2010 Haziran Anneleri

archım sanırım kayınpeder haklıydı
ata uyumayınca acmı ne dedım
kalkanda bırıken sutu koydum bıberona verdım
50 cc yaklasık
onuda verdım 1 saattır uyuyo
sutum ustumu basımı batırıyo ama acaba emmeyı mı beceremıyo yada ben mı emzırmeyı beceremıyorumdoymuyo galıba
ılk haftada hep sutumu vermıstım böle gunduzlerı guzelce uyuyodu
bakalım bı manuel pompa alıp emdıkten sonra verıcem bıberonla sureklı uykusu duzelcek mı

sütün o kadar çoksa bence emiyordur. kilo alımı nasıl peki 15 günde kaç gr almıştı??
aç kalsa kilo almaz. benim sütüm ki pompayla çeksem bile 20 cc kadar geliyor ona rağmen asya 15 günde 400 gr almıştı.

Kızlar süt çoksa bile bebiin doymama ihtimali var sütün içeriğide çok önemli kendi yediğinize içtiğinize dikkat edin yumurta ve et tüketmek şart yeşil yapraklı sebzeler ve ızgata et tüketmek şart sütün çok olmasından ziyade doyurucu olması gerek

Neden sizin bebeklerin testleri için ayağından kan alınıyor onlamıyorum Ayşenin bütün testleri 4. gün yapıldı zeka testler troid testleri sarılık falan hepsi için elinin üzerinden 2 tüp kan aldılar 2 dakikada bitti ayağından daha yavaş akıyor sanırım.

maasallah ayşe naza abla oldu demkkk..
darısı basımıza ınsallahhh..
kırkı cıkarmak ıcın ozel bısey yapıomusunuz canımm

benımde oglumun sadece saglık bakanlıgı ıcın topuktan kan alındı onun dısındakı testlerı ıcın elının uzerınden kan aldılar

ben yedıklerıme dıkkat etmıyorum acep ondan mı doymuyo oglum:(

bunu anlamanın yolu ne pekı

kızlar ıı geceler yazımı okursunuz ınş.acıl yardıma ıhtıyacım var.mememın bırı kotuydu hiç veremıyodum diğerınıde kotu tabı.şimdi ikisinide sağıp verıyorum ama çok kötü olan memede süt bitti ne yapmalıyım.başlarda sütüm boldu ama şimdi çok azaldı.2 gündür mama verıyorum.acayıp uzgunum ve ağlıyorum sürekli.bugunde 1 kere verdım mamayı.sütümü nasıl çoğaltıcam ben bıde asyaya su vermelimiyim mama veriyorum dıye bı sıze sormak istedim.acilllllllllllllll yardımmmmmmmmmm.

Canım bence mama veriyorsan su da vermelisin çünkü emdikleri zaman sütün ilk gelen kızmı neredeyse su şeklinde geliyor daha sonra normal süt gelmeye başlıyor ama istersen bir doktorunuza danış

kızlar bı mememden 50 bazen 100 cc gelıyo.ama dığerınden sut anca 10cc gelıyo.bı memem küçük diğer,i büyük kaldı resmen.ben aptamil1 vrmeye başladım gunde 2 sefer.su vermem gereklımi.dün 2 çay kaşığı su verdim.valla kafayı yicem başta sütüm guzeldi yaralar artınca sütde kesildi.archii kızın çok güzel kılo almış ya.benımkı 15 gunluk doğduğu kıloya yeni geldi.perşembe kontrol var bakalım kaç kılo oldu.çok üzülüyorum mama verdiğim için çok ağladım işe yaramıyom anne olarak dıye.çok kötü durumdayım.dae senın kalkanda bırıken benım sağınca anca geliyo.maşallah sütüne

maasallah ayşe naza abla oldu demkkk..
darısı basımıza ınsallahhh..
kırkı cıkarmak ıcın ozel bısey yapıomusunuz canımm

benımde oglumun sadece saglık bakanlıgı ıcın topuktan kan alındı onun dısındakı testlerı ıcın elının uzerınden kan aldılar

ben yedıklerıme dıkkat etmıyorum acep ondan mı doymuyo oglum:(

bunu anlamanın yolu ne pekı

hanfendi uyanırsa 40 banyosu yaptırıcaz suyunun içine altın koyucaz taş atıcaz 40 tas su dökücez kızıma sonra aynı suyla bende yıkanıcam aynı şekilde.

Canim anlamanın tek yolu yediklerine dikkat etmen kırmızı et ve yumutra tüketmen hergün yada 2 günde bir yumurta ye muhakkak haftada birkaçkere ızgara et yemeye çalış ve sütünü sağıp biberonla ölçerek ver mesela ayşenaz 3.850 iken doktorum sağdığım zaman 75 cc vermem gerektiğini bunun 2-3 saat idare edeceğini söylemişti şimdi 5 kg ye yaklaştı artık 90 cc içiyor 3 saat yetiyor. Ama ben 75 cc veriyorum hala eğer hala aranıyorsa biraz daha veriyorum. Ben dışarı çıktığımda hep biberon veriyorum evdeyken mememden veriyorum. İstersen sende bir süre sağ biberonla ver merak etme emme güdüsü kuvvetli bebekler biberon versen bile anne mmesini bırakmaz. Biberonun üzrine keyif için veririsin memeni uykuya dalar hem. Birde bölle dene istersen eğer düzelirse yediklerine dikkat etmediğin için doymuyor demektir

Geri