1.grup hadi bakalım kızlar beraber forma girelimm

zeyna

Yeni Üye
Üye
1.grup hadi bakalım kızlar beraber forma girelimm
kol zayıflatma kol zayıflatma hareketleri egzersizleri bitter çikolata kalori bitter çikolata kaç kalori
malum yaz geliyor forma girme zamanı hadi bakalım buldugumuz faydalı bilgileri paylasalım ve en önemlisi pes etmek üzere olan arkadaslarımıza destek olalım hep beraber zayıflamaya varmısınız yokmusunuz :)))))):party::party:

Ce: 1.grup hadi bakalım kızlar beraber forma girelimm

Kilo verirken dikkat etmeniz gerekenler
Diyet yanlışları size istemediğiniz kilolar olarak dönerken, siz bu yanlışların neler olduğunu bilirseniz daha dikkatli davranabilirsiniz.

Bugüne kadar inandığınız diyet kurallarının aslında birer yanlıştan ibaret olduğunu söylesek, belki de günlerce aç kalmanıza rağmen kilo verememenizin nedenini açıklayabiliriz.

Bitter çikolata

Bitter çikolata sütlü çikolataya oranla daha az kalorilidir ve sağlıklı olduğu yapılan araştırmalarla kanıtlanmıştır. Bitter çikolata ve yeşil çayda polifenol adı verilen antioksidanlar bulunur. Bu antioksidanlar kalp için yararlıdır. Fakat bu çikolatanın kalori içerdiği gerçeğini değiştirmez; bu nedenle nasılsa zararsız diye her gün çikolata yemek yanlış bir düşüncedir. En doğrusu, canınız ne tatlı yemek istediğinde sadece bir parça bitter çikolata yemektir.

İçecekler

Yediklerinize dikkat etseniz de bir türlü kilo veremiyorsanız, gün içinde yedikleriniz dışında, içtiklerinize de dikkat etmeniz gerekir. Özellikle asitli içecekler ve konsantre meyve sularında sandığınızdan daha fazla kalori vardır. Ayrıca kremalı kahve yada şekerli bir çay da kilo almanıza neden olabilir. Bu nedenle içtikleriniz de en az yedikleriniz kadar dikkat etmelisiniz.

Hızlı kilo vermek

Kilo vermek istemeniz doğal olabilir; fakat kısa sürede kilo verdiren diyetlerden uzak durmanız gerekir. Çünkü bu diyetler sizin aç kalmanızın yanında sağlığınızı da tehdit ederler. Bunun yerine sağlıklı beslenerek uzun sürede kilo vermeyi tercih etmelisiniz. Sağlıklı bir diyette günde 1300- 1500 kalori alınması gerekir ve bunun altındaki diyetlerde ise sürekli acıkırsınız.

Çok su içmek

Bazı kişilerin metabolizması farklı çalışır ve bu nedenle daha kolay kilo verirler. Suda kalori yoktur, fakat su içmeyi de abartmamak gerekir. Zayıflayacağım diye günde 3-5 litre su içmek sağlıklı değildir.

bunları unutmayın :angel:

alıntıdır

Son düzenleme:

varim varim varim listenin ilk basina beni ekle:d060: :d060:

çok teşekkürler bu güzel ve önemli bilgiler için.benimde sorunum kilo.mecburen kilo vermek zorundayım.1.69 boyunda ama 69 kilodayım 1 yıl içinde aldım 9 kiloyu almak ne kadar kolaymış anlamdım ama vermek çok zorr.belimden rahatsızım 3 haftadır hareketlerim sınırlı bel fıtığı başlangıcı olmuştu 6 yıl önce şimdi ağrılar sancılar yeniden nüksetti.hangi dokt gitsem kilo vericeksin diyo evet bu doğru kilolar baskı yapıyor.işimde masa başı hep oturuyorum.3 haftadır kendimce diyete başladım ama öyle aç kalmıyorum çünkü kan şekerim düşüyo bayılıyorum.azar azar ve sık sık atıştırmaya calışıyorum beyaz ekmek yemiyorum kepek ekmeği yeşillik ve meyve yiyorum biraz farketti ama tabi hemen verilmiyor,sabırsızlanıyo insan ama çok iddialıyım yaza kadar mutlaka vermeliyim bu 9 kiloyu sizlerdende destek bekliyorum.

