2013 agostosta hamile kalmak isteyenler

merhaba süsücüm, vallahı bılmıyorum zamanına daha karar veremedım guvenebılecegım bır merkez yok. bırde duyumlarıma göre ılkı zaten tutumazmıs mış... ne bıleyım kafam karısık belkı bır kac ay daha beklerım. yenı yılda yenı Umutlar :) bu ay zaten bır tuhafım adetım olması gerekenden cok az geldı sadece bır gun kanamam oldu 6 gun suren regelım bu ay 4 gun o da damla damla. bıttıgınden bu yana kasık agrım ozellıkle sol tarafım, aşagısıda agrıyor,bas donmem bulantım ozellıkler geceler. hepsı psıkolojık tabıkı cunkı ben Mucızelerın kadını degılım cunkı adetım bıter bıtmez ıdrar testı yaptım negatııııf :((( sınılerım moralım cok bozuk süsü :(
sen ne zama baslıyorsun tedavıye??? buarada bende kist oluşmuş olabılırmı?bunun belırtılerı varmıdır
Dest
Canım Allah şifa versin salgın var sanırım, bende üzerine afiyet ishal oldum bir kaç gündür. Bir de ateşim çıktı bugün biraz. Ama şimdi daha iyiyim sanki. Bu arada evlendikten sonra eşim sayesinde soğuk su içmeye alıştım, 3 senedir yaz kış soğuk su içiyoruz dolaptan :) hiç boğaz enfeksiyonu geçirmedim maşallah, bağışıklık oldu galiba :)
ini aynen bnm gibisin esimde soguk su iciyor malesef bnde alistim ne yaparsin iste sanada gecmis olsun canim biran once bebislerimize kavusalimda varsin hergun grip olalim tabi benim acimdan oyle canim:)

merhaba hilalcimhiç sinirlerini bozma bende mucizelerin kadını değildim ama yaşadım bi kez .çok hayal kırıklığı yaşamış biri olarak sana ümit vermek istemem ama bi yandan da isterim:) çünkü anlatıyolar bazı insanlar ''o ay adetim azıcık geldi meğer gebeymişim'' diye.olmayan şey değil sonuçta bi kan testi yaptırsan aslında belki güzel haberlerini verirsin bize.yada bi kadın doğumcuya gitsen en azından emin olursun aklındaki ''acaba'' lar gider.çikolata kistinin özelliği ağrılı adet görme,adetin çok olması,ilşki sırasında ağrı.basit yumurtalık kistleri hafif olarak gösteriyor bunları bazen de belirti vermeyebiliyor.doktorun sana detaylı bilgi verir ama basit kistler genelde adet kanamasıyla kaybolabiliyor.canını sıkma yani yoktur inşallah.ben 3 ay soğan suyu yapacağım,3 ayda kistlerim küçülsün adet olmayayım diye iğne yapacaklar 6 ayı bulacak heralde.gecikmek de istemiyorum.daha merkezden de emin değilim bende.allah dürüst ve işinin ehli doktorlarla karşılaştırsın.
Sussu inanmiyorum iliski sirasinda agrim oluyor bnm adetliykende agrim olur hatta asiri simdi bnde kist var acep:cry:off yaaa icim sIkIldi bu arada bnm esimden cekecegim var yaa of kizlar bn bunu yapmaya gelirim ic derim mesela ben cocukmuyum der esimle kavga ederiz verecek olan allah bunlarla mi olacak der bnde sanki yok bu kur verecek diyorum tobe tobe allahim sabir her neyse kiziyor doktora gidecez turkiyedr diyorum hayir diyor bekleyecez bn simdi ne yapayim esimi kandiramiyorum esimi aslinda esim doktorlara karsi degil ama 1 klomen 3 yumurta buyutucu igne buyutucu igneler arabistandan hangi doktora gittiysek herseyiniz iyi diyor gelde sinirlenme o yuzden artik gitmk istmyr esim sperm verdi oda iyi cikti ama cok sanssiz bir kizim yaaaa:cry::(::(

attachment-16.jpeg

ben bunlardan gormek istiyorum yaaaa yeter artik yeteeeeeeeerrrrrrrrrrrrrrrrr offfffffffff yaaa

