Etiketler:
 1. Mirmiga

  Mirmiga Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  21 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  854
  Beğenilen Mesajlar:
  10
  Ödül Puanları:
  0

  Annelere kolay ipuçları

  Konu, 'Bebeğimiz ve biz' kısmında Mirmiga tarafından paylaşıldı.

  Heyecanla beklediğiniz günler geride kaldı ve bebeğinizi kucağınıza aldınız. Artık her geçen gün onun nasıl da büyüdüğüne ve serpildiğine tanık oluyorsunuz. Zaman geçtikçe aklınıza takılan soruların sayısı da artıyor.
  Playskool, annelerin akıllarına takılan bu sorularla ilgili küçük ipuçları sunuyor:

  • Evde bebeğinizle yalnızsanız ve başka odalarda işiniz varsa, bebeğinizi de evde kucağınızda kanguruyla dolaştırabilirsiniz.

  • Bebeğiniz sürekli ağlıyor ve sakinleşmiyorsa, ona müzik dinletin. Huysuzluğunun çabucak geçtiğini göreceksiniz.

  • Bebekler giyinmekten nefret ederler. Bu yüzden, kollarından ve başından rahatlıkla geçebilecek genişlikte kıyafetleri tercih edin.

  • Bebeğinizin cildinin tahriş olmaması için giysilerini ilk kullanımdan önce mutlaka yıkayın. Ayrıca bebek giysilerini deterjan yerine sabun tozuyla yıkamanız pişiğini önleyebilir.

  • Bebeğiniz öksürüyorsa, odasına su dolu bir kap koyun. Bu kap odayı nemli tutarak onu rahatlatacaktır.

  • Bebeğinizin emziğinin düşmemesi için zincir ve kordonla boynuna asmak yerine giysisine tutturun. Böylece ipin boynuna dolanmasını engelleyebilirsiniz.

  • Jimnastik, bebeğinizin kas gelişimini kolaylaştırır. Bezinin değiştirildiği zaman ve banyo zamanı jimnastik için de en uygun zaman.

  • Sekizinci aydan sonra bebeğinizi banyoda küvette yıkamanız, onun banyo saatini oyun saati olarak algılamasına yardımcı olur. Böylece yıkanmaya daha kolay alışmasını sağlayabilirsiniz. Ama kaymaması için dikkatli olmanız gerekir.

  • Bebeğinizin yemek sorunu varsa onun elleriyle yiyerek bunu bir oyun haline getirmesine izin verin. Bu sayede daha çok yediğini göreceksiniz. Ayrıca bebeğinizin oyuncaklarının arasına plastik bir kaşığı da ekleyin. Bu, mama ile beslenmeye başladığında, kaşığa çok daha çabuk uyum sağlamasına yardımcı olacaktır.

  •Sekiz aylık olan bebeğiniz başkalarının kucağında iken ağlıyorsa tedirgin olmayın. Aksine mutlu olun. Bu durum bebeğinizin annesini yabancılardan artık ayırabildiğini gösterir. Kişi seçme yeteneği bebek için zeka gelişiminin önemli bir aşamasıdır.

  • Bebeğinize kalın giysiler giydirmeniz, onun emeklemesini ve yürümeye çalışmasını kolaylaştırır.

  • Bebeğinizi evin içinde, tamamen kapalı bir ortamda büyütmek yerine, belirli sürelerle dışarı çıkartın. Onun hastalıklara karşı daha dirençli olması dışarıya çıkma alışkanlığından geçer.

  • Bebeğiniz ortalıkta unuttuğunuz kitapları yırtmaya meraklıysa, eline eski gazeteler verin. Kolay yırtılabilmesi sebebiyle, her zaman sizin verdiğiniz gazeteleri tercih ettiğini göreceksiniz.

   
Annelere kolay ipuçları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Başarı ipuçları

  Başarı ipuçları

  Başarıyı yakalamak sizin elinizde * Bazen soruları çok hızlı okumaya çalıştığınızda, yanlış ve eksik okuma nedeni ile soruyu doğru algılayamayabilirsiniz. Her soruyu ayrı bir birey kabul edip soru ile iyi iletişim kurmayı hedeflemelisiniz ve zamanla daha doğru okumaya başladığınızı fark edeceksiniz. * Birbirini takip eden soruları bazen birbirine karıştırırsınız. Örneğin, 12. soruyu yaparken...
 2. Egzersiz yapan anne adayları daha kolay doğum yapıyor

  Egzersiz yapan anne adayları daha kolay doğum yapıyor

  Egzersiz yapan anne adayları daha kolay doğum yapıyor Yapılan araştırmalar, gebeliği boyunca egzersiz yapan anne adaylarının daha kolay doğum yaptığını gösteriyor. Siz de gebeliğiniz boyunca, yapacağınız egzersizlerle daha rahat bir hamilelik ve doğum süreci geçirebilirsiniz. Sema Hastanesi Kadın Doğum Uzmanı Opr. Dr. Zeynep Ulusal, doğum egzersizi yapmadan önce anne adaylarının...
 3. Rimelinizin Kolayca Akmaması İçin İpuçları!

  Rimelinizin Kolayca Akmaması İçin İpuçları!

  rimelin akmaması için, rimelin akmaması için ne yapılmalı, rimel akması Sevgili melekler, toplum içinde duygulu bir ortamda, yağmur yağdığında ya da yüzünüzü yıkamanız gerektiğinde rimelinizin akması kadar sizi zor durumda bırakan bir şey olamaz herhalde. Böyle durumlara maruz kalmamak için yani rimelinizin akmaması için ne yapmanız gerektiğini biliyor musunuz? Rimel akmasını önlemek...
 4. Banyo Fayanslarını Kolayca Temizlemenin İpuçları!

  Banyo Fayanslarını Kolayca Temizlemenin İpuçları!

  banyo fayanslarını temizlemek için, banyo fayansları, banyo fayansları temizliği Sevgili melekler, zaman içinde kirlerin yerleşmemesi için banyo fayanslarını rutin olarak temizlemek gerekir. Bany fayanslarını temiz tutmanın pratik yolu budur. Önce fayansların yüzeyi temizlenmeli ardından ise fayans araları derinlemesine temizlenerek temizlik bitirilmelidir. Fayansları temizlerken eski bir...
 5. Bebek hareketlerini kolay hissetmek için ipuçları

  Bebek hareketlerini kolay hissetmek için ipuçları

  bebek hareketleri nasıl hissedilir,bebeğin hareketlerini hissetmek için ne yapmalı,bebeğin hareketlerini hissetmiyorum ne yapmalıyım,anne karnında bebeğin hareketlerini hissetmenin yolları Bebek hareketlerinin sayılması basit, ücretsiz ve herkesin yapabilir olması nedeniyle bebeğin izlenmesinde yaygın kullanılan bir yoldur. Hareketleri saymaya başlamak için bebeğin en aktif olduğu zamanı...

Sayfayı Paylaş