Bilinç ve Bilinçaltınızı Dengeleyerek Hayatınızı Değiştirin

Bilge Gökçen

Yeni Üye
Üye
Bilinç ve Bilinçaltınızı Dengeleyerek Hayatınızı Değiştirin
BİLİNÇ VE BİLİNÇALTINIZI DENGELEYEREK HAYATINIZI DEĞİŞTİRİN!


Yazan: Sibel Ateş Yengin


Bilincimiz farkında olarak yaşamak istediklerimizi ortaya koysa da farkında olmadan bizi yönlendiren bilinçaltı hayatımızı sabote eder. Bireysel gelişim eğitimi veren hipnoterapist Nil Gün, psiko-kinesiyoloji tekniğiyle yaşamımızı nasıl kontrol altına alabileceğimizi anlatıyor

Bilinciniz hayatınızı değiştirmek istediğinizi söylerken bilinçaltınız devreye giriyor ve buna hazır olmadığınızı söylüyor hatta ''buna ne gerek var'' diyor. Ya da sevdiğiniz biriyle ilişkinizin sürmesini ve evliliğe gitmesini istiyorsunuz ama bir yandan ''hep sevdiklerim beni terk ediyor bu ilişki de bozulacak'' diye düşünüyorsunuz. Veya başkalarının sevgililerimizi elimizden alacağı korkusunu taşıyoruz farkında olmadan. Bu olumsuz düşüncelerin sebep olduğu korkular, güvensizlikler, yeterince çaba göstermemek, kendini geliştirmemek, kendiyle yüzleşmekten korkmak ve bilinçaltı inançlar, hayatta yapmayı istediğimiz birçok şeyde önümüze engel olarak çıkıyor. Ancak düşünce sisteminizi değiştiren psiko-kinesiyoloji teknikleriyle kendinize layık olan hayatı yaşayabilir, bilinçaltı engelini yok edebilir, zorluklarla yüzleşebilir ve en önemlisi kendinize bile yalan söylememeyi öğrenebilirsiniz Kişinin bireysel aydınlanmasına olanak sağlayan psiko-kinesiyoloji eğitimi hakkında 1989 yılından beri bireysel gelişim eğitimi veren hipnoterapist Nil Gün sorularımızı yanıtladı.

Psiko-kinesiyoloji nedir?

Bilinç ile bilinçaltı çatışmaları bizleri sabote eder. Mesela, bilinciniz bulunduğunuz ilişkiyi yürütmenizi, beklediğiniz terfiyi almanız gerektiğini ya da var olan bir hastalığınızı aşacağını söylerken bilinçaltı devreye girip yaşadığınız ilişkiye, umduğunuz terfiye layık olmadığınızı, hastalık durumunuzun ise sizin ilgi ve şefkat ihtiyacınızı karşıladığını söyler. Bu çatışma sonunda anlamsız bir tartışmayla ilişkiyi bitirme ya da farkında olmadan işinizle ilgili hata yapmanız söz konusu olur. Bilinçaltı inançlarımız, bilinçli inançlarımızı desteklemedikçe kendimizi sabote etmeye devam ederiz. Buna da kader, talihsizlik ya da şanssızlık deriz. Bilinçaltında ise ne tür inançlar barındırdığımızı bilmiyoruz ve inançlarımızın yüzde 99''u bilinçaltındadır. Bilinç ve bilinçaltımızdaki inançları uyumlu hale getirmek ise ancak psiko-kinesiyoloji ile mümkün. Kısaca Pi-Ki, bilinç ile bilinçaltı inançlarımızın birbirini desteklemesini sağlayarak evrensel enerjinin sevgi, bilgelik ve iyileştirici gücünü kendimiz ve başkalarının yararına kullanmamıza olanak tanıyan bir öğreti sistemi. Ayrıca bu eğitim, davranış ve alışkanlıklarımızı değiştirmede etkili bir yöntem.

Bilinçaltı bu kadar önemli mi?

