1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Gebelikte 7. Hafta belirtiler ve olanlar

Konu, 'Hafta Hafta Gebelikte neler yaşanır' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

gebelikte 7 hafta 7 haftalık gebelik gebelikte 7hafta hamilelikte hafta hamilelikte 7hafta
    Artık anne de vücudunda değişiklikler hissetmektedir.Sabah yorgunluğu ve aşerme gibi erken gebelik bulguları
    belirginleşmiştir. Memelerde dolgunluk ağrı ve gerginlik olur.
    7. haftada embriyonun kafası vücuduna göre oldukça büyük bir şekil almaya başlayacaktır. Bu dönemde kollar, bacaklar, kaburga kemikleri, kulaklar ve omurga giderek sertleşir. Çene şekillenmeye başlar, hatta yutkunabilir. Kendi idrar kesesinden idrarını yapabilir. Cinsel organı oluşmaya başlar.
    Gebelikte Hafta Hafta Ultrason Görüntüleri

< Konu Resmi..>

Bu haftanın sonunda bebek 11-13 mm Ağırlık: 1 gr kadardır.Kalp , akciğer , gözler ,burun delikleri , barsaklar ve appendiks gelişmiştir. Kapanan beyin omurilik kanalı içerisinde beyin ve omurilik gelişmektedir.
    Boyu 10 milimetredir.​

BÜTÜN HAFTA HAFTA GEBELİK KONULARI KATEGORİMİZE BAKABİLİRSİNİZ

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 1 Mart 2017
  2. Misafir Melek

Misafir Melek Forum Okuru

Ne güzel yaaaaa
    Ayyy ne güzel bişi bu annelik bebeğim şimdi böylemi benim ya allahım kucağıma almayı nasip et bütün anneli inşallah

3. angelico

angelico Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benim bebişim de bu kadar şimdi:))

4. şirin09

şirin09 Forum Okuru

:))

ben de gebeliğimin 7. haftasındayım.bugün itibariyle 6 hafta 3 günlük oldu.geçen yıl düşük yapmıştım o yüzden biraz stres var.Allah'ım hepimize bebeklerimizi kucaklamayı nasip etsin inşallah.

Gebelikte 7. Hafta belirtiler ve olanlar konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Gebelikte 5. Hafta belirtiler ve olanlar

Gebelikte 5. Hafta belirtiler ve olanlar

bebeğim kaç haftalık hesaplama 5 haftalık gebelik kaç hamileyim hesapla hamileyim hesaplama gebeyim hesapla Döllenmeden sonraki 16. günde gelişim iyice hızlanır. Beklenen adet gecikmiştir.Hala çok büyük değişiklikler yoktur.Sabah yorgunluğu, bulantı ( ve bazen kusma) , aşerme (iştah değişiklikleri), meme uçlarının koyulaşmaya başlaması ve memede gerginlik,sık idrara çıkma gibi bazı...
  2. Gebelikte 7.hafta bebeğin gelişimi ve ultrason görüntüleri

Gebelikte 7.hafta bebeğin gelişimi ve ultrason görüntüleri

hafta hafta gebelik gebeliğin evreleri Artık hayatınızda çok önemli bir varlık daha var. Sadece kendiniz için değil onun için de yaşamaya başladınız. Beslenmenize, uyku düzeninize ve en önemlisi psikolojik durumunuza özen göstermeyi sakın ihmal etmeyin. Bebeğiniz hızla büyüyor; O artık bir bezelye tanesi kadar. Mide yanması ve hazımsızlığı önlemek için 3 ana öğünü parçalara bölün ve sık sık...
  3. Gebelikte 9. hafta belirtiler ve olanlar

Gebelikte 9. hafta belirtiler ve olanlar

selamlar bana 9.cu hafta gebelikle ilgili bilgi verebilirmisiniz bu haftada anne ve bebekte oluşan değişikler falan bunları bilmek istiyorum
  4. Gebelikte 25. Hafta olan değişimler belirtiler

Gebelikte 25. Hafta olan değişimler belirtiler

Gebelikte 25. Hafta- İçinizde oluşan minik mercimeğiniz şuanda daha büyümüş durumda. Günler haftaları haftalar ayları kovalarken siz de bazı değişimler ve gelişimler içine giriyorsunuz. Hamileliğin ise bazen sefasını bazen cefasını çekiyorsunuz belki. 25. haftada 24+0 ve 24+6 günlerini yaşayacaksınız. Bu hafta biraz daha büyüyen bebeğiniz artık bir karnıbahar kadar. Karnınızın içinde bir...
  5. Gebelikte 32. Hafta Belirtiler Ve Bebekte Gelişmeler Daha Fazlası

Gebelikte 32. Hafta Belirtiler Ve Bebekte Gelişmeler Daha Fazlası

Gebelikte 32. Hafta- Doğum heyecanı sardı mı hanımlar. Özellikle ilk kez doğum yapacaklar bu doğum endişesini taşıyabilirler. Nasıl doğum olacak çocuğum sağlıklı doğacak mı gibi sorular aklınızdan geçiriyor olabilirsiniz. Rahat olun hanımlar çünkü doğum bu kadar korkutucu bir durum olsa milyonlarca kadın doğum yapmazdı hatta sonraki çocukları düşünmezlerdi. Aslında bebeğinizi kucağınıza...

Sayfayı Paylaş