Ağız ve diş sağlığı ile ilgili tüm sorularınız ..

DİŞ.HEKİMİ

Yeni Üye
Üye
Ağız ve diş sağlığı ile ilgili tüm sorularınız ..
diş uyuşmaması
Merhaba hanımlar.. ağız ve diş sağlığı ile iligli tüm sorularınızı rahatlıkla sormanız için bu soru cevap bölümünü açıyorum. herzaman sorularınızı çekinmeden sorabilirsiniz.

doktorum doktorum hoşgeldiniz konu açmaklada ne iyi ettiniz :)
benim diş hekimi fobimvar çok korkuyorum ama geçende dişim ağrıdı mecburen gittimbana kanal tedavisi önerdi ama ben çok korktuğum için yaptıramadım
kanal tedavisi hakkında biraz bilgi versenizve acı oluyormu yaptırıken
lutfen korkuyorum diye yanıltıcı cevap vermeyiniz ağrı varsa var deyin ona göre hazırlıklı olayım :D:D

günümüzde diş hekimliğinde acı olayı neredeyse sıfıra inmiştir.. neredeyse dememin sebebi.. dişlerde aşırı apse iltihabik durum olduğu zaman uyuşmama gözlemlenebilir.. diş uyuşmadığındada acı hissi oluşur.. ama bu tür durumlardada doktorlar, var olan sorunu ilaçlarla yok eder ve ağrısız acısız işlem yapılır.

normal şartlarda sıfır ağrı ve acı ile tedavinizin bitmesi gerekir. korkmanızı endişelenmenizi gerektirecek hiç bir şey yok.. korkunuzun sebeplerinden biride sizin ağzınız açıkken ne yapılacağını bilememenizdir.. sürekli bir şeyler acıtacakmı canınızı diye beklerseniz eğer çok sıkıntı yaşarsnız.. doktorunuza hassasiyetinizi anlatın ve işlemi yaparken eline her alet aldığında onunla ne yapacağını ne hissedeceğinizi anlatırsa kendinizi daha iyi hissedersiniz.. bilmediğiniz bir şeyle karşılaşmamak sizi rahatlatır.

geçmiş olsun..

günümüzde diş hekimliğinde acı olayı neredeyse sıfıra inmiştir.. neredeyse dememin sebebi.. dişlerde aşırı apse iltihabik durum olduğu zaman uyuşmama gözlemlenebilir.. diş uyuşmadığındada acı hissi oluşur.. ama bu tür durumlardada doktorlar, var olan sorunu ilaçlarla yok eder ve ağrısız acısız işlem yapılır.

normal şartlarda sıfır ağrı ve acı ile tedavinizin bitmesi gerekir. korkmanızı endişelenmenizi gerektirecek hiç bir şey yok.. korkunuzun sebeplerinden biride sizin ağzınız açıkken ne yapılacağını bilememenizdir.. sürekli bir şeyler acıtacakmı canınızı diye beklerseniz eğer çok sıkıntı yaşarsnız.. doktorunuza hassasiyetinizi anlatın ve işlemi yaparken eline her alet aldığında onunla ne yapacağını ne hissedeceğinizi anlatırsa kendinizi daha iyi hissedersiniz.. bilmediğiniz bir şeyle karşılaşmamak sizi rahatlatır.

geçmiş olsun..

biraz içim rahatladı çok teşekkür ediyorum murat bey
haklısınız insan acı duyacakmıyım diye beklemekten çok geriliyor
tekrar teşekkür ediyorum doktorm :D

Sayın Doktorum bende dişeti kanamaları ile ilgili bilgi rica edeceğim. Kanamalar neden kaynaklanır. Tedavi için neler önerirsiniz?
Şimdiden teşekür ederim.

Diş eti kanamaları genelde diş taşının oluşturduğu diş eti iltihabından kaynaklanıyor.. sizler dişlerinzi ne kadar fırçalasanızda diş etlerinin içerisinde yapısal olarak diş taşı oluşumu olabiliyor ve buda zamanla diş etlerinde iltihaplanma ve beraberinde kanama ortaya çıkarıyor. benim size tavsiyem diştaşı temizliği yaptırmanız. evde kanamayı aaza indirip diş etlerinizin toparlaması için yapabileceğiniz diş ipi diş arası fırçası kullanmak ve sık sık tuzlu su ile dişlerinizi çalkalamak. tuzlu su diş etlerinin iyileşmesinde rolü çok büyük olan en iyi gargaradır.

Mrb. Doktor Bey sizin burda olmanız inanın beni sevindirdi bir sorum olacak kısa ve net dişime dolgu yaptırmam gerek ıkı kez gıttım doktora ama aralıklarla gıdıyorum yanı onun gel dedıgı zaman gıdemıyorum işlerımız cok yogun ben musaıt oluncada ya randevu alamıyorum yada doktorum olmuyor bu süre zarfında dişimde kötüleşme olurmu şu anlık bir şikayetim yok rahatsızlık vermiyor ama ben bir danışıyım dedım. şimdiden tşk ederim

Dişinizin durumunun ne olduğunu bilmiyorum, eğer minik yüzeysel bir çürüğünüz var ise iyi bir bakım ile çürümesini durdurabilir dolgu yaptıracağınız zamana kadar ilerlemesini drudurabilirsiniz. Ama içten içe büyüyen bir çürük ise ozaman kanal tedavisine gidip bir kaç kez daha gitme zorunluluğunu oluşturacak bir tedavi şekline dönüşebilir. zira kanal tedavileri tek seansda çok zor biten tedavilerdir.
olabilen en kısa zamanda gitmenizi öneririm

geçmiş olsun

Geri