Erken Gebelik Belirtileri hamileliğin 12 işareti

paylaşmak istedim

herkese merhaba 31 yaşında üniversite mezunu yalnız ev hanımı olmaktan mutlu olan 4buçuk yıllık evli 3 yaşında kızı olan bir anneyim.kızıma evlendikten 5 ay sonra ılk korunmasız beraberlikte hamile kaldım.taki ikinci çocuğu isteyene kadar bir seferde gebe kalınır düşüncesi hep vardı.korunmayı bıraktıktan sonra yani eşim korunuyordu adetim gelince şok oldum .tabiki moralim bozuldu neden nedendi araştirırken melekler mekanı dikkatimi çok çekti.yumurtlama dönemini dikkate almamıştık.ikinci ay yumurtlama döneminde ilişki ye girdik.ve ve ikinci adet oluşum .erken belirtilere kafamı çok takmıştım.meğer çoğu adet dönemi içinmiş.üçünçü ayda yine yumurtlamaöncesi ve sonrası ilşki ama insan kasıyor kendini bebek için çünkü herşey.yumurtlama gününden bir hafta sonra göğüslerimde şişkinlik hissettim ve en önemlisi gebeliği hissettim arkadaşlar ve bunu eşimle paylaştım belki çok erkendi ama..göğüslerde şişkinlik sadece adetten iki üç gün önce başlardı hep birde akıntı.adet günüme 5 gün kala dayanamadı test aldım.testi yaptıktan sonra ikinci çizgiyi göremedim tam çöpe atarken ikinci cizgi çok hafif bir şekilde çıktı.şoke olmuştum mutluydum.ertesi gün ikinci testi yaptım çizgi biraz daha belirgindi.evet hissettiklerim beni yanıltmamıştı adet gününden önce bile test sonucu vermişti.şu an 4 aylık hamileyim hisleriniz sizinle olsun

ya kızlar sizlere o kadar imreniyorumki.bizde istiyoruz ama olmuyor:(

bu saydığınız beliritleri bende yaşadım hep hatta birkeresinde ikinci çizgi silikte olsa çıkmıştı ama iki üç gün sonra adet oldum..keşke bende böyle süpriz bi şekilde öğrensem,eşim sevinçten beni kucaklasa keşke.......:( oof of 5. denememiz şuan ama biliyorum ki bu ayda olmayacak...

bu saydığınız beliritleri bende yaşadım hep hatta birkeresinde ikinci çizgi silikte olsa çıkmıştı ama iki üç gün sonra adet oldum..keşke bende böyle süpriz bi şekilde öğrensem,eşim sevinçten beni kucaklasa keşke.......:( oof of 5. denememiz şuan ama biliyorum ki bu ayda olmayacak...

ama aymelek sen böyle umutsuz yaklaşırken olacağı varsada olmaz ki.daha 5. deneme bu ve her ay olma ihtimali var.bence sadece sıkı çalışın olacak olmayacak diye kafana takma karamsar olma.psikolojide çok önemli bu işte çünkü...

ama aymelek sen böyle umutsuz yaklaşırken olacağı varsada olmaz ki.daha 5. deneme bu ve her ay olma ihtimali var.bence sadece sıkı çalışın olacak olmayacak diye kafana takma karamsar olma.psikolojide çok önemli bu işte çünkü...

biliyorum hayatım ya.biliyormusun eşimle bebeğimizin olmasına karar verdiğimizde dedimki;

ben hayatta hiçbirşeyi kolay elde etmedim hep ağlaya ağlaya,tırmalaya tırmalaya elde ettim.biliyorum ki buda öyle olacak.meleğimiz hemen gelmeyecek dedim.ve bu cümlemin üstünden 5 ay geçti....bu şekilde kimbilir kaç ay geçecek:(

sevgili ay melek ben aranıza yeni katıldım ne olur karamsar olma benim 2 yıldır olmuyor ama yinede bekliyorum yani bekliyoruz

sevgili arkadaşlar bende uzun süre deneyip başarısız olanlardanım 12 senelik evliyim bir tane 7 aylıkken bebek karnımda öldü şu anda 10 yaşında bir çocugum var ama 2 senedir hamile kalamıyorum bundan iki ay önce doktora gittim bir ay dogum kontrol hapı kullandım bu ay ise bir ilaç kullandım ve sizlerin söyledigi belirtileri okuyunca acaba diyorum yani meme ucunda agrı ve etrafında kararma var birde kasıklarımda bıcak batması bir agrı ama adet agrısı gibi bir agrıda oldugu için korkuyorum günüme 7 gün var inş hayırlısı ne olur bana cvp yazın kan testi yaptırsam cıkarmı acaba

bende artık eşimin göz bebeklerine bakarak hamileyim bir bebğimiz olacak baba olacaksın demek istiyorum .. sinirlerim çok bozuluyor.. 6 aylık evliyim ama çok yıprandım .. tatsız olaylar yaşadık başka insanların kısknçlıkları yüzünden .. artık mutlu olmak istiyorum .. bebeğimiz olsun istiyorum

bende artık eşimin göz bebeklerine bakarak hamileyim bir bebğimiz olacak baba olacaksın demek istiyorum .. sinirlerim çok bozuluyor.. 6 aylık evliyim ama çok yıprandım .. tatsız olaylar yaşadık başka insanların kısknçlıkları yüzünden .. artık mutlu olmak istiyorum .. bebeğimiz olsun istiyorum
inş en yakın zamanda hamiş olursun canım doktora gittin mi ?

seni anlıyorum canım biz bi ara cümleten psikopata bağlamıştık artık gülüyorduk son zamanlar halimize ben evliliğimin 7.ayında hamile kaldım ve hiç korunmadım o zamana kadar. ama 6.aydan itibaren bıraktım artık aman nolursa olsun dedim umudumu da kestim aslına bakarsan 1 yıl dolsun da tedaviye başlayalım falan diye erteledim yani çocuk mevzusunu ama işte 7.ayda adet beklerken bebiş geldi inan beklemediğin anda sürpriz yapması daha güzel oluyo hakkında hayırlısı olsun inşallah sağ salim kavuşursun bebişine...

kızlarrrrrrr hamileyim çok şükürrrrrr:)bundan 3 ay önce falan yazmıştım adetim gecikti diye ama malesef hamile değildim doktora gittiğimde polikistik over sendromu olduğumu ancak tedavi ile gebe kalmamın kolay olacağını söyledi.geçen ay yine adet olmadım 1 hafta bekle farlutal al dedi çünkü kanda gebelik yine yoktu ayrıca 1 kutu da klomen yazdı adetin olunca 5.gün iç diye tamam dedim...ama sürekli dua ettim Rabbim herşey senin bir OL demene bakar OL dersen OLUVERİR diye ve çok şükür rabbim duamı kabul etti...farlutal kullandım yine olmadı doktoru aradım 2 gün daha bekle test yap gebe olabilirsin dedi ve bugün eşimin ısrarı üzerine testi yaptım yine tek çizgi bekliyordum ama o da ne hemen ikincisi de belirdi şükürler olsun rabbime hazinesi geniştir...yani arkadaşlar ben tam 2 ay adet görmeden hamile kaldım düşünsenize Allah ol dedi oldu:)şimdi tek korkum farlutalin bebeğime zarar verir mi düşüncesi inş kalp atışlarını da dinlemeyi nasip etsin rabbim ve tüm isteyen dileyen herkese nasip etsin bu duyguyu...

Geri