Haa kizlar size dertimi anlatayim bana fikir akil ne varsa vereceginizden eminim ben eltimle beraber nisanlandik evlendik herseyimiz ayni evimizi beraber dizdik bile belki bilirsiniz kaynana tarafindanda hangi hareketi yapsak elestirildik bak bu daha titiz bu daha guzel gibi vsvs bilirsiniz yani eltiniz vardir belki iste benim esim benimle sadece 40 gun ynmda kaldi turkiyede sonra yurt disina gitti tabi bn hamile kalamadim eltimde kalamadi tabi sonra kaynnmla 5 ay birlikte yasadim neyse yurt disina esimin yanina gittim 3 ay sonra eltimin hamile oldugunu ogrendim sevindim ama icimde burukluk vardi bnmde olsun isterdim gibi bi burukluk simdi asil konu bn hala hamile degilim ve eltim
dogurmak uzere Gelecek ay ve ben 12 sonra turkiyye donuyorum oglum moglum diyecek bnde hepten bitecem off allahim sen sabir ver cok mutsuzum kizlar lutfen biseyler yazinki hep onun onunde guclu kalayim hic basindan boyle bisey gecip hamile kalan varmi bunalima girecem az kaldi of esimle be
n etkilenecez biliyorum onun kucaginda oglu bizde bn hala hamile degilim kizlar yaa akil verin yaa biz daha 9 aydir deniyoruz biliyorum az bir sure ama elimde degil offff keberiyde kurtulayim artik inanin tup bebegi bile aklimdan gecirdim o kadarina bile maddi manevi herseyimiz iyi soyleyin sizce ne yapmayalim :cry::cry:

Maşallah maşallah belirtilerine kurban olayım ben o hamileliğin :) Pazartesi için dualarım seninle canım, meleğinle ilk buluşman, hayırlı haberlerle dön doktorundan inşallah, amin.
sağol canım benim allah razı olsun.. Allahım sizlerede nasip etsin canım benim.. bende ettiğim tüm dualarda sizlerede dua ediyorum.. bu arada kızlar kürleri sakın birbirine karıştırmayın. biri bitsin bir süre sonra ikincisini yapın. hepinizi öpüyorum..

Ne yapayım be canım, temizlik yapmadan da olmuyor ki. Neyse ki yarın günü birlik tatile gidicez eşimle biraz dinlenirim. Bu arada eşim bugun sperm testini tekrar yaptıracak. Daha önce mayıs ayında yaptırdığında değerleri sınırda çıkmıştı. Çok merak ediyorum bakalım bi gelişme var mı onda. Gerçi herhangi bi tedavi falan uygulanmadı ona, habire hazır yemek cips abur cubur çok seviyor :) Hayırlısı bakalım, bende kür yapmayı düşünüyorum, klomen tedavisiyle beraber yapılınca zararlı olur mu acaba? Tedaviyi olumsuz etkiler mi ?

doğru söylüyosun biz yapmazsak kim yapacak işleri.ii olmuş kafa dağıtırsın.inşallah iyi çıkar canım.doktorun ayrıntılı bilgi verir ama kruger kriterine bakıyorlar % 4 ve yukarısı normal kabul ediliyorlar.tabi doktorun değerlendirip bilgi verir size. benim eşiminde sınırlardaydı bitkisel ilaç kullandı biraz düzelme söz konusu oldu.hareketlilikte sıkıntı vardı.ayrıca keçiboynuzu pekmezi,fındık,ceviz,badem yedirdim faydası oldu.abur cuburu yasakla bence:)sigara alkol varsa azalttır.sigara bizimkide içiyor bikaçtane.ama senin için klomen kullanırken bitkide olsa zararı olabilir.yumurtalıklar fazla uyarılır falan allah korusun.bende ot ne de olsa diyordum ama gerçekten çok güçlü etkileri var.ikisini aynı anda kullanma bence.sen bilirsin yine de ama kaş yapayım derken göz çıkarma:):(

