1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.444
  Beğenilen Mesajlar:
  2.301
  Ödül Puanları:
  113

  Avrupa’nın en güçlü motoru Ford’dan

  Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  FORD Otosan, Ecotorq’tan sonra ikinci bir motora daha imza atıyor. Ford Otosan, Eskişehir İnönü Fabrikası’nda Puma I5 adıyla Avrupa’nın en güçlü motorunu üretecek. Yeni motor 3.2 litre hacminde ve 200 beygir gücünde olacak.
  Ford Otosan Genel Müdür Başyardımcısı Ufuk Güçlü, Puma I5 motorun, Transit modellerinde kullanılmak üzere Avrupa ve Türkiye pazarı için geliştirildiğini söyledi. Güçlü, bu motorun 47 kişilik çekirdek mühendislik ekibi tarafından gerçekleştirildiğini kaydetti. Yeni yatırımlar hakkında da bilgi veren Ufuk Güçlü, yıl sonuna kadar fabrika ve kapasitenin 300 bin adede çıkarılması için 35 milyon dolar, ürün/tasarım için 41 milyon ve diğer yatırımlarının toplamının 133 milyon dolara ulaşacağını ifade etti.

  MONA LISA DOPİNGİ

  Öte yandan televizyonlarda yayınlanan Ford’un Mona Lisa’lı reklam filmi Transit Connect satışlarına olumlu etki yaptığı belirtildi. Şirket yetkilileri, Transit Connect satışlarının arttığına dikkat çekerken, reklamdaki ‘uyuyan Mona Lisa’ tablosunun da bir Türk ressama ait olduğunu kaydettiler. Yetkililer 80 yıldan daha yaşlı eserler için telif ödenmediğini, dolayısıyla Mona Lisa için de herhangi bir telifin söz konusu olmadığını belirttiler.

   
Avrupa’nın en güçlü motoru Ford’dan konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. dünyanın en büyük motoru!

  dünyanın en büyük motoru!

  büyük motorlar dünyanın en büyük motoru dünyanin en motoru enbüyükmotorlar motorlar
 2. dünyanın en büyük motoru

  dünyanın en büyük motoru

  dünyanın en büyük motoru dünyanin en büyük motoru motorlar motor dunyanın buyuk
 3. Avrupa’nın en büyük engelli oteli Marmaris’te

  Avrupa’nın en büyük engelli oteli Marmaris’te

  türkiye engelliler merkezi iş arıyorum marmaris marmaris engelli oteli engelliler için yapılanlar antalya oteli Avrupa’nın en büyük engelli oteli Marmaris’te Engellilere yönelik tatil amacıyla yapılan Türkiye’nin ilk, Avrupa’nın en büyük oteli "Access Centres Turkey" (Türkiye Engelliler Merkezi) Marmaris’te hizmete girdi. 4 yıldızlı, 7 katlı, 72 odalı, 200 yatak kapasiteli otelde...
 4. Dünyanın En Küçük Motoru

  Dünyanın En Küçük Motoru

  Amerikalı bilim adamları dünyanın en küçük motorunu yaptı. Motor, ilerleyen yıllarda insan vücudunda seyahat ederek zarar görmüş hücreleri tedavi edecek. Kaliforniya Üniversitesi araştırmacılarının icat ettiği motorunun (nanomotor) çalışma mantığı küçük bir karbon cüce tüp içinde erimiş iki aaaal damlacığının birbirleriyle yer değiştirmesi esasına dayanıyor. Motorun, 20 mikrowatt enerji...

Sayfayı Paylaş