Etiketler:
 1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Estetik Cerrah Sözlüğü

  Konu, 'Estetik-Plastik-Cerrahi' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  Lazer epilasyon cihaz isimleri ve işlevleri.
  Nd-Yag lazer: 1064 nm. dalga boyundaki lazer ışınlarının genel adıdır. Varis tedavisinde, epilasyonda ve cilt gençleştirmede kullanılır.

  Yoğun ışık terapisi: İngilizce’deki kısaltmasıyla IPL (Intense Pulse Light) olarak da bilinen ve lazerden sonra ortaya çıkan ancak lazer gibi tek renk ışık değil, birkaç renk ışıktan meydana gelen; yine içerdiği ışık renklerine göre akne, leke, epilasyon, cilt sıkılaştırma gibi farklı tıbbi kullanım alanları bulunan bir sistem.

  Diod lazer: Dalga boyu 800-880 nm. civarında olan lazer sistemi. Daha çok istenmeyen tüyler ve mavi renkli kılcal damar tedavilerinde etkilidir. Yüzdeki tüylenmelerin giderilmesinde diğer sistemlere oranla çok daha etkin olduğu belirlenmiştir.

  Alexandrite lazer: Dalga boyu 745- 755 nm. civarında olan lazer sistemi. Son dönemde soğutma sistemlerinin de oldukça ilerlemesiyle birlikte epilasyon amacıyla en yaygın kullanılan sistem olarak öne çıkıyor. Varis tedavisi ve diğer tüm lazerler gibi cilt gençleştirme amaçlı da kullanılabilir.

  Plasmalite FPL Digital patentli floresan filtre teknolojisi sayesinde zararlı ışınları yararlı ışınlara çevirip enerji yoğunluğunu istenilen dalga boylarında verebilen bir sistemdir. Plasmalite FPL Digital floresan ile filtre edilmiş ışık kullanarak ciltteki melanin,hemoglobin ve kolojeni seçici olarak hedefler. Filtrelenmiş ışığı dokudaki hedef kromoforlara safir kristal dalga kılavuzu ile iletir. Epidermiste oluşan zararlı ısıyı en çabuk emebilen kristal safirdir. Isıyı en çabuk emebilen ve otomatik olarak soğutabilen safir kristali hem yan etkisiz hem de ağrısız bir tedavi sağlar.
  Plasmalite FPL Digital aşağıdaki durumların tedavisinde başarıyla kullanılmaktadır:
  • Vasküler lezyonların ortadan kaldırılması/ağartılması (telenjiyektazi, hemanjiyom, örümcek damarlar vb.).
  • Hiperpigmentasyonların ortadan kaldırılması/ağartılması.
  • Deri dokusundaki ince çizgilerin kolojen stimülasyonu ile düzeltilmesi (invazif olmayan hızlı yüz gerilmesi).
  • Diskromilerin düzeltilerek deri renginin düzenli hale gelmesi.
  • Gözeneklerin küçültülmesi.
  • Kalıcı epilasyon/kıl azaltma
  • Akne, akne izi, skarlar ve keloidlerin iyileştirilmesi.
  • Göz çevresindeki koyu renk halkaların tedavisi
  • Dövme silme/ağartma.
   
Estetik Cerrah Sözlüğü konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Estetik cerrahi ameliyatı nedir

  Estetik cerrahi ameliyatı nedir

  Yenilenmek, gençleşmek, daha güzel olmak! Nedeni ne olursa olsun, estetik ameliyatlar pek çok kadının hayatına girmiş durumda. Uygulandığı bölgeler ve kullanılan yöntemler açısından pek çok çeşitlilik gösteren estetik müdahaleler arasından en çok uygulananları seçtik. Böyle bir niyetiniz varsa, öncelikle bilgilenmenizi ve uzman hekimlerden yardım almanızı öneririz.
 2. Estetik Cerrahi -SAÇ EKİMİ

  Estetik Cerrahi -SAÇ EKİMİ

  Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
 3. Estetİk Cerrahİ

  Estetİk Cerrahİ

  ESTETİK CERRAHİ Estetik cerrahi hızla gelişiyor. Özellikle son 10 senede bir çok yenilik oldu ve artık eskiden hayal bile edilemeyen şeyleri yapmak mümkün. Estetik cerrahi çok hızlı gelişen çok dinamik bir alan. Ben bu siteyi hazırlarken bir estetik cerrah olarak yaptığım işe bakış açımı yansıtmaya çalıştım. Amacım sizin dışarıdan göremeyeceğiniz bazı ayrıntıları gösterebilmek. Yazdıklarım...
 4. Estetik Cerrah Sözlüğü merak ettiğiniz herşey

  Estetik Cerrah Sözlüğü merak ettiğiniz herşey

  Lazer epilasyon cihaz isimleri ve işlevleri. Nd-Yag lazer: 1064 nm. dalga boyundaki lazer ışınlarının genel adıdır. Varis tedavisinde, epilasyonda ve cilt gençleştirmede kullanılır. Yoğun ışık terapisi: İngilizce’deki kısaltmasıyla IPL (Intense Pulse Light) olarak da bilinen ve lazerden sonra ortaya çıkan ancak lazer gibi tek renk ışık değil, birkaç renk ışıktan meydana gelen; yine içerdiği...
 5. İzmir de estetik cerrah

  İzmir de estetik cerrah

  Arkadaşlar merhaba ben izmir de gögüs estetiği yaptırmak istiyorum doktor öneriniz var mı acaba ?

Sayfayı Paylaş