Erken Gebelik Belirtileri hamileliğin 12 işareti

evet yabancı değil bizim aile doktorumuz oldugu için yakınız,ve beni tanıdığı için yakın ilgilendi ve şikaytalerimi dinledi ve dediki regli olmadan önce rahimini kasıklarındaki adet sancıyla anlarsın varmı dedi yok dedim(regli olmadan önce rahimin aşağa inermiş ve bunu hastalamdan hissedermişşin baskı yaparmıs kasıklarında hissedermişşın)bende geçen aylarda hastalancagımı hisediyordum bu ay hıssetmediğmi söyledim ona göre acıklama yaptı,bilmiyorum erşancım ama bu diş agrısı berbat ve yüzüm şişti suan düm bana hamilelerin kullanması gereken ilaç verdi ama nafile kıvranıyorum çoçuk falan istemiyorum 9 ay bu sancıyı çekemicem çok kötüyümmmm..

bu arada bir haftadır geceleri vucut ısım çok yüksek eşimde farkketti,gögüsümün ısısı vucut ısımdan daha yüksek,ama biz muglada oldugumuz için buralar sıcak ama evimin tüm odalaında kilima var gecede acık bilmiyorum yaaa ,duan ediyorum hamile olmamk için hergünnnn:(

Cevap: Erken Gebelik Belirtileri

canım herşeyin hayılısı için dua etmeliyiz. ya Allahın izniyle vardır bi hal çaresi.hem hamile olup hemde diş ağrından bi şekilde kurtulabilirsin ama doktor kontrolünde mutlaka bi yolu vardır geçmesi için.ben hamile oup diş çektiren bayanlar gördüm mutlaka doktorunun kontrolü iledir ama bulunur inş.çok ama çok geçmiş olsun yaa

işalllah nurcum ama doktorum ilk aylarda diş çekimi olamayacagını en 3 aylık olması gerektıgını soyledı doktorum bılmıyorum tabı başka doktorlarada kontole gıderim tam bellı olsun ole bakıcaz çaresine ama şuan işgence çekiyorum resmen belirsizliğin içinde acı çekiyorum tam hamile oldugum belli değil ama bugun evde idrar testı yapmayı düşünüyorum 1 gün geçti belkı cıkar bakalım.hiç hasta olacakmışım gibi kasıklarımda belirti yok o beni biraz şüpelendiriyo,normalde çünkü reglı olcagını 2 gün içerisinde kasıklarımdan anlıyorum suan yok bakalım,bende sadece akıntı yok o beni biraz düşündürüyo onun dışında hamıleleık belirtilerinin hepsını tasıyorummm:seker:

merhaba kizlar,herseferinde baska belirtilerle farkli bilgiler aliyorum.allak bullak oldum.bana yardimci olursaniz cok sevinecegim.durumum soyle;gecen ayin 7sinde regli oldum.normalde regli donemlerim duzenlidir.ayin 23 unde iliskim oldu.bu ayin 3unde kahverengi lekelenmelerim oldu.test yaptim negatif cikti.2 sonra normal regli kanamam basladi.5 gun surdu ve kahverengi lekelenmeler dondu.bu arada gebelik belirtilerim devam ediyordu.gogus sisligi bel agrisi vs.ama regli oldugum icin gebelik oldugunu dusunmedim.yine de ayin 13unde bi test yaptim.pozitif cikti.doktora gittim.gebelik yok dedi.hormonel olabilir dedi.1 ay sonra tekrar gel dedi.tekrar bi test yaptim ertesi gun.ve yine pzitif cikti.baska doktora gittik.vajinal ultrasona bakti.rahimde hic degisiklik gormedi.gebelik yok dedi.ama kan testim 116 cikti.yani gebeyim.dis gebelikten suphelendiler.bugun ise yine kanamam basladi.ve regli agrisi gibi sancim var.yani bu ay hep lekelenmeler ve kanamlarla geciyor.yarin yine baska doktora gidecegim.bu duruma yorum yapabilir misiniz?dusuk mu yaptim yoksa dis gebelik mi?ne oluyor vucudumda?lutfen boyle bi durum yasayan varsa beni bilgilendirsin.yurtdisindayim ve elim kolum bagli kaldi.doktorla esim aracailigiyla konusuyorum.dillerini anlamiyorum.

işalllah nurcum ama doktorum ilk aylarda diş çekimi olamayacagını en 3 aylık olması gerektıgını soyledı doktorum bılmıyorum tabı başka doktorlarada kontole gıderim tam bellı olsun ole bakıcaz çaresine ama şuan işgence çekiyorum resmen belirsizliğin içinde acı çekiyorum tam hamile oldugum belli değil ama bugun evde idrar testı yapmayı düşünüyorum 1 gün geçti belkı cıkar bakalım.hiç hasta olacakmışım gibi kasıklarımda belirti yok o beni biraz şüpelendiriyo,normalde çünkü reglı olcagını 2 gün içerisinde kasıklarımdan anlıyorum suan yok bakalım,bende sadece akıntı yok o beni biraz düşündürüyo onun dışında hamıleleık belirtilerinin hepsını tasıyorummm:seker:

Güzelim, seni tebrik ettik ya, inanmıyo musun:) hamilesin hayırlısıyla. Ayrıca bende de hiiiç akıntı olmamıştı, neredeyse kurudu:)

