1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.296
  Beğenilen Mesajlar:
  2.302
  Ödül Puanları:
  113

  bebeğiniz için jimnastık!!!

  Konu, 'Bebeğimiz ve biz' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  Bebek jimnastiği 6 ay -3 yaş arası bebeklerle normal gelişim süreçlerine uygun olarak düzenlenmiş aktivitelerden oluşuyor. Fizyoterapist Oya Koçer,Çocuk doktorları ve pedagogların onayladığı, hem sağlıklı çocuklar hem de hiperaktivite ve konuşma güçlüğü olan çocuklarda olumlu sonuçlar veren bebek jimnastik aktivitesi bilinçli ve sağlıklı bir uygulamadır diyerek bebek jimnastiği konusunda merak edilenleri anlatıyor. Bebekler oturma,emekleme,yürüme koşma aktivitelerini normal gelişim süreçlerinde tamamlıyor. Denge ve koordinasyon gelişimi bebek için eğlenceli bazen zorlu deneyimler sonucunda kazandığı ve başardığı aktivitelerin başında geliyor.Bebeğin kendi vücudunu tanıması neler yapabildiğini görerek yeni aktiviteleri denemesi ve başarılı olması ona zevk veriyor. Oya Koçer Birikmiş enerjisini boşaltmak çeşitli biçim ve boyutlardaki malzemeler renk boyut ve farkları kavramasına,dil gelişimine,fiziksel becerilerinin gelişimine ,el-göz koordinasyonu,vücut kaslarının gelişimine ince el kaslarının gelişimine yardımcı olur. Doğduğu andan itibaren normal gelişimini sürdüren bebek zamanla çevresini,kendisini tanıma ve algılama için deneylerine başlar.Önce her şeyi ağzına götürerek tanımlarken zamanla el göz koordinasyonu gelişir.Seslere tepki verir.Anne Babalar bu gelişimi keyifle izler.diyor.


  1-6 aylık dönem

  " Baş kontrolü refleksleri,görüş açısı gelişir hareketleri düzenlidir ve kolları destekli başını kaldırır.
  " 6-9 aylık dönemde destekle oturur,döner ve kavrama gelişir.
  " 9-12 aylık dönemde oturur,emekler,destekle ayakta durur.

  Oya Koçer bebek jimnastiğinin bu dönemdeki amacını şöyle anlatıyor: Benim bebek jimnastiklerinde amacım onların özgürce hareket edebilmelerini sağlamanın yanında kas-iskelet sistemlerinin gelişimine yardımcı olacak egzersizler vermektir.Egzersizlerimiz oyun şeklindedir.

  6 ay- 1 yaş emekleyenler için jimnastik

  1 saat boyunca amaç her ikisinin fiziksel aktivite ve kondisyonu sağlamak. Annenin bebeğiyle birlikte egzersiz yaparken rahat olması ve özellikle çalışan annelerin ona vakit ayırabildiği için kendini iyi hissetmesi sağlanıyor. Bebeğin anneyle olmaktan mutluluk duyması eklemlerine hareket yaptırırken annenin bebeğiyle yakınlaşması ve onun vücudunu daha iyi tanıması.ve bilgilenmesine yardımcı oluyor.

  Çocuk Jimnastiği

  Büyük ve küçük adale grupları gelişimi için bir seri halka,tünel,tırmanma trambolin , sallanma ,merdiven, physo-ball aktiviteleri ile müzikli oyun grupları şeklinde düzenleniyor . Çeşitli biçim ve boyuttaki malzemelerle renk,boyut ve farkları kavramasına dil gelişimi ,fiziksel becerilerin gelişimine ,ince el kaslarının gelişimine yardımcı olan bu jimnastik programıyla çocuklar sosyal bir ortamı paylaşıyorlar ve paylaşma,karar verme,seçme özgürlüğünü kazanıyorlar.


  Tüm egzersizlerin genel yararları

  1- Kas-iskelet sisteminin gelişimi
  2- Koordinasyon ve denge kazanması
  3- Sporu tanıma ve sevmesi
  4- Dayanıklı olması,sakatlanma riskini azaltır.
  5- Kendisini tanıma ve güven duygusunun gelişimine
  6- Cesaret kazanmasına yardımcı olur.


   
bebeğiniz için jimnastık!!! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. doğumdan sonra jimnastik yapın

  doğumdan sonra jimnastik yapın

  Önereceğimiz program, sadece anneler ve yeni doğan bebekleri için. Böylece hem siz doğumdan önceki formunuza kavuşacaksınız, hem de bebeğiniz sizinle girdiği bu yakın ilişkiden ötürü mutlu olacak; algısı ve vücudu daha kolay gelişecek. Doğumunuzdan sonra jimnastik yapmak istiyorsanız, bunu yapmak için temizliği bitirmeyi, küçüğün mamasını hazırlayıp, onu yedirip, yatırmayı beklemenize gerek...
 2. jimnastik

  jimnastik

  Rüyada cimnastik yaptigini gören kimsenin saglikli bir ömür sürecegine ve geçim durumunda sikinti çekmeyecegine isaret eder.
 3. Doğum sonrası jimnastik

  Doğum sonrası jimnastik

  Bu forma girme programı sadece anneler ve yenidoğan bebekleri için. Bu program sayesinde hem siz doğumdan önceki formunuza kavuşacaksınız, hem de bebeğiniz sizinle girdiği bu yakın ilişkiden ötürü mutlu olacak; algısı ve vücudu daha kolay gelişecek. Doğumunuzdan sonra jimnastik yapmak istiyorsanız, bunu yapmak için temizliği bitirmeyi, küçüğün mamasını hazırlayıp, onu yedirip,...
 4. Bebeğiniz İçin Şık Odalar

  Bebeğiniz İçin Şık Odalar

  bebek odası takımları bebek odaları modelleri nasıl olmalıdır mobilya 2011 bebek karyolaları resimleri hakkında bilgi için meleklemekani.com En değerli varlığımız olan bebeklerimizin rahatı herşeyden önemlidir melekler. Şık ama rahat bir karyola istiyorum diyorsanız yazımıza bir göz atın diyoruz. 2012 Model Bebek Odalarını daha önceki yazımızada sizlerle paylaşmıştık. bu paylaşımlar umarım...
 5. Bebeğimin Sağlığı için

  Bebeğimin Sağlığı için

  Bebeğimi büyütürken her türlü bilgiden faydalanmaya çalışıyorum. Mesela geçenlerde Molfix Facebook sayfasında bebeğime masaj yaparsam daha rahat uyuyacağını öğrendim. Her gece masaj yapıyorum kızıma.. Böyle önerileriniz varsa sizi de dinlemek isterim.

Sayfayı Paylaş