 kilo konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Tarkan'ı 20 günde 8 kilo zayıflatan diyet

Tarkan'ı 20 günde 8 kilo zayıflatan diyet

40 günde 20 kilo zayıflatan kahve 20 günde zayıflama cafe mince coffee plus zayıflama kahvesi UN, ŞEKER, TATLI YOK Un, şeker, margarin ve tatlıdan uzak durdu, bol su içti. Sonunda, 20 günde 8 kilo vermeyi başaran Tarkan, 78 kilodan 70 kiloya düştü. Kahvaltı * 1 kibrit kutusu büyüklüğündeyağsız, tuzu alınmış beyaz peynir * İnce bir dilim kepek ekmeği * Şekersiz çay ve kahve * 1 tatlı...
  2. 4 yaşında 40 kilo

4 yaşında 40 kilo

VAN’ın Muradiye İlçesi’nde, 1 yaşındayken 20 kilo olan Muhammet Polat, her geçen gün kilo almaya devam ediyor. 4 yaşına giren Muhammet 40 kiloya ulaştı. Hızla kilo alan ve hareket etmekte zorlanan çocuğunun sağlığından endişe duyan baba Mahmut Polat, yetkililerden yardım istedi. Küçük yaşına rağmen aşırı kilolarıyla dikkat çeken ve basında yer alan haberlerin ardından bir süre çeşitli...
  3. Erdoğan G-20 yolcusu

Erdoğan G-20 yolcusu

Başbakan Erdoğan, 1-2 Nisan 2009 tarihlerinde Londra'da yapılacak G-20 Liderler Zirvesi'ne katılacak. Başbakanlık Basın Merkezi'nden yapılan yazılı açıklamada, Başbakan Erdoğan'ın, 1-2 Nisan 2009 tarihlerinde Londra'da yapılacak G-20 Liderler Zirvesi'ne katılmak için 1 Nisan 2009 tarihinde Türkiye'den ayrılacağı ve 3 Nisan günü yurda döneceği bildirildi. G-20 toplantısının, 15 Kasım...
  4. Bebeğin İlk 20 Günü

Bebeğin İlk 20 Günü

Acaba cidden böyle diyorlar mı :meri:Bir an oğluşum geldi gözümün önüne hahaha İyi gülmeler melekler:ehi: 1 gün böylesi kötü bir başlangıç beklemiyordum oha hortumumu bile kesmişler! meme diye, süt diye birşey varmış nerden nasıl bulunur bu ya? hayattan daha 1 günden soğutacaklar beni 2 gün meme buldum ama bundan süt gelmiyor, emiyorum allah emiyorum, tık yok,...
  5. Bir Ayda Yürüyerek 4.5 Kilo Verebilirsiniz!

Bir Ayda Yürüyerek 4.5 Kilo Verebilirsiniz!

bir ayda 4.5 kg vermek için kilo vermek için yürüyerek kilo vermek Sevgili melekler, İngiliz fitness uzmanı Joanna Hall, doğru teknik uygulanarak yürüyüşle ayda 4.5 kilo verilebileceğini kaydetti. Uygun teknikle yürüyerek yürüyüş sonrası meydana gelebilecek ağrılara da son verilebileceğini söyledi. Boyun ve omuzlar Yürürken kendimizi oldukça rahat bırakmalıyız. Böylece tüm...

Sayfayı Paylaş