:cry::cry::cry:

hoşgeldin zelalimmm pes etmek yok bak karışmam antalyaya getirme beni her hafta bası kilolar yazılacak hepinizden kilolarınızı bekliyorum :dance:

çok teşekkürler bu güzel ve önemli bilgiler için.benimde sorunum kilo.mecburen kilo vermek zorundayım.1.69 boyunda ama 69 kilodayım 1 yıl içinde aldım 9 kiloyu almak ne kadar kolaymış anlamdım ama vermek çok zorr.belimden rahatsızım 3 haftadır hareketlerim sınırlı bel fıtığı başlangıcı olmuştu 6 yıl önce şimdi ağrılar sancılar yeniden nüksetti.hangi dokt gitsem kilo vericeksin diyo evet bu doğru kilolar baskı yapıyor.işimde masa başı hep oturuyorum.3 haftadır kendimce diyete başladım ama öyle aç kalmıyorum çünkü kan şekerim düşüyo bayılıyorum.azar azar ve sık sık atıştırmaya calışıyorum beyaz ekmek yemiyorum kepek ekmeği yeşillik ve meyve yiyorum biraz farketti ama tabi hemen verilmiyor,sabırsızlanıyo insan ama çok iddialıyım yaza kadar mutlaka vermeliyim bu 9 kiloyu sizlerdende destek bekliyorum.

:cry::cry::cry:

öncelikle hosgeldin aramıza merak etme canım bende bel agrısı cekiyorum ve benimde kilo vermem lazım ve bunun icinde yürüyüşlere basladım suanki kilom 77 boyum 1.75 hadi bakalım hep birlikte üstesinden gelicez sakın pes etmeyin

öncelikle hosgeldin aramıza merak etme canım bende bel agrısı cekiyorum ve benimde kilo vermem lazım ve bunun icinde yürüyüşlere basladım suanki kilom 77 boyum 1.75 hadi bakalım hep birlikte üstesinden gelicez sakın pes etmeyin

inşallah ablacım inşallah ya devam ediyorum zaten asla pes etmek yok

bende geldimmm ben zayiflamak istemiom sadece vücudumu sıkılaştırmak istiyorum nasıl bapcammm zeyna ablam

Gevşeyen kaslar forma giriyor
Gevşeyen karın, kalça ve kol kasları için sıkılaştıran egzersizler...
Sıkı bir vücuda sahip olmak her kadının hayali. Ancak, ilerleyen yaşla birlikte kas kitlesinin azalması, doğum ve hareketsiz bir yaşam nedeniyle vücuttaki kaslar zamanla sıkılığını yitirmeye başlıyor. Haftada üç gün sadece yarımşar saat uygulanacak olan egzersizlerle karın, kalça ve kol kaslarını yeniden sıkılaştırmak mümkün

Egzersiz, sağlıklı bir yaşamın vazgeçilmez unsurlarından. Öyle ki düzenli yapılan egzersizler, diyabet ile obezite sorunlarının giderilmesinde önemli rol oynuyor. Bunların yanı sıra egzersizler kan basıncını ve kolesterolü düşürüyor, trigliserid düzeyini artırıyor, kalp sağlığını koruyor ve bazı tip kanserlerin oluşumunu önlüyor. Egzersizler sırasında salgılanan serotonin maddesi de insanın kendini daha iyi hissetmesine yardımcı oluyor. Egzersizler aynı zamanda vücudun formda kalmasında da önemli işlev üstleniyor. Kas kitlesi, düzenli olarak egzersiz yapılmadığı takdirde, ilerleyen yaşla birlikte azalmaya başlıyor. Bilimsel araştırmalar, 20 - 90 yaş aralığında kas kitlesinin yüzde 50 oranında azaldığını ortaya koyuyor. Kas kitlesinin azalması, doğum ve hızla alınıp verilen kilolar da özellikle karın, kalça ve kol bölgesinde sarkmalara yol açıyor.

Bilinçli yapılan egzersizlerle bu bölgelerdeki kasları tekrar sıkılaştırmak mümkün olabiliyor. Üstelik karın, kalça ve kol bölgesindeki kasları sıkılaştırmak için egzersizlerin haftada 3 kez yarımşar saat uygulanması yeterli.Egzersizlerden yarar sağlayabilmek için bazı noktalara dikkat etmek gerekiyor.

