Dişimi beyazlatmak istiyorum

benim diş etlerimde sorun var diş etlerim sanki diş agrısı gibi agrı yapıyo bana dişçim tuzlu su ile garara yap dedi bende her akşam yapıyorum hatta deniz tuzu kullanıyorum acaba başka ne yapabilirim

diş ağrısına genelde diş taşı, aralara yiyecek dolması karşılı iltihaplanma sebep olabilmekte.. diş eti ağrısı çeken hastalarıma önerim öncelikle diş etleri kendisini toplaması için ağrı etkenini ortadan kaldırmak ,diş etlerini temizleyip onları hafifletmektir.. eğer iltihaplanma çok ise antibiyotik desteği verip tuzlu su gargarası önerebilirim.. etkeni ortadan kaldırmadan tuzlu su tek başına maalesef işe yaramayabiliyor

Doktor bey sitemize hoş geldiniz;
Benim diş problemim çok ve rahatsız edici okurken sıkılabilirsiniz belki:)
Benim diş etlerimde ciddi bir sorunum var etlerde çekilme oluyor özellikle alt çenede önden tavşan diş diye tabir ettiğimiz dişlerin altındaki 2 dişimin bazen kökleri görünene kadar et çekilmesi oluyor ve tabi diş taşıda oluyo düzenli temizletiyorum diş taşlarını ama devamı geliyor doktora gittim doktor sadece bu dişlerin kendiliğinden düşmesini beklicez başka yol yok dedi bende senelerdir çekiyorum bunu son bikaç aydır daha üzücü bişey oldu üst çenede sağda en arkadaki azı dişiminde etinin çekildiğini farkettim şimdi onunda kökü açıkta sayılır dişlerim iyi bakmama rağmen pekte sağlıklı değiller zaten 2 diş çektirdim 3 tanesindede kanal tedavisi var ve benim korkum gittikçe bütün dişlerimde dişeti çekilmesi olması bu konuda yardımcı olabileceğiniz önerebileceğiniz bişey var mı?Ben 27 yaşındayım ve henüz çocuğum yok bide hamilelik olursa daha fazla diş kaybından korkuyorum :uhu:

Merhaba..
Diş eti çekilmesi sadece dişin çekilmesi ile ilgili değil ayrıca o bölgede kemik kaybınada sebep olmaktadır.. Günümüzde küretaj denen tedavi yolları ile küçük bir operasyon ile diş etleri tedavi edilip kemik temizlenip diş çekilmesi durdurulmakta.. Açılan bölge yama yapılarak kapatılmakta ve dişlerin sallanması durdururlarak düşmesi engellenmektedir.. Ağızda duran dişi kaybetmeyi bekleyeceğiz diye bir şey bu yaşta söz konusu değildir.. Hemen tedaviye başlamanızı öneririm

[ı][sıze=4]doktor bey sitemize hoş geldiniz;[/sıze][/ı]
[ı][sıze=4]benim diş problemim çok ve rahatsız edici okurken sıkılabilirsiniz belki:)[/sıze][/ı]
[ı][sıze=4]benim diş etlerimde ciddi bir sorunum var etlerde çekilme oluyor özellikle alt çenede önden tavşan diş diye tabir ettiğimiz dişlerin altındaki 2 dişimin bazen kökleri görünene kadar et çekilmesi oluyor ve tabi diş taşıda oluyo düzenli temizletiyorum diş taşlarını ama devamı geliyor doktora gittim doktor sadece bu dişlerin kendiliğinden düşmesini beklicez başka yol yok dedi bende senelerdir çekiyorum bunu son bikaç aydır daha üzücü bişey oldu üst çenede sağda en arkadaki azı dişiminde etinin çekildiğini farkettim şimdi onunda kökü açıkta sayılır dişlerim iyi bakmama rağmen pekte sağlıklı değiller zaten 2 diş çektirdim 3 tanesindede kanal tedavisi var ve benim korkum gittikçe bütün dişlerimde dişeti çekilmesi olması bu konuda yardımcı olabileceğiniz önerebileceğiniz bişey var mı?ben 27 yaşındayım ve henüz çocuğum yok bide hamilelik olursa daha fazla diş kaybından korkuyorum :uhu: [/sıze][/ı]

Merhaba..
Diş eti çekilmesi sadece dişin çekilmesi ile ilgili değil ayrıca o bölgede kemik kaybınada sebep olmaktadır.. Günümüzde küretaj denen tedavi yolları ile küçük bir operasyon ile diş etleri tedavi edilip kemik temizlenip diş çekilmesi durdurulmakta.. Açılan bölge yama yapılarak kapatılmakta ve dişlerin sallanması durdururlarak düşmesi engellenmektedir.. Ağızda duran dişi kaybetmeyi bekleyeceğiz diye bir şey bu yaşta söz konusu değildir.. Hemen tedaviye başlamanızı öneririm
çok teşşekür ederim bilgi için uyarınızı hemen dikkate alacağım umarım sizin gibi bilgili bir dr bulabilir ve dişlerimi kurtarabilirim :brushteeth:

Geri