Hayatımız, inançlarımızın bir yansımasıdır. Ana rahmine düştüğümüz andan 6 yaşına kadar geçen sürede programlamalarımız bilinçaltında yerleşir. Geçmişe bağlı koşullanmaların sonucuyla çoğunlukla isteklerimizi hayata geçirmeyi bazı duygu ve davranışlarımızla engelleriz. Eğer yaşamımız sadece bilinçli düşüncelerle şekillenseydi, hayatımızın her alanında başarılı olmamız kolay olurdu. Çünkü bilinçli düşüncelerimizi ve inançlarımızı yeni bir bilgiyle, okuduğumuz bir kitapla, deneyimlerimizin istenmeyen sonuçlarını gördüğümüzde, irademizi kullanarak değiştirebilirdik. Bilinçaltı inançlarımız özsaygımızı, ilişkilerimizi, iş hayatındaki performansımızı, zihinsel ve ruhsal sağlığımızı önemli ölçüde etkiler. Amaçlarımızı gerçekleştirmek için bilinçaltının desteğine ihtiyacımız var.

SERTİFİKA VERİLİYOR

Bilinçaltımıza nasıl ulaşabiliriz?

Bilinçaltına NLP, hipnoterapi, yönlendirici imgeleme ve kinesiyoloji gibi tekniklerle ulaşabiliriz. Tüm bu tekniklerin birleşiminden doğan psiko-kinesiyoloji eğitimi, kas testini araç olarak kullanarak bizi sabote eden bilinçaltı programlarımızı keşfetmeyi ve bize destek olacak şekilde değiştirmeyi mümkün kılar ve bu teknikle bilinçaltı yeniden programlanmış olur.

Kas testi nedir?

Biyo-kompüter ya da kısaca kas testi olarak tanımlayabiliriz. Kaslarda dolaşan yaşam enerjisinin gücü, değişik duygu hallerinde, olumlu ve olumsuz inançlarda, hoşlandığımız, hoşlanmadığımız şeylerde, doğru ya da yalan söylediğimizde farklılık gösterir. Kaslardan aldığımız tepki ile bilinçaltımızdaki inançlarla ilgili test yapar, sorunlarımızın asıl nedenini bulur ve değiştiririz. Bilincimiz, amaçlarımızı net bir şekilde görmemizi sağlar. Bilinçaltı ve süper bilinçle bağlantıya geçerken amaçların netliği çok önemlidir. Bilinçaltı, davranışlarımızın, inançlarımızın ve değerlerimizin deposudur. Tepkilerimiz ve alışkanlıklarımız bilinçaltı tarafından kontrol edilir. Süper bilinç ise bilinç ve bilinçaltı arasındaki uyumu sağlar, rehberlik eder, bunların niyetlerini netleştirir ve gerçekleşmesi için anlamlı tesadüfler yaratır. İşte kas testi de, zihnimizin bu üç seviyesi olan bilinç, bilinçaltı ve süper bilinç ile bağlantı kurarak bir iletişim yolu sağlar. Ayrıca bu teknikler bilinçli bir şekilde hedeflerimizi belirlemeyi, bilinçaltı programlarını keşfedip amaçlarımıza uygun hale dönüştürmeyi, süper bilincin rehberliğinden ve bilgeliğinden yararlanmayı sağlar.

Psiko-kinesiyoloji eğitimi kaç bölümden oluşuyor?

Temel, ileri ve master bölümlerinden oluşuyor. Bu eğitimi tamamlayan katılımcılar eğitimci olabilecekleri trainer çalışmasına katılmaya hak kazanır. Trainer eğitiminin amacı, etik değerlere sahip, empati yeteneği gelişmiş, yetenekli ve sertifikalı Pi-Ki eğitimcileri yetiştirmek.

Psiko-kinesiyolojinin yararları

İki günlük temel Pi-Ki eğitiminde;

Bilinçaltı ve süper bilinç ile doğrudan iletişim kurma becerileri kazanabilirsiniz,

Beynin sağ ve sol küresini birlikte kullanarak zihin balansı yapabilirsiniz,

Hayat boyu bizleri engelleyen bilinçaltı inançlarınızın farkına vararak, onları değiştirme gücüne sahip olabilirsiniz.

Master seviyesinde ise kilo kontrolü, fiziksel ve duygusal bağımlılıkları yeniden programlama, birikmiş stresi atma, bağışıklık sistemini güçlendirme, negatif kas belleğini çözme, gözleri iyileştirme, baş, sırt, bel, mide ağrısını azaltma ve dindirme teknikleri öğretiliyor.
 
Geri
Üst