Çocuğunuzun cildini korumak için

mislinay

Yeni Üye
Üye
Çocuğunuzun cildini korumak için
bebeklerde dudak çatlaması çocuklarda dudak kuruması çocuklarda çatlaması bebeklerde kuruması cocuklarda catlamasi
Hassas ciltleri ile bebek ve çocuklar kışın cilt sorunlarını daha fazla yaşarlar. Bu nedenle bebek ve çocuğunuzun cildini korumak için kış aylarında bazı özel önlemler almanız gerekir.
Cildin sağlık ve yumuşaklığını koruyun
Sıcak suyla banyodan kaçının. Sıcak su cildin doğal nemlendirici yağlarını yok eder. Çocuğunuzun banyosunda ılık suyu tercih edin veya kendisine ılık su ile banyo yapmasını söyleyin.
Banyodan sonra havluyla hafifçe kurulandıktan sonra nemli cilde nemlendirici uygulayın.
Kışın bebekleri daha seyrek banyo yaptırın. Kışın bebeklerin haftada iki veya üç kez banyo yapmaları yeterlidir. Bebeğin banyosunda nemlendirici bir sabun kullanın ve banyo sonrasında da cildine nemlendirici uygulayın.
Çocuğunuza gün içinde kullanması için küçük bir ambalajda nemlendirici el kremi verin.
Çocuğunuz dışarı çıkarken su geçirmez bir eldiven giymesini sağlayın. Yüzünün hassas cildini ise bir kaşkol ile koruyun.
Çocuğunuzun odasındaki havayı nemlendirin. Mümkünse bir buhar makinesi ile sağlayacağınız nem cildi korumaya ve burun deliklerinin kurumasını önlemeye yardımcı olacaktır.
Dudaklarının kuruması ve çatlamasını önlemek için çocuğunuza çantasında ya da cebinde taşıması için bir dudak nemlendiricisi tedarik edin.
Özellikle karda oynarken veya kayak yaparken en az 15 faktörlü bir güneş koruma kremi kullanın. Kar güneşten kaynaklanan ultraviyole ışınlarının %85′ini yansıtabilir. Kışın güneş ışınları yaz aylarında olduğu kadar şiddetli olmasa da, yine de cilt için zararlıdır.
Soğuğa bağlı cilt sorunları olduğunda ne yapmalısınız?
Çocuğunuzun cildi kurumaya başlar veya kırmızı ya da kaşıntılı lekeler oluşursa, etkilenen bölgeye bol bol nemlendirici krem ya da merhem uygulayın.
Cilt sorununda herhangi bir iyileşme olmazsa, çocuk doktorunuzla ya da bir dermatolog ile görüşün
 
Ce: Çocuğunuzun cildini korumak için

genelde yeni doğmuş bebekleri öpmemek gerekiyomuş yani onların ciltleri çok hassas bu yüzden çokta dikkatli olmak gerekir bencee..

emeğine sağlık canım
 
Ce: Çocuğunuzun cildini korumak için

evet ms cim katılıyorum canım sana bebekleri öpmeyeceksin onları koklayacaksın ben kıyamıyorum yeni doğan bebeklere :)
 
Geri
Üst