yanı ızmırde 3 tüp bebek merkezıne gıttık bırı özel ıkısı devlet sımdıde özel bır Doktora (muayenehanesıne) gıdıyorum. hepsı aynı tehsısı koyuyorlar sebepsız dıyorlar o yuzden Aşılama ıstersen dedıler ıkı defa yaptık olmadı. bu gıttıgımde en bastan baslayalım dedı suan yumurtlama takıbı yapıyoruz Klomen- ovitrelle ıkı ay oldu ondanda bısey cıkmadı. bende kendı kendıme dıyorum kı var bır problem mutlaka ama tehşısını koyacak doktora rastlamadım. yada Rabbım nasıp etmeyecek dıyorum. kafam o kadar karısık kı. buarada ben şeker hastasıyım ama uzun zamandır kontrol altında ılacımı duzenlı vaktınde alırım 3 aydan 3 aya kontrollerım var Endokrin Doktorumda gebe kalman ıcın hıcbır sorunun yok kalsanda kontrol altında oldugun ıcın sorun yaşamazsın dedı. bıraz kılom var sekerden dolayı bunun ıcın ugrasıyorum son zamanlarda vermem lazım ama bu sekerden dolayı cok yavas gıdıyor .ALLAHIM BUYUK kımlere vermıyor elbet bızede nasıp eder INSALLAH .istemek bizden takdır YARADANIN

sen şeker deyince aklıma geldi ben bi ara çapaya gidiyordum.orda bir kadın vardı hem uzun hem baya kilolu.şeker ve tansiyon hastasıymış. o da kendiliğinden gebe kalmış ama farkedememişler nedense ve şeker ve tansiyon ilaçlarını kullanmaya devam etmiş ve bebeğini kaybetmiş.demek istediğim heran gebe kalabilirsin ikincisi sende de böyle bir sorun olmaz dimi inşallah. aman gözünü seveyim dikkat et zor bulupta bi şeker hapı yüzünden kaybetme.doktora sordun mu '' ben bu ilacı kullanırken gebe kalırsam bebeğe zararı olur mu?'' diye.şekerin daha doğrusu insülin hormonunun yumurtalıklar üzerinde baya etkili olduğunu okumuştum.doktorun sana söylemiş etkilemiyor demiş.sonuçta sana masal anlatmaz demekki gerçekten kontrol altında ve sorun yaratmıyor bunu tahlillere göre söylüyor sonuçta kafasına göre değil.sen hç kafana takma sonuçta herşeyine baktırıyosun endokrinolojiye de gidiosun hiçbişi olmaz evellallah.şekerin var ama farkındasın ve tedavi oluyosun yumurtalarını zarar vermesini engelliosun.hiç teşhis edilmeseydi ne kötü olurdu

Sussu inanmiyorum iliski sirasinda agrim oluyor bnm adetliykende agrim olur hatta asiri simdi bnde kist var acep:cry:off yaaa icim sIkIldi bu arada bnm esimden cekecegim var yaa of kizlar bn bunu yapmaya gelirim ic derim mesela ben cocukmuyum der esimle kavga ederiz verecek olan allah bunlarla mi olacak der bnde sanki yok bu kur verecek diyorum tobe tobe allahim sabir her neyse kiziyor doktora gidecez turkiyedr diyorum hayir diyor bekleyecez bn simdi ne yapayim esimi kandiramiyorum esimi aslinda esim doktorlara karsi degil ama 1 klomen 3 yumurta buyutucu igne buyutucu igneler arabistandan hangi doktora gittiysek herseyiniz iyi diyor gelde sinirlenme o yuzden artik gitmk istmyr esim sperm verdi oda iyi cikti ama cok sanssiz bir kizim yaaaa:cry::(::(

güzmeleği sakin ol:) benim arkadaşımda benle aynı belirtileri yaşıyor hatta daha fazlasını.benden korktu kesin kistim var diye hemen doktora gitti ama tertemiz çıktı.herkes de herşey aynı olmuyor işte.o yüzden doktorlar da tedavilere ve teşhislere yüzde yüz garanti veremiyor.ben 1 senelikken doktora gittiğimde doktor bana 1 senede hormonlarınız vs. daha birbirlerine daha yeni alışıyor bikaç ay daha bekle demişti.ama benim 3 senede oldu:) o da tutunamadı hayata:( belki bana kızacaksın ama 9 ay gerçekten daha çok erken.eşine,evine, evliliğe,eşinin ailesine,evli bir kadın olmaya ne kadar çabul alıştın? eşinle gezip tozdun mu yeterince?baş başa otururken artık bu eve bi neşe lazım diyecek boyuta geldin mi?hayatının merkezine bebeği yerleştirmişsin.dünyanın merkezinde o yok.eşin var,ailen var,arkadaşların var,hobilerin var.bana kızma nolur bende aynı yoldan geçtim.3,5 senelik evliyim bende çok istiyorum hasret çekiyorum.üzülüyorum ama hayatımın merkezinden bebeği çıkardım.ama hayatımdan çıkaramam tabi biraz biraz uğraşıorum kürler falan tamamen ümitsiz değilim ama allaha sığındım işte neblim o sabrını veriyor ve sabredenlerle beraberdir

