1. melegim

  melegim Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  15 Haziran 2007
  Mesajlar:
  1.038
  Beğenilen Mesajlar:
  6
  Ödül Puanları:
  0

  20 büyük yalan ve bunlardan kurtulmanın yolları..

  Konu, 'Kişisel Gelişim' kısmında melegim tarafından paylaşıldı.

  sevdiğini kanıtlamanın yolları aşktan kurtulmanın yolları sevdiğine yalan söylemek yalandan kurtulmanın yalandan kurtulma Bazen hiç istemesek bile kaçış yolunu yalanda buluyoruz.. İşte sık karşılaştığımız 20 büyük yalan ve bunlardan kurtulmanın yolları..

  1. "KEŞKE DAHA FAZLA ZAMANIM OLSA"..

  Herkesin söylediği en beylik yalanlardan biridir. Günün 24 saat oluşunu dünyada hiçbir kuvvet değiştiremeyeceğine göre boş yere "Keşke bir gün 40 saat" olsa gibi cümleler kurmayın. Günü nasıl planladığınız işte bu noktada daha da çok önem kazanır. Öncelik listenizi belirleyin. İşleri delege etmeyi öğrenin. Elinizden gelenin en iyisini yapmaya çalışın. Sistemli ve planlı olun. Göreceksiniz daha fazla şey yapabilmişsiniz.

  2. "BEN DE SİZİ ARAYACAKTIM."

  Unuttuğunuz, ihmal ettiğiniz ya da konuşmak istemediğiniz için telefon açmadığınız biri ahizenin diğer ucundaysa genelde bu yalana başvururuz. Yalan söylemek yerine sadece bir "Merhaba" deyip yumuşak bir geçiş yapmayı deneyin. İnanın karşınızdaki kişi de günün birinde başkalarına "Ben de sizi arayacaktım" dediği için yalan söylüyor olma ihtimalinizi hissedebilir.

  3. "KİMSE BENİ TAKDİR ETMİYOR."

  Siz belki de keşfedilmemiş bir Mozart sınız. Ama eğer bu kadar yetenekliyseniz, bunu dünyayla paylaşmanın bir yolunu da bulmalısınız. Keşfedilmeyi beklemek yerine yeteneklerinizi ortaya koymaktan korkmayın.

  4. "BEN DE SİZE AYNI ŞEYİ SORACAKTIM. SİZCE NE YAPALIM BU KONUDA."

  Genellikle işyerinde üstlere söylenilen bu cümle aslında; "Bu konuyu unuttum. İyi ki hatırlattınız"ın Türkçesi dir. Not alın. Planlı olun ve önce siz sorun. Ama yok eğer sizden önce müdürünüz bir konuda size bir şey sormuşsa sadece soruyu cevaplayın. Bu cümleyle cevaba başlarsanız inandırıcılığınızı yitirirsiniz.

  5. "ONU YAPACAĞIM, AMA BİRAZ SONRA"

  Bu cümleyi çok kullanırsanız bir süre sonra kendiniz bile buna inanmaya başlarsınız. Ertelemeyin. İşi zamanında yapmak, planlı ve sistemli bir hayat için gereklidir.

  6. "JULIA ROBERTS A BENZESEYDİM, HER ŞEY DAHA KOLAY OLURDU."

  Julia Roberts ya da bir başkasıGüzelliği ve yeteneği ile ünlü başka herhangi biri yerine sadece kendiniz olmayı seçin. Çevrenizdekiler sizi sevdikleri için yanınızdadırlar.

  7. "BİRAZ KİLO VEREBİLSEYDİM/İSTİFA ETSEYDİM/BİR SEVGİLİM OLSAYDI VS. HER ŞEY HARİKA OLURDU."

  Biraz kilo vermiş, işinizden istifa edip dilediğiniz gibi özgür kalmış olabilirdiniz ama emin olun her şey yine şimdiki gibi olurdu. Çünkü siz yine şikayet edecek başka şeyler bulurdunuz.Mutluluk ve memnuniyet birlikte seyreder ve siz de sahip olduğunuz güzel şeyleri takdir edebilme yeteneğine sahipsiniz, bunu unutmayın.

  8. "AYNASI İŞTİR KİŞİNİN, LAFA BAKILMAZ. KİMSEYE KENDİMİ KANITLAMAMA GEREK YOK."

  İnsanın kendini övmesine pek sıcak bakılmaz ama kendini övmek yerine "Kimseye kendimi kanıtlamam gerekmiyor" demek de başvurduğumuz bir başka yalandır. Yalan yerine yeteneklerinizi ve yapabileceklerinizi söylemek daha iyidir. Kendinizden bahsetmezseniz karşılığında kocaman bir sıfır alabilirsiniz.

