Etiketler:
 1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  'askıda' kitap

  Konu, 'Kitap Kurdu' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  Türkiye genelinde, “askıda Ekmek”, ”askıda çorba” kampanyaları her geçen gün yayılırken, Trabzon'da bir kitabevi, “askıda kitap” kampanyası başlattı.

  Beşikçi Kitapevi Satış Müdürü Nurullah Baş, ülke genelinde kitap okuma alışkanlığının fazla olmadığının bilindiğini hatırlatarak, “Kitap okunması için çeşitli çalışmalar yapıyoruz. “Askıda kitap” da bu çalışmalarımızın bir parçası” dedi.

  Okumayı seven fakat kitap alacak parası olmayan çok sayıda insan olduğunu vurgulayan Baş, bu insanların da kitap okumaya hakkı olduğunu, bu tür uygulamalarla aynı zamanda kitap okuma alışkanlığının daha çok yayılacağını ifade etti.

  “HERKES KİTAP OKUSUN”


  “Amacımız, herkesin kitap okumasına katkıda bulunmak” diyen Baş, şunları anlattı: “Bazı kitaplar çok pahalı. Maddi durumu iyi olmayan insanların bu tür kitapları alması çok zor. Askıda kitap uygulamasıyla, bazı okuyucular aldıkları kitabın haricinde bir kitap daha alarak reyona bırakıyor. Böylece insanlar satın alamadıkları kitapları buradan rahatlıkla temin edip okuduktan sonra geri getiriyor. Ayrıca isteyen okuyucular kitabevinde de gelip rahatlıkla kitap okuyabilir. Önemli olan kitap okumak.”
  'Askıda kitap” reyonunda 150'nin üzerinde kitap bulunduğunu vurgulayan Baş, “Bu kitapların sayısı her geçen gün artıyor. Ayrıca müşterilerimiz okudukları kitapları buraya getiriyor ve kitap sayısı çoğalıyor. Çok yakın sürede her türlü kitap burada olabilecek” diye kaydetti.

  “İLGİ ÇOK GÜZEL”

  Baş, yaklaşık 2 haftadır bu uygulamayı yaptıklarını belirterek, ”Bu kadar süre içerisinde çok fazla ilgi oldu. İki haftada 26 kişi askıda kitaptan yararlandı. Bu rakamın çok daha yukarılara çıkacağını tahmin ediyoruz” dedi.

  Uygulamayı suistimal edenlerin çıkabileceğini ifade eden Baş, aldıkları kitapları 6 ay içinde getirmeyenleri, listeleyip panoya asacaklarını söyledi.


   
 2. swetla

  swetla Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  4 Haziran 2009
  Mesajlar:
  532
  Beğenilen Mesajlar:
  1
  Ödül Puanları:
  0
  çok güzel bir yöntem
   
 3. beyzasavruk

  beyzasavruk Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  31 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  115
  Beğenilen Mesajlar:
  1
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  afyonkarahisar
  süper bir fikir valla...zaten okumak isteyen mutlaka okur....bulur buluşturur kendimden bilirim bizim milletimizin en büyük eksiğidir okumamak araştırmamak biz elimize geçen fırsatları hiiç doğru değerlendiremeyiz inşaallah bu sistem her yere gelir ve çook kişi faydalanır...
   
 4. aclya

  aclya Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  19 Kasım 2009
  Mesajlar:
  90
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Çok güzel bir uygulama gerçektenn.Okuduğumuz kitapları paylaşsak paylaştıkça çoğalır hep..
   
 5. PeLiNiM

  PeLiNiM Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  16 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  5.401
  Beğenilen Mesajlar:
  58
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  ANTALYA
  diğer illere de örnek olması dileğiyle
   
'askıda' kitap konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Askı

  Askı

  Elbise vs. askısı düzen ve intizamı sağlayan araç ve unsurlara delalet eder.
 2. kitap

  kitap

  Kitap Güç ve kuvvete, kendisiyle iyi anlaşılan dost ve arkadaşa, üzüntü ve kederden kurtulmaya, kalbi ve bedeni hastalıklardan kurtulmaya, aydınlık kafaya, bilgi ve hikmete; Sayfaları açık kitap yaygın habere, kapalı kitap gizli habere, Kimin elinde görülürse görülsün, kitap sevinçli habere ve güzel gelişmelere, Elinde dürülü bir kitap görülmesi vefat etmeye, Sağ elde yahut sağ tarafta...
 3. askı gözler anlatır

  askı gözler anlatır

  İçimden geçen senin içinden geçer mi Nasıl saklarım seni ne çok sevdiğimi Benim içimden geçen senin içinden de geçer mi Ama nasıl saklarım seni ne çok sevdiğimi Sözler az kalır, çaresiz kalır Gözler anlatır, aşkı gözler anlatır ezberim
 4. Takı Askıları

  Takı Askıları

  takı askısı taki askisi takı askıları askısı satın al askılığı satın al alıntı
 5. Konularım Bir Müddet Askıda............

  Konularım Bir Müddet Askıda............

  Sevgili Melekler, Öncelikle kızkardeşimin düğünü vardı, onu evlendirip geldik. İzin alma sebebim buydu. Çalışan biri olduğumu biliyorsunuz. İşlerim şuan birikmiş durumda. **Bu arada Yıllık 2010 Tarot yorum ve analizlere başladım..** Onları halledip en kısa zamanda aranıza döneceğim. LÜTFEN AMA LÜTFEN TALEP İÇİN MESAJ AÇMAYIN. GEREKSİZ YERLERDE İSTEK YAPMAYIN. SABIRLI OLMANIZI RİCA...

Sayfayı Paylaş