Haa kizlar size dertimi anlatayim bana fikir akil ne varsa vereceginizden eminim ben eltimle beraber nisanlandik evlendik herseyimiz ayni evimizi beraber dizdik bile belki bilirsiniz kaynana tarafindanda hangi hareketi yapsak elestirildik bak bu daha titiz bu daha guzel gibi vsvs bilirsiniz yani eltiniz vardir belki iste benim esim benimle sadece 40 gun ynmda kaldi turkiyede sonra yurt disina gitti tabi bn hamile kalamadim eltimde kalamadi tabi sonra kaynnmla 5 ay birlikte yasadim neyse yurt disina esimin yanina gittim 3 ay sonra eltimin hamile oldugunu ogrendim sevindim ama icimde burukluk vardi bnmde olsun isterdim gibi bi burukluk simdi asil konu bn hala hamile degilim ve eltim
dogurmak uzere Gelecek ay ve ben 12 sonra turkiyye donuyorum oglum moglum diyecek bnde hepten bitecem off allahim sen sabir ver cok mutsuzum kizlar lutfen biseyler yazinki hep onun onunde guclu kalayim hic basindan boyle bisey gecip hamile kalan varmi bunalima girecem az kaldi of esimle be
n etkilenecez biliyorum onun kucaginda oglu bizde bn hala hamile degilim kizlar yaa akil verin yaa biz daha 9 aydir deniyoruz biliyorum az bir sure ama elimde degil offff keberiyde kurtulayim artik inanin tup bebegi bile aklimdan gecirdim o kadarina bile maddi manevi herseyimiz iyi soyleyin sizce ne yapmayalim :cry::cry:

güzmeleğim sen eltinle bu kadar şey paylaştıysan emin ol o seni üzecek söz ve davranışlardan kaçınacaktır.ama sende üzerine alınma herşeyi.onunda ilk bebeği ilk anne oluşu tabiki sevecek senin yanında sarılacak emzirecek koklayacak.eminim senin yanında hareketlerine dikkat etmek isteyecektir içten içe.ama bebeğini kucağına alınca herşeyi unutacak annelik hissiyle ve sevinciyle bulutların üzerine çıkacak.seni ve içinde bulunduğun durumu unutabilir.sakın sana laf sokuyor zannetme o kendi mutluluğunu yaşar sadece.sende sev bebeği seninde yeğenin sonuçta.kocanda sevecek tabiki onunda yeğeni.hem gör bak onu sevdikçe kucağına aldıkça hasretin de dinecek biraz da olsa.benden sonra evlenen arkadaşlarım hep anne.sadece tecrübelerime dayanarak söylüyorum nacizane.. yine de sen doktora gitmek istiyorsan gidiverirsin.benim eşimde doktora gitmek istemiyordu ama şimdi değişti eşine zaman ver biraz sabırlı ol.benimde içim burkuluyor tabiki ama bu duygunun beni yenmesini engelleiyorum.işim öyle gerektiriyordu biraz da tabiben arkadaşlarımın bebeklerini seviyorum öpüyorum sarılıyorum içimden diyorumki ''allahım bu bebeği sen yoktan var ettin bu insanlara emanet olarak gönderdin dilersen bana da verirsin sana kim engel olabilir herşey senin kudretindedir bana ve benim gibilere de nasip eyle ya rabbi'' diye dua ederim sonra kocamaaaan öperim bebişi.tabi bunun yanı sıra ben günde 10 tane bebeği ailesine kavuşturuyordum.böyle olmam da onun payı var.neyse çok uzattım özür dilerim:)

Geri