+359 Sahte Bulgar gelinleri aman aman dikkat.

Arkadaşlar, bu tip dolandırıcılıktan mağdur olanlar... DİKKAT:

WESTERN UNİON aracılığıyla bu dolandırıcılara para kaptıranlar!!

Aşağıdaki linkten lütfen başınızdan geçenleri detaylı bir şekilde anlatın, telefon numaralarını belirtin...

MAĞDURİYETİNİZ GİDERİLEBİLİR.

http://bimerapplication.basbakanlik....plication.aspx

Dilekçe hakkından devam edin, UMUTSUZ OLMAYIN, Bulgaristanlı dolandırcıların cezalandırılma ihtimali var.

bakıyorum da bu yorumlar 2 yıl önce yazılmış ama belli ki hiçbir şey değişmemiş , 1 haftada 2 defa bu kodla başlayan numaradan çağrı aldım , hiç önemsemedim bu gece bi programda muhabbetini öğrendim hemen nete girip araştırdım ve bu sayfaya geldim , yani anlayacağınız arkadaşlar önlem alınmamış pek , işlevlerine devam ediolar , aman dikkatli olun ...

bir numarada ben vereyim bende arandım +359 877 737 421

Yaw bu biyerleri kasınan bayanlar ya erkekler den biride beni aradı 359 87727684 bu numara aslın madem böyle gidelim polisin yanına beni arayanı ariyim daha sonra yer tespiti felan yakalasınlar madem bulgar polisi arıyor bence bulgar devletide bu işin içinde

Arkadaşlar kaç gündür merk ediyordum beni 2 kez aradı farklı numara. bugün öğrendim tuzak oldugunu !
+359877733672 ve
359876048768
Bu numaralar aradı beni. Hatta bir tanesi beni saat 11:35 de aramış . Genede sabah arıyorlarmış.

Bulgaristandan aranılan ve dolandırılan insanlara üzülüyorum işin dogrusu hata para gönderen insanlarda bulgaristanda gecimini bu işle saglayan cok bayan var cogu evlı ve grup halinde calısıyolar ve genel de ırk cılıgı hiç tasvip etmeyen birisi olarak cingene diye tabir edilen insanlar cogu turkçe bilirler ama türk degildirler türk kökenli olan soydaşlarımız da böyle bir şey yapanını ne duydum nede işittim birinci olarak bütün bu yazılanlara ragmen para göndereceklere ufak tavsiyeler sınır kapılarında bulgar vatandaşlarına vize yada sigorta yapılma yoktur.Yani kısaca pasaport harıcınde bir bedel ödenmez kesinlikle pasaportta 150 tl ile express durumuna göre 250 tl dir ve harici bir para asla ama aslayoktur.otobüs bilet ucretleri şehire göre 50 tl ile 70 tl arasındadır.Bunun haricinde hala para göndereceklere egn no denilen bir no vardır bu vatandaşlık nosudur bu no yu ilk önce isteyin sonrasında bir kaç zaman sonra sizden para stemeye calışırsa hala pasaport yada kimlik mail i isteyin ikisini karşılastırın farklılık varsa yalan ifade vardır.Hiç ugraşmayın ben gelecem deyin belediyeye gidip size istek yapmasını isteyin apostallı bır sekilde istek yapmasını ve bu nu size göndermesini isteyin korkmayın isminizi adresinizi verin emin olun yapamıyacaktır farzedelimki yaptı hiç sanmıyorum ama pasaportunuzu alıp istekle beraber konsolosluga gidip vize alın sonrasında onun yaşadıgı yer muhtelemen bir köydür asla oraya gitmayin oraya yakın en yakın şehre gidip otele yerleşin orta seviye otel olması yeterli ve otele gelmesini isteyin otelin haricinde asla kendisiyle görüşmeyi ve oturdugu mahalle yada köye gitmeyin otelin roof unda yada restorantında görüşün (otel ucretleri 30 tl den başlar orta seviye)tavsiyelerim bu kadar.Unutulmaması gerekenler ben bulgar vatandası yada bulgaristanda yasayan bırı degılım ama bulgarıstanda turkıyeden daha cok arkadasım ve dostum var iş ilişkilerim var bazı gercekler de önemli bulgaristan avrupa birlıgı ulkesi yani bg vatandasları avrupa vatandası pasaportlarıyla ıstedikleri ülkeye giriş yaparlar(eu ülkeleri)ve bır sekılde eu ulkelerinde calısırlar egn leri eu da gecerlidir.u-k hariç(ingiltere)turkıyeye gelip calışmak emin olunki onlar için cokda mantıklı degıldır gelir olarak tr de cok daha az para kazanılırlar eu ya göre,bir cok tanıdıgım var bulgarıstanlı bayanla evlenen turk olmayıp bulgar slav olan bayanla evlenen ve hepsi cok mutlu kulturumuz birbirine cok yakın bulgar olanlar bıle cok kolay tr uyum sagladılar ama bu dedıgım evlılıklerin hiç biri telefonla falan olmadı dolandırıcılara dikkat çingenelerin yaptıkları üç kagıtlara kanarak turksoyundan gelen ve en az bizim kadar turk olan soydaşlarımızı lekelemeyin tşk ler

Aynı olay benim de başıma bugün geldi :) Cevapsız çağrı vardı, +359876350176 numaralı telefondan aramışlar. Ancak son 10 yılda gördüğüm telefon dolandırıcılığı aklıma gelince ilk olarak yaptığım iş internette araştırmak oldu ve ilk önce ülke kodunu buldum, daha sonra da bu sayfayı :)) Böylece macera da başlamadan bitti :) Paylaşan arkadaştan Allah razı olsun, bir pisliği daha tanımış olduk nasıl kepazece işlendiğini, şu lanet olası dünyada...

Geri