Dişin için de bi çare bulunur işallah, lütfen kendini üzme ve bu mucizenin tadını çıkar. Bugün bebeğimin kalp atışlarını izledim dünyanın en güzel şeyi idi:) Allahım, sağlıkla kucağımıza almayı bana ve isteyen herkese de nasip etsin.

günaydınnn

dün diş ağrılarım ok fazla arttı ve aile diş doktorumuza gittik ve doktor bende hamile belirtilerinin olduğunu ama 2,3 gün daha beklemem gerektıgını söylrdi,karnımda acyip şişlik var ve benım dün regli olmam gerekiyordu olmadım ve adet olacakmışım hissi hiç yok.sadece karnımda şişlik,doktor gözbeklerın çok büyümüş dedi,gögüslerim olgunlaştı ve ucları tomurcuklandı,arada sancım oluyo kasıklarda kıvrandırıcı bı acı,mide bulantım oluyo arada,yanma çok fazla,bilmiyyorum yaaaa:seker:doktoru dinleyip 3 gun sonra kan testı yaptırcam,çok kücük olabılırımiş bazen gebelik cıkmıyo nezman olustugunu bılmedıgımız için bekleyem dedı...offff bılmıyorum beklemek çok kötü..artı bebek olmasını ıstemıyorum eger olursa dişimi çekmeyeceklerını soyledıler ve bu durumda 9 ayda duranayacagımı soyledıler öle kaldım:seker:şimdi dua edıyorum kı hamıle olmayım dıye çünkü bu acıya dayanamıyorummm cok kötüyüm yaaa
canım bu kadar sıkıntı yapma hamilesin die o dişi 9 ay sende bırakmazlar hamileligin tam belli olsun ona göre yöntemlerle dişini cekerler merak etme hamile olupta diş çektirenleri görmedim ama duydum sen biran önce kan testi yaptır

ay ay senin için çok sevindim cinderellacım :nazar:tek sorunum akıntıydı oda normalse hamıleyim işallah allahım isteyen herkeze versinnn.şuan ilaç içmeme rağmen ağrıdan ağlıyorum çünkü diş iltihaplı oluşmuş ve çenemi acıp yemek yıyemıyorum,hamılemıyım neyim onu bıle unutturdu bana:seker:bu agrı :laugh:eek:f of of

2 güne kadar kan testi yaprıcam,bugun akşamda idrar testı yapıcam evde yarın haber veririm eğer bu diş ağrısından ölmezsem:laugh:

merhaba, geçen ay pozitif testi aldıktan 2 gün sonra (anneler gününde :() regl oldum doktorum erken öğrenmişsin acele etme dedi kimyasal gebelik durumu, bu ay gecikmem olması normal herhalde sanıyorum, şu an 36 gündeyim geçen seferki kadar apaçık belirtiler de hissetmiyorum maalesef o yüzden heveslenemiyorum da :( çok can sıkıcı bir durum, şu an hamile olmaktan çok regl olamamaktan muzdaribim
uff zaman geçmiyor.

merhaba kizlar,herseferinde baska belirtilerle farkli bilgiler aliyorum.allak bullak oldum.bana yardimci olursaniz cok sevinecegim.durumum soyle;gecen ayin 7sinde regli oldum.normalde regli donemlerim duzenlidir.ayin 23 unde iliskim oldu.bu ayin 3unde kahverengi lekelenmelerim oldu.test yaptim negatif cikti.2 sonra normal regli kanamam basladi.5 gun surdu ve kahverengi lekelenmeler dondu.bu arada gebelik belirtilerim devam ediyordu.gogus sisligi bel agrisi vs.ama regli oldugum icin gebelik oldugunu dusunmedim.yine de ayin 13unde bi test yaptim.pozitif cikti.doktora gittim.gebelik yok dedi.hormonel olabilir dedi.1 ay sonra tekrar gel dedi.tekrar bi test yaptim ertesi gun.ve yine pzitif cikti.baska doktora gittik.vajinal ultrasona bakti.rahimde hic degisiklik gormedi.gebelik yok dedi.ama kan testim 116 cikti.yani gebeyim.dis gebelikten suphelendiler.bugun ise yine kanamam basladi.ve regli agrisi gibi sancim var.yani bu ay hep lekelenmeler ve kanamlarla geciyor.yarin yine baska doktora gidecegim.bu duruma yorum yapabilir misiniz?dusuk mu yaptim yoksa dis gebelik mi?ne oluyor vucudumda?lutfen boyle bi durum yasayan varsa beni bilgilendirsin.yurtdisindayim ve elim kolum bagli kaldi.doktorla esim aracailigiyla konusuyorum.dillerini anlamiyorum.
hamster belkı diş genbelık ola bılır canım ama bebişte olabılır bı arkadaşım 3aylık hyamıleydı ama boş gebelıkmıs aldılar oylede ola bılır canım allah hayırlısını versın

herkese merhabalar!

ben araniza yeni katiliyorum, bu site araciligiyla cok güzel paylasimlar olmus. bir kac gün okudum en son ben de yazmaya karar verdim.

bizim denememizin 2. ayi. 30 mayista en son reglim oldu.yumurtlama günleri maksimum sekilde degerlendirmeye calistik. bu ayin 25 ince tekrar regl olucam dün aksamdan beri kasik agrilarim her zamanki gibi basladi. Sanirim bu ay da es gecti bizim yaramaz... :)

Napalim o kacmaya biz kovalamaya devam edicezz...

Geri