  9. "ASLINDA BENİ SEVİYOR AMA SÖYLEMEYE ÇEKİNİYOR."

  Sizi istemeyen birini siz neden isteyesiniz ki? Eğer gerçekten aşktan korkuyorsa, unutun gitsin. O kişiyle bir ilişki yaşarsanız ilişki sırasında korkacak başka şeyler de bulabilir.

  10. "ZATEN ASLINDA ONU ÇOK SEVMEMİŞTİM."

  İnsan ulaşamadığı şeyi kötüler. Siz de geçmişte kısa bir süre olsa bile bir birliktelik yaşadığınız ama erkek arkadaşınızın isteği üzerine biten bir ilişkinin ardından bu yalana başvurmuş olabilirsiniz. Tercihlerinizi baştan doğru yapın ya da gerçekle yüzleşmekten çekinmeyin.

  11. "ONU ALDATTI AMA BENİ ASLA ALDATMAYACAK."

  Belki de hepimizin hayatının bir döneminde duyduğu en büyük yalanlardan biridir bu. Siz gerçekten bu cümleyi söyleyen kişiye inanıyor musunuz? Sizden önceki kız arkadaşına sadakat konusunda yalan söyledi. Size neden söylemesin ki?

  12. "SADECE HAYIR DİYEMEDİM."

  Aslında diyebilirdiniz ama karşınızdaki insanın ne duymak istediğinden emin olmadığınız için yalana başvurdunuz. Belki onaylanmamaktan ya da karşı tarafın tepkisinden korkuyorsunuzdur, cesur olun. Ne olursa olsun insanın kendi inandığı şeyleri söylemesi her zaman daha iyidir.

  13. "BAZILARI ŞANSLI DOĞUYOR VE BEN ONLARDAN BİRİ DEĞİLİM."

  Bu kendi kaderinizi kontrol etme gücünü azaltan bir yalan. Kendi kaderinizi kendiniz yaratabilirsiniz. İnandığınız bir şeyi yapamamanız söz konusu bile olamaz. Yeter ki siz yapmak isteyin. Böylece siz de kendi şansınızı yaratmış olacaksınız.

  14. "YALAN SÖYLEDİĞİMİ ASLA BİLMEYECEKLER."

  Bir yalanınız çevrenizdekiler tarafından hiçbir zaman fark edilmemiş ve hayat sanki hiç yalan söylememişsiniz gibi devam ediyor olabilir. Ama bu, günün birinde yakalanmayacağınız anl***** gelmez. Yalan yalanı doğurur. Üstelik bir süre sonra herkesi kendiniz gibi görmeye başlayacak, kendinizi yalan bir dünya içinde bulacaksınız.

  15. "İSTEDİĞİM ZAMAN BIRAKABİLİRİM."

  Sigara, size zarar veren bir erkek arkadaş ya da alışveriş çılgınlığıNe olduğu fark etmez. Kötü bir alışkanlığınız olduğunu bilip istediğiniz zaman bırakabileceğinizi ileri sürmek de en büyük yalanlardan biridir. Eğer bunu iddia ediyorsanız, kanıtlamanın bir tek yolu var: kötü alışkanlığı bırakmak.

  16. "BANA GÖRE DEĞİL."

  Hep mükemmeli aramaktan vazgeçin. Bazen iyi, mükemmelden daha iyidir. Her zaman mükemmelle karşılaşacağınızı ummak sizi hayal kırıklığına uğratabilir.


  17. "O ELBİSEYİ ALACAĞIM AMA ÖNCE BİRAZ KİLO VERECEĞİM."

  Belki bu sefer gerçekten kilo verebilirsiniz. Peki ya sonraÜç, beş yıl sonra da mı aynı yalana başvuracaksınız. Kendi halinizden memnun olmayı öğrenin. Eğer değilseniz kendinizi mutlu hissedeceğiniz kiloya ulaşın ve o kiloda kalın.

  18. "BİRAZ BRONZLAŞMAKTAN ZARAR GELMEZ."

  Kırışıklara ve kansere inanmıyor musunuz? "Herkese olur ama bana bir şey olmaz" düşüncesini bir tarafa bırakın. Hayatın değerini anlamaya ve onu doya doya yaşamaya bakın.

  19. "ELBETTE, BEN DE BAYILIRIM."

