2010 Haziran Anneleri

ayy zeynep bunlar buyudukce tuhaflasıyolar basımız derttemı ne bızımkıde sabah 7 den berı sadece 1 le 3.30 arası uyudu daha da uyumadı ay bı bebk bu kadar sure uyanık kalır mı yaa

daecim kız yine uyandı bu sefer annem ilgileniyor ben kendimi sağıp geldim 100 cc ancak çıktı çünkü yeni emmişti birdahakine biberon vericem kacç cc içtiğini kontrol edeyim diyorum. Kusmasından çok korktum çünkü herzamanki kusmadan oldukça farklıydı şelale gibi kustu resmen.

Daecim allah yardımcın olsun uyumuyan çocuk çok zordur bir zoru yoksa yapcak bişey yok malesef huy olabiliyor benim görümcemin kızı öyle hiç uyumadan büyüdü diyebilirim bir doktora damış eğer belki bir derdi vardır oğluşumuzun

imdaaatttttttttttt kurtarın beni ne maillerimi okuyabiliyorum ne foruma girebiliyorum annem asla izin vermiyor zaten o izin verse Ayşe Naz izin vermiyor yada eşim bilgisayara yapışıyor delirecem yakında her akşam kolit problemimizde başladı hergün aynı saatte ayaktayız saat 8-9 arası başlıyor 10-11 arası bitiyor her gece aynı şekilde önce meme istiyor sonra memeyle savaşıp ağlamaya başlıyor sonra gaz geliyor omzuma alıyorum sakinleşir gibi olup gazını çıkarıyor ama huzursuzluğu devam yine meme istiyor sonra yine kavga bi babası alıyor bi anneannesi sonra yine ben ciya ciyak bağrıyor hergün kurulu saat gibi aynı saatte sırasıyla aynı şeyi yaşıyoruz sonra bitkin düşüp omzumda uyuyakalıyor ama 3 saat geçmiş oluyor bu nedenle acıkmış oluyor sonra normal bi şekilde yedir gazını çıkar altını aç bu yeni kısır döngümüz.

Kızlar birde kusma olayı başladı doymak bilmeden emdiği için kusuyor doktor fazlalığı çıkarar takma demişti çokta fazla değildi zaten ama bugün öğlen şelale gibi kustu meleğim büyük insan gibi kustu resmen okadarşeyi nasıl çıkarttı anlamadım sonra ödüm kopto çok kustuğu için birkaç çay kaşığı su verdim su kaybetmesin diye kötümü yaptım sizce

allah yardımcımız olsun ne zor şeymiş bebek büyütmek . 18 günde bunu anladım .bu daha iyi günlerimiz tabi. su vrmekle iyi yapmışsın. hem birşey olmaz birkaç kaşıkla.
asya da hiç kusmuyor korkuyorum sütüm yetmiyor diye. offf

benım oglus cene ıstıyo zeynep konusuyorum muzık dınletıyorum susuyo yada bı tarafımın ona dokunması lazım derdı olsa susturamam heralde.
2 haftamız doldu uyumamaya basladı gunde 2 saatlık uykuyla dururmu cocuk yarım saat once uyudu sımdı yıne kalktı:S

benım oglus cene ıstıyo zeynep konusuyorum muzık dınletıyorum susuyo yada bı tarafımın ona dokunması lazım derdı olsa susturamam heralde.
2 haftamız doldu uyumamaya basladı gunde 2 saatlık uykuyla dururmu cocuk yarım saat once uyudu sımdı yıne kalktı:S

alla alla sıcaktan mı uyumuyor acaba dae?? banyo yaptır istersen belki rahatlar. biz her akşam 19.30 da yıkıyoruz asyayı. 20.00 de de uyuyor.
ama gündüzleri cin gibi. gözleri kocaman kocaman bakıyor. hele ki sabah uyanınca tam bir felaket öğlene kadar memede .müzik açsam da susmuyor sıpa.

atıcam sımdı kendımı asagı uyumuyo yok yok yanımızda salonda yatırıyorum sonla ılgılenınce cın gıbı bakıyo dınlıyo bıseyler yapıyo kendı kendıne sımdı onur uyuttu yatırdı yatagına ıkı kere cırladı emzıgını verdım azcık salladım uyudu tekrar bakalım ne kadar surcek
ayy mememde kopcak bende kafayı yıcem o olcak sonunda

kızlar ıı geceler yazımı okursunuz ınş.acıl yardıma ıhtıyacım var.mememın bırı kotuydu hiç veremıyodum diğerınıde kotu tabı.şimdi ikisinide sağıp verıyorum ama çok kötü olan memede süt bitti ne yapmalıyım.başlarda sütüm boldu ama şimdi çok azaldı.2 gündür mama verıyorum.acayıp uzgunum ve ağlıyorum sürekli.bugunde 1 kere verdım mamayı.sütümü nasıl çoğaltıcam ben bıde asyaya su vermelimiyim mama veriyorum dıye bı sıze sormak istedim.acilllllllllllllll yardımmmmmmmmmm.

atıcam sımdı kendımı asagı uyumuyo yok yok yanımızda salonda yatırıyorum sonla ılgılenınce cın gıbı bakıyo dınlıyo bıseyler yapıyo kendı kendıne sımdı onur uyuttu yatırdı yatagına ıkı kere cırladı emzıgını verdım azcık salladım uyudu tekrar bakalım ne kadar surcek
ayy mememde kopcak bende kafayı yıcem o olcak sonunda

dae çok zor ya benımkıde doymuş olsa bıle mememde.bıde sağıyorum uçları şişiyo bıde kızçe ezer gibi emiyo çıldırcam valla bende ya.ne yapcağımı şaşırdım.bende sütde azalmaya başladı.sıyırcam kafayı en sonunda

asneba canım maalesef sutu artırmak ıcın emzırmeye devam etmelısın en cok o sekılde bollasıyor
cok zor anlıyorum ama baska sansın yok
4 lt sıvı tuketıp emzırmeye devam..

kızlar dun oglum gunduz uyumadıgı gıbı gecede hep kısa surelı uyudu
cok sınırım bozuk
sabaha kadar yanımdaa emdı
sabahta kayınpeder geldı kucagına aldı bı cocuk ne bulsa agzına atıyo ac mı dedı
tabı benım sınırler ıyıce bozuldu
aglamya baslaıdm
dun aksama kadar gecede sabaha kadar emdı ama ac hala evet dedım
2 saattır aglıyorum
yıne aldım emzırdım uyudu

Geri