gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Zayıflamak için yapılan 20 yanlış

Konu, 'Diyet - Sağlıklı Beslenme' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

Hepimizin kilo vermek için kendince uyguladığı yöntemler vardır...Ama bu yöntemlerin çoğu yanlışmış kızlar...Bu yanlış yöntemlerle çoğu zaman kilo vermek yerine kilo alabiliyoruz... Diyetle ilgili her daim büyük bir kafa karışıklığı yaşanıyor. Uzman Diyetisyen Selahattin Dönmez de bu kafa karışıklığını rakamlara döktü.

Geçtiğimiz bir yıl boyunca lise ve üzeri eğitim düzeyine sahip, kadın-erkek 1.500 kişiyle birebir görüşerek 20 diyet efsanesini belirleyen Dönmez, yanlış inanışları bir basın toplantısıyla duyurdu. İşte doğru sanılan yanlışlar ve bu 1.500 kişiden yüzde kaçının bu yanlışlara inandığı...

1. Su içersem zayıflarım: %63
    2. Ana öğünlerden birini atlarsam kolay kilo veririm: %96
    3. Az uyursam daha hızlı kilo veririm: %40
    4. Sigarayı bırakırsam hızlı kilo alırım: %57
    5. Saat 19.00’dan sonra bir şey yersem şişmanlarım: %37
    6. Kalorisi düşük olan kepekli ürünlerle kolay kilo veririm: %58
    7. Meyve, yemekten iki saat sonra yenilmelidir: %70
    8. Açken fiziksel aktivite yaparsam daha çok yağ yakarım: %74
    9. Sabah aç karnına limon ya da greyfurt suyu içersem yağ yakarım: %76
    10. Zayıflamak ve toksinlerden arınmak için detoks diyeti yapmak zorundayım: %40
    11. Medyada yer alan beslenme bilgilerinin son derece güvenli olduğuna inanıyorum: %96
    12. Kilo vermek için üç beyazı hayatından çıkartmalısın: %72
    13. Light ürünler kalorisizdir, istenildiği kadar yenilebilir: %95
    14. Sağlıklı beslenmede kırmızı ete yer yoktur: %95
    15. Maydanoz suyu zayıflamak için idealdir: %83
    16. Hangi yöntemle olursa olsun, verilen kilolar geri alınır: %83
    17. Lahana metabolizmayı hızlandırarak zayıflatır: %66
    18. Protein diyetleri zayıflamak için kolay bir yoldur: %79
    19. Zayıflama ilaçlarıyla hızlı kilo veririm: %95
    20. Elma sirkesi içersem yağlarımı eritirim: %88

Zayıflamak için yapılan 20 yanlış konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Yiyerek zayıflamak için 20 yöntem

Yiyerek zayıflamak için 20 yöntem

zayıflamak için yöntemler yiyerek zayıflama yöntemleri kuantumla zayıflama kuantum ile salata yiyerek Sağlıklı beslenmenin gerçek sırrı nedir? iyi alışkanlıklar.. İşe nereden başlayacağınızla iglili bilgiler burada.. Kilo vermenin quantum fiziğinden daha zor olduğunu düşünebilirsiniz. İşte size 20 basit önlem... Öncelikle yiyecek günlüğü tutmalısınız. Protein, karbonhidrat, yağ gibi...
  2. Diyette yapılan yanlışlar

Diyette yapılan yanlışlar

Meleklerim aşşağıdaki sayılanları bende doğru biliyordum meğerse hepsi yanlışmış..Diyete başlamadan mutlaka okumalısınız.. Diyette doğru bilinen yanlışlar: Ana öğünlerden birini atlarsam kolay kilo veririm Lightlarn kalorisi yok, istenildiği kadar tüketilebilir Sabah aç karnına limon veya greyfurt suyu içersem yağ yakarım Medyada yer alan beslenme bilgilerinin son derece güvenli...
  3. Güzellik Uğruna Yapılan Yanlışlar!..

Güzellik Uğruna Yapılan Yanlışlar!..

güzellik uğruna yapılan yanlışlar, bakım hataları, yanlış uygulamalar, nelerdir, tavsiyeler, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili melekler, Güzel ve bakımlı görünmek her meleğin isteğidir.Ancak öyle şeyler yaparız ki bazen,güzel olalım derken hem sağlığımızı tehlikeye atmış hem de komik duruma düşeriz.Nedir bu hatalar?Güzellik uzmanı Gülten Şenşafak anlatıyor: Bakım ve...
  4. Diyette Yapılan Yanlışlar

Diyette Yapılan Yanlışlar

Diyette Yapılan Yanlışlar neler? Kızlar bir türlü zayıflamayamıyorum ayol ölcem bu hırstan. Acaba yanlış mı yapıyorum ki ben :S Bu yüzden sizden Diyette Yapılan Yanlışlar hakkında bilgiler rica ediyorum.
  5. Yüz Temizliğinde Yapılan Yanlışlar

Yüz Temizliğinde Yapılan Yanlışlar

yüz temizliği, yüz temizliği için, yüz temizliğinde yapılan hatalar Sevgili melekler, güzelliğimiz için cilt bakımımızı ihmal etmeyiz. Cilt bakımı içinse öncelikle temizliğine önem vermemiz gerekir. Hepimizin cilt bakımı için uyguladığı çeşitli yöntemler vardır. Kimimiz sabunu yeterli bulurken, kimimiz çeşitli kozmetik markalarını kullanırız. Peki farkında lmadan yanlış uygulamalarla...

Sayfayı Paylaş