  Eğer gerçekten sözü edilen şeyden hoşlanıyorsanız, o zaman size söyleyecek sözümüz yok. Size önerilen her teklife veya davete sadece alışkanlıktan ya da refleks olarak evet diyorsanız (örneğin patronunuzun en yakın arkadaşının kızının doğum günü), başkalarının hayatı için kendinizinkinden veriyorsunuz demektir. Teklifi bir kez daha düşünün ve gerçekten istiyorsanız onaylayın.

  20. "SU İÇSEM YARIYOR."

  Daha neler... Kendinizi kandırmaktan vazgeçin. Ya boğazınıza hakim olacak ve diyetinizi bozmayıp kilo vereceksiniz ya da su içmeyeceksiniz! Şaka bir yana genellikle kilo problemi olanlarımızın söylediği, inanmak istediği en büyük yalanlardan biri olan "Su içsem yarıyor"u hayatınızdan silmek için siz en iyisi sağlıklı beslenmeyi öğrenin ve hayatınızdan suyu eksik etmeyin.

   
 2. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  11.882
  Beğenilen Mesajlar:
  117
  Ödül Puanları:
  0
  Ce: 20 büyük yalan ve bunlardan kurtulmanın yolları..
  Bahanelerin arkasına sığınarak yaşanmıyor... Paylaşım için teşekkürler canım, ellerine sağlık...
   
20 büyük yalan ve bunlardan kurtulmanın yolları.. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. İstenmeyen tüylerden kurtulmanın en hızlı ve en sağlıklı yoludur.

  İstenmeyen tüylerden kurtulmanın en hızlı ve en sağlıklı yoludur.

  istenmeyen tüylerden kurtulma kılları nasıl yok edebilirim kıl nasıl yok edilir kıllar edilir kıllardan kurtulma İstenmeyen tüylerden kurtulmanın en hızlı ve en sağlıklı yoludur.Lazer Epilasyon da kullanılan lazer ışığının dalga boyu melanin pigmenti tarafından emilme özelliğine sahiptir. Soğutma sistemli lazer tekniği ile...
 2. çene altı tüylerinden ve yüzünüzdeki tüylerden kurtulmanın yolları!!!

  çene altı tüylerinden ve yüzünüzdeki tüylerden kurtulmanın yolları!!!

  tüylerden kurtulmanın doğal yolları yüzdeki tüylerden kurtulmanın yolları istenmeyen doğal kıllardan yüzdeki günümüzde lazer eplasyon olmasına rağmen bir çok kadınımız ya maddi yada cesaret edemediği için yüzündeki çenesindeki tüylerden yada tüy olmaktan çıkmış kıllardan kabus dolu günler yaşamaktadır,işte size tamamen doğal v etkili bir yöntem.umarım uygularsınız ve işinize yarar artık...
 3. Midedeki şişkinlikten kurtulmanın yolları

  Midedeki şişkinlikten kurtulmanın yolları

  Ağır kaçan yemeklerin sonunda yaşanan mide şikayetleri çoğu zaman oldukça tatsız anlar yaşatabiliyor. Midede ve karındaki şişlik hissinin sebebi yutulan hava veya hazmederken bağırsaklarda oluşan gazlar olduğunu belirten uzmanlar, ayrıca hızlı yemek, hareketsizlik, stres ve endişe ile mide veya bağırsaklardaki rahatsızlıkların buna neden olabileceğini söylüyor. Bu durumdan şikayetçi olanların,...
 4. Selülitlerden kurtulmanın yolu rezene

  Selülitlerden kurtulmanın yolu rezene

  selülitten kurtuldum Selülitlerinizden doğal bitkisel yöntemlerden biri olan rezeneyle hiç baş etmeyi denediniz mi işte gerekli malzemeler ve formülün uygulanışı Malzemeler: Rezene, Anason, Biberiye. Hazırlanışı ve kullanımı: Sabahları, 1 litre suya 1 tatlı kaşığı rezene, bir tatlı kaşığı anason ve 1 tatlı kaşığı biberiye atın. Bu karışımı, kısık ateşte 5 dakika kadar kaynattıktan sonra 10...
 5. Saçlarda Sirke ve Bitlerden Kurtulma Yolları...

  Saçlarda Sirke ve Bitlerden Kurtulma Yolları...

  bitlerden kurtulma yolları sirkeden kurtulma yolları bitten sirkelerden saçlarda sirke, bit, kurtulma yolları, korunma yolları, nasıl temizlenir, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili melekler, Özellikle çocuklarımızın okul ilköğretim dönemlerinde mutlaka bir bit salgınıyla karşı karşıya kalırız.Bu durumda ne yapmak konusunda bazı bilgileri sizlerle paylaşmak istiyorum.....

Sayfayı Paylaş