Egzersizleri yaparken sizi zorlayacak hareketlerden kaçının. Egzersizleri haftada 3 - 4 kez, sabah ve akşam yarımşar saat uygulayın. Ancak, vücudun biyoritmini bozacağı için akşam saat 18.00’den sonra egzersiz yapmaktan kaçının. Egzersizleri yemekten 2 saat sonra yapın. Hareketleri dereceli olarak artırmanızda yarar var. Eğer ilk kez egzersiz yapıyorsanız, hareketleri uygularken maksimum kalp hızına erişmemeye dikkat edin.

Egzersizlere başlamadan önce, kaslarda bir sorun oluşmaması için ısınma hareketleri uygulanmalı. Vücudu sıkılaştıran egzersizler uygulandıktan sonra program, mutlaka gevşeme hareketleriyle son bulmalı.

Dikkat etmeniz gereken bir başka nokta da, egzersizleri yaparken asla ağzınızdan nefes almamak. Sık sık nefes alıyor, konuşamıyor veya kesik kesik konuşuyorsanız, bu, kalbinizin uyguladığınız egzersizler nedeniyle zorlandığının bir işareti.

Dolayısıyla, nefesle ilgili yakınmalarınız olduğunda egzersizi hemen bırakmanızda yarar var. Aynı egzersizi gereğinden fazla tekrarlamak küçük sakatlanmalara neden olabileceğinden, hareketi uzun süre yapmayıp aynı kasları geliştiren diğer egzersizlere geçmeyi de ihmal etmeyin.

KARIN KASLARI İÇİN
220584.jpg

Sırtüstü, dizler bükük ve eller gövdenizin yanında uzanın. Başınızla başlayarak omuzlar zeminden kalkıncaya dek, gövdenizi yükseltin ve dizlerinize dokunun ve 5 saniye bu pozisyonda kalın. Egzersizi uygularken belinizin zeminle temas halinde olmasına dikkat edin. Yavaşça geriye dönün ve hareketi bitirin. Egzersizi ikişer set halinde günde 25 kez tekrarlayın ve hareketler arasında 5 saniye dinlenin.
220585.jpg

Sırtüstü uzanın, bir dizinizi göğsünüze doğru çekin. Başlangıç pozisyonuna dönün. Yerdeki dizinizin bükük olmamasına dikkat edin. Hareketi diğer bacağınızla tekrarlayın.

Egzersizleri ikişer set halinde günde 25 kez tekrarlayın ve hareketler arasında 5 saniye dinlenin.

KALÇA KASLARI İÇİN
220586.jpg

Sırtüstü uzanın. Dizlerinizi düz tutun. Bacaklarınıza 1.5 kilo ağırlığında bir kum torbası takın. Bacaklarınızı teker teker yerden 15- 30 santim yukarıya kaldırın.

Sırtüstü yatar pozisyonda bacağınızı maksimum derecede bükün, dizinizi elinizle kavrayın ve kendinize doğru çekin. Bir diğer dizin düz olmasına dikkat edin.

Egzersizi ikişer set halinde günde 25 kez tekrarlayın.
220587.jpg

Yan yatar pozisyonda bacağınızı açın. Bu pozisyonda 5 saniye kalın.

Sırtüstü yatar pozisyonda dizlerinizi bükün, ayaklarınıza dayanarak kalçanızı yerden kaldırın.

Egzersizleri ikişer set halinde günde 25 kez tekrarlayın.
220588.jpg
Yüzüstü yatar pozisyonda bacağınızı, dizleri bükmeden, yerden maksimum derecede kaldırmaya çalışın ve bu pozisyonu 5 saniye koruyun. Bu sırada kalçanızın yere yapışık olmasına dikkat edin.

Egzersizi ikişer set halinde 25 kez tekrarlayın.

Hareketler arasında 5 saniye dinlenin.

KOL KASLARI İÇİN
Sırtüstü uzanın. Her iki elinize de dumbell alın. Dirsekleriniz birbirine yakın ve paralel olacak şekilde, kollarınızı alnınıza doğru yaklaştırın.

Ardından her iki kolunuzu tekrar yukarıya doğru gerin. Egzersizi 2 set halinde 25 kez tekrarlayın.

Ayaklar omuz hizasında açık olacak şekilde dik durun. Her iki elinize de dumbell alın. Kollarınızı, omuz hizasına gelinceye dek yanlara doğru açın.5 saniye bu pozisyonda tutup tekrar aşağıya indirin.

Egzersizleri ikişer set halinde 25 kez tekrar edin. Hareketler arasında 5 saniye dinlenin

alıntıdır

Son düzenleme:
Geri