Gebelik testinde ikinci çizginin silik çıkması ne anlama geliyor?

• Konbuyu başlatan Uzman SühaN
  • Başlangıç tarihi
Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Gebelik testinde ikinci çizginin silik çıkması gebelik olarak değerlendiriliyor . Her iki test sonucuna göre gebesiniz . Durumunuzdan emin olmak için hcg testi yapmanızı akabinde bir kadın doğum uzmanına görünmenizi öneriyorum..

H

halee0

Forum Okuru
korunmasız ilişkim oldu yumurtlamadan 4 gün önce adet olmadım bu ay test yaptım evde 3 tane her üçüde silik çıktı test bozukmudur sonuç nedir

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Gebelik testinde ikinci çizginin silik çıkması gebelik olarak değerlendiriliyor, 3 test sonucunuz da pozitif . Her üçününde bozuk olması muhtemel değil. Yumurtlamadan bir kaç gün önce doğum kontrol yöntemi uygulamadan ilişki sağlanırsa durum gebelikle sonuçlanabilir. Bunun nedeni spermin rahimde 3-5 gün kadar yaşamasıdır.

E

esingür

Forum Okuru
adetime 4 gün kala gebelik tetsi yaptım silik çıktı 2 gündür yoğun kanamam var yani adet gününde kanama oldu hamilemiyim

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Evde yapılan idrardan gebelik testleri hatalı sonuç verebiliyor , yoğun kanamanız olduğunu belirtmişsiniz bu durumda gebe değilsiniz.

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Gebelik testinde ikinci çizginin silik çıkması gebelik olarak değerlendiriliyor ancak test bozuksa , talimatlara uygun yapılmadıysa hatalı sonuç verebilir. Durumunuzdan emin olmak için bugün hcg testi yapın net sonucu alırsınız.

N

normalsd

Forum Okuru
bir ilişkim oldu boşalma olmadı ancak bir miktar zevk suyu geldi ilşkiden sonra adet oldum ama internette okuduklarım beni korkutuyor 3 defa idrardan gebelik tetsi yaptım negatif çıktı sonuç kesinmidir

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Şüpheli ilşki sonrası adetiniz gerçekleşmiş akabinde 3 defa gebelik testi yapmışsınız sonuç negatif çıkmış bu durumda gebe olmadığınızı söyleyebiliriz.

M

mrndas

Forum Okuru
adetim 9 gün gecikti test yaptım ikinci çizgi silik çıktı kan testi yaptım sonuç 0.3 çıktı hangisi doğru