Bira kapağına cami resmi koydular

TaMaRa

Yeni Üye
Üye
bira fotoları bira gazeteye resmini koy
58338.jpg

14 Mart 2008 Cuma 15:59
Almanya’nın Bielefeld kentinde bulunan bir bira fabrikası, bira şişesinin kapağına cami resmi koyarak piyasaya sürdü.

Aynı kentte aylık ve Türkçe olarak yayın yapan Öztürk Gazetesi'nin haberine göre, bölgede yaşayan Müslümanları kızdıran birayı, ‘Herforder Brauerei Gmbh & Co.KG’ adlı Alman şirketinin ürettiği belirtildi. Gazete, manşetten verdiği haberinde bira şişesinin kapağında cami resmi, kahve fincanı, Türkiye (Türkei) ve şerefe (Prost) yazısının bulunduğuna yer verdi.
Haberinde okurların elinde bira şişesiyle ofise kadar geldiğini belirten Öztürk gazetesi, gazetenin hukuk danışmanı avukat Özlem Tuncer aracılığı ile okurların şikayetlerini bira fabrikasına ilettiklerini ve çok geçmeden bira şirketinden özür mektubunun geldiğini belirtti.

Gazeteye gelen özür ve cami resmini koyma gerekçesine de yer alan yazı şu şekilde:

2008 Avrupa Şampiyonası münasebetiyle bu yıl kapak promosyonumuzda, şampiyonaya katılan 16 takımın geldiği ülkeleri sembolize eden motifleri değerlendirip ve Prost'u ‘şerefe’ diye tercüme ettik. Reklam ajansımız, İspanya'yı Boğa Güreşi, İtalya'yı Gondol, Fransa'yı Eyfel Kulesi, Almanya'yı Brandenburger Tor ve Türkiye için de Ayasofya Camii ile Kahve fincanı ile tasfir etti. Amacımız herhangi bir medeniyeti ve inancı rencide etmek değildi.’

Müslümanları rencide eden bu girişimin ardından bölgede yaşayan Türk vatandaşların tavrı ve bira fabrikasının yetkilileri bundan sonra nasıl bir yol izleyecekleri de merak ediliyor...

bira.jpg

Alinti....​

Ce: Bira kapağına cami resmi koydular

sana katılıyorum raila emeğine sağlık allah bize satışanları helak etsin

evet kızlar nasıl saldıracaklarını bilmiyorlar gerçekten allaha havale ediyorum onları.

buna benzer örnekler o kadar çokki nette ben birçok örneğini gördüm bunların....bende Allaha havale ediyorum

evet haklısınız allaha havale etmakten başka çare yok allah herşeyi görüyor emeğine sağlık canım...

allah büyük o bilir işini böylesi insanları kahretsin

bu tip şeyler çok ama çok var..zavallılar ellerinden başka birşey gelmiyor dinimizi güya rencide etmeye çalışıyorlar ama yemezler:D

alah onları nasıl biliyorsa öyle yapsın eski düşmandan yeni dost olmaz onlar bize hep düşmanlar bursada yaşanan bir olayı sizlerle paylaşayım şöför yalda giderken bir yolcu alır biraz gidince ben azrayilim der şöför hadi canım alaymı ediyorsun inanmıyorsan 1saat sonra bir adam durduracak onu al der hakikaten 1saat sonra yolcu durdurur onu alır ya baksana arkadaki şaşırmış ben azrayilim diyor şuna birşey söyleder yolcu sen iyimisin arkada kimse yok der hadi canım görmüyormusun koca adamı der arkadaki boşuna ugraşma o beni ne görür ne duyar vakit geldi senin canını alacam son duanı et der adam bir anda dizlerinin bagı çözülür korkudan ne yapacagını bilmez in
ip 2 rekat namaz kılayım der namaz kılmaya gider kenara gelirki ne araba var ne azrayil yani hırsızlık yapmak için azrayilide alet ediyorlar ALLAH sonumuzu hayretsin

Benzer Diğer Konularımız !

M
Cevaplar
0
Görüntüleme
1K
Misafir
M
M
Cevaplar
0
Görüntüleme