1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Aslanağzı (Antirrhinum)

  Konu, 'Bitki ve Bitki Bakımı' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  Aslanağzı (Antirrhinum) [​IMG] Anavatanı Akdeniz ülkeleridir. Çok fazla türü yoktur. Sadece çeşitli melezleri vardır. Bu melezlerin renkleri değişiklik gösterir. Çiçekleri büyük, renkleri zengin ve gösterişlidir. Bodur ve uzun çeşitleri vardır. Yıllık, iki yıllık ve ömürlük olan cinsleri vardır.

  Tohum kullanılarak üretimi sağlanır. Eylül ve Mart aylarında ekilebilir. Aynı yıl içerisinde çiçek açarlar. Arsızdırlar, çabuk çoğalırlar.

  Aslanağzı Bitkisinin Yetiştirilmesi için Gerekli Şartlar:

  Toprak: Çürümüş gübre ile karıştırılmış toprak bitki için faydalıdır.

  Su: Kış dönemlerinde çok az su verilmelidir. Yapraklara ılık ve kireçsiz su püskürtülmeli, toprağı devamlı nemli tutulmalıdır. Su dipte birikmemelidir.

  Işık: Gelişme dönemlerinde yarı aydınlık, nispi nemi yüksek bir ortam ister.

  Sıcaklık: Kış dönemlerinde ılık bir ortamda bulunmalıdır. Güneşten hoşlanır.

  Gübre: Çiçeklenme döneminde haftada bir verilmelidir.

  Saksı Değiştirme: İlkbaharda 2-3 yılda bir saksısı değiştirilir. Uygun toprak ilave edilerek saksısı değiştirilir.
   
Aslanağzı (Antirrhinum) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Aslanağzı

  Aslanağzı

  Rüyada aslanağzı iyi bir dost, dengeli, herkesle uyum sağlayan insan, bilime, eğitime değer veren, kendi yolunda giden dürüst bir insandır.
 2. Aslanağzı Çiçeği-Aslanağzı Bitkisi Hakkında

  Aslanağzı Çiçeği-Aslanağzı Bitkisi Hakkında

  aslanağzı çiçeği aslanağzı bitkisi çiçeği hakkında bilgi aslan ağzı aslan agzı cıcegı Aslanağzı-Aslanağzı Çiçeği-Aslanağzı Bitkisi Hakkında Aslanağzı, yüksükotugiller (Scrophulariaceae) familyasının, Antirrhinum cinsinden 40 kadar otsu bitki türüne verilen ortak addaki bir çiçek türüdür. Anayurdu Kuzey Amerika’nın ve Akdeniz bölgesinin batısıdır. Çiçekler boru biçiminde ve iki yanlı...
 3. Aslanağzı çiçeği

  Aslanağzı çiçeği

  Aslanağzı, yüksükotugiller (Scrophulariaceae) familyasının, Antirrhinum cinsinden 40 kadar otsu bitki türüne verilen ortak addaki bir çiçek türüdür. Anayurdu Kuzey Amerika’nın ve Akdeniz bölgesinin batısıdır. Çiçekler boru biçiminde ve iki yanlı bakışımlıdır. Kapalı duran, dudak biçimli geniş bir ağzı vardır. Bu ağız pek çok böceğin içeri girmesini engellemekle birlikte, tozlaşmayı sağlayan...
 4. Aslanağzı Bitkisinin Özellikleri

  Aslanağzı Bitkisinin Özellikleri

  Aslanağzı yararları Aslanağzının faydaları nelerdir Şifalı bitkiler aslanağzı Doğada ki şifalı bitkilerden biri olan aslanağzı bitkisi, alternatif tıpta ki kullanımı ile ilgili bilgiler şöyle melekler :) * Balgam söktürür. * Nefes açar * Bronşit'te rahatlık verir. * Öksürüğü keser, göğsü yumuşatır.

Sayfayı Paylaş