Ağız ve diş sağlığı ile ilgili tüm sorularınız ..

Doktor Bey benim dolgu yaptırdığım dişimin bir parçası kırıldı ama dolgu değil diş kırıldı. Bir sıkıntı yaşamıyorum ama yinede doktora gitmem gerekir mi? Birde ben daha önceden tel taktırmıştım dişlerime şimdi yine kayma oldu tel takmaktan başka bir yöntem yok mu düzeltmek için? Şimdiden teşekkür ederim

diş kırıklarında dişe mutlaka müdahale etmeli.. kalan parçalar dişi taşıyamıyabilir ve daha ciddi bir kırık oluşabilir veya kırılan yerden çürümeye başlayabilir.sorun küçük bir halde iken halletmekte fayda var

ortodonti sonrası verilen bir apareyiniz var ise eğer onu takarak kaymaları düzeltebilirsiniz.
eğer yok ise ortodontistinizle görüşmelisiniz* daha fazla kaymayı engelleme amaçlı bir tel takacakalrdır.
geçmiş olsun

Doktor Bey benim dişlerimde biraz yılıklık var yaşımda biraz geçti 20 olcam tel taktırsam ne kadar kalır acaba tabi görmeden bişey diyemezsiniz ama tahmin edebilir misiniz

doktorummm :) merhabalar benim dişime dolgu yapıldı 1 ayı geçti ama halen ağrıyor dişim gidemedimde doktora tekrarmı dolgu yapılması lazım yoksa normalmi buuu ?

Merhaba,
7 tane disime kaplama yapilacagi icin törpülendi. 6 tane disimde sadece hassasiyet var.Ama 1 tanesi cok siddetli zonklama diye tabir edilen sekilde agriyor.Gece uykumdan uyandiracak kadar siddetli agriyor.1 hafta oldu törpüleme islemi yapilali.Doktora gitmeli miyim yoksa normal mi bu kadar agri olmasi?

merhablar doktor bey ben 1.senedir tel takıyorum ve benim ust çenem onde ve her doktora gıttıgımde bska turlu turlu aparatlar takıyorlar cok ağrıyor nbmalıyım

Geri