1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.336
  Beğenilen Mesajlar:
  2.405
  Ödül Puanları:
  113

  Gögüs estetiği nedir nasıl yapılır ?

  Konu, 'Plastik Cerrahi' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  En yaygın kozmetik cerrahidir gögüs estetiği . Göğüs estetiği büyük bir karardır. Buna karar veren kadının kendince nedenleri olucaktır .Bu pahalı olabilir, sonuçlar garanti edilemez ve tartılması gereken riskler vardır.
  Gögüs estetiği; Göğüslerin boyutunu arttırmak, şeklini değiştirmek veya daha eşit yapmak için göğüs implantları yerleştirmeyi içerir.Göğüs büyütme estetiği ciddi derecede sarkmış göğüsleri düzeltmez . Meme kaldırma işlemi genellikle büyütme işleminizle aynı anda yapılabilir veya ayrı bir işlem gerektirebilir. Plastik cerrahınız bu kararı vermede size yardımcı olacaktır.
  < Konu Resmi..>  Bir göğüs büyütme işlemi çok kişisel bir işlemdir ve kendiniz için yapmalısınız.Hasta memnuniyeti, özellikle prosedürü kendileri istediğinde yüksektir.Ameliyat düşünüyorsanız, meme estetiği fotoğraflarını gözden geçirin.Fotoğrafları incelemeniz makul beklentilerinizin karşılanmasına yardımcı olucaktır.Bu makale yalnızca kozmetik göğüs büyütme işlemini kapsar . Mevcut meme implantlarının tiplerini, kullanılan prosedürleri ve muhtemel komplikasyonları tartışır.


  Göğüs estetiğinin riskleri ve olası komplikasyonlarıyla hedeflerinize ulaşmada elde edilen potansiyel faydaları tartmanız gerekir .Olası göğüs büyütme ameliyatı riskleri şunları içerir:


  Anestezi riski

  Kanama / Hematom

  enfeksiyon

  Meme başında veya göğüs sansasyonundaki değişiklikler

  Yara izi

  İmplantın hatalı veya hatalı konumu

  İmplant kaçağı veya rüptürü

  İmplantın çevresindeki sıkı skar dokusunun oluşması (kapsüler kontraktür)

  Sıvı birikimi (seroma)

  Cildin implant üzerindeki kırışması

  Kalıcı ağrı

  Revizyon ameliyatı olasılığı


  Göğüs implantlarının bir ömür boyu sürmesi garanti edilmez ve bir veya iki implantın yerini alması için gelecekteki ameliyat gerekebilir.Gebelik, kilo kaybı ve menopoz, gögüs görünümünü etkileyebilir.İmplantlar, daha dolgun göğüs oluşturmak için mevcut göğüs dokusuna hacim katar. Genellikle yerleştirme, insizyon konumu, boyutu, şekli ve dokusu için birçok seçenek içeren iki tipten biri olan silikon veya salin kullanılır.


  Göğüs implantı ameliyatı nedir?

  Göğüs implant ameliyatı bir tür meme büyütmedir . Bu invaziv prosedür genellikle salin veya silikon jel ile doldurulmuş silikon kullanarak göğüslerin şeklini ve boyutunu geliştirir  Maliyetler

  Göğüs implantlarının maliyeti, yer, doktor ve kullanılan implant tipine bağlıdır.


  Göğüs implant tipleri ve boyutları


  İmplant seçimi, kullanılan işletim tekniğini kısmen belirler. Ayrıca çalışma tekniği tercihinize ve yapınıza göre hizalanır. Yeni jenerasyon silikon implantlar güvenlidir. Güçlü, güvenilir bir kabuğa sahiptirler ve kabuk parçalanırsa vücuda yayılmayan katı bir silikon kütlesi ile doludurlar.

  Kullanılacak meme implantının seçimi göğsünüzün boyutlarına, mevcut göğüs şeklinize ve boyutunuza, cildinizin esnekliğine ve arzulanan görünüme bağlıdır.


  Salin göğüs implantları

  Salin göğüs implantları steril tuzlu su ile doldurulur.Salin göğüs implantları düzgün bir şekil, sıkılık ve his sağlar.Yapısal implantlar steril tuzlu su ile doldurulur ve implantın daha doğal olması için bir iç yapı içerir.


  Silikon göğüs implantları


  Silikon göğüs implantları silikon jel ile doldurulur. Jel biraz daha doğal göğüs dokusu gibi hissediliyor.


  Yuvarlak göğüs implantları


  Yuvarlak göğüs implantları , göğüslerin şekil olarak sabit implantlardan daha dolgun görünmesi eğilimindedir. Daha yüksek profil seçenekleri daha fazla projeksiyon elde edebilir.  Göğüs implant prosedürü ne kadar sürer?


  Vakalar farklı olabilir, ancak ortalama meme büyütme ameliyatı bir ila üç saat sürer.


  Hangi anestezi kullanılacak?


  Genel anestezi sıklıkla kullanılır, ancak lokal anestezi bir seçenektir. Doktorunuzla en uygun anestezi seçimini tartışın.İmplant, göğsün doğal kat yerinde yapılan küçük bir kesi ile sokulur ve çözülebilir dikişlerle kapatılır.


  Gögüs Estetiğinin Yararları


  Meme boyutunun artması

  Göğüslerin hacminin ve şeklinin iyileştirilmesi

  Göğüslerin dengesini ve simetriyi iyileştirir

  İyileştirilmiş özgüven ve benlik saygısı  Ameliyattan sonra, göğüs yerçekimi ile doğal olarak değişecektir. İşlemi takiben ağırlığınızı önemli ölçüde arttırmanız veya azaltmanız veya gebe kalmanız önerilmez. Hamilelik ve kilo değişiklikleri, göğüs hacmini önemli ölçüde değiştirebilir ve boyutlarını değiştirebilir.


  Cerrahınız ameliyattan elde etmek istediğiniz sonuçlarla ilgili olarak sizinle konuşacak, göğüslerinizi ölçüp, implant seçenekleriniz boyunca size rehberlik edecek ve size en uygun boyutta tavsiyelerde bulunacak.


  Kozmetik cerrahi bazen yanlış olabilir ve sonuçlar beklediğiniz gibi olmayabilir.Ciddi ağrınız veya göğüs derinizin kızarıklığı, yanma hissi veya olağandışı şişme gibi beklenmedik belirtiler varsa, mümkün olan en kısa sürede ameliyatın yürütüldüğü kliniğe başvurmalısınız.Sonuçlardan memnun değilseniz veya işlemin doğru şekilde gerçekleştirildiğini düşünmüyorsanız, konuyu cerrahınızla konuşunuz..
   
 2. Melis ank

  Melis ank Aktif Üye Üye

  Kayıt:
  19 Ocak 2017
  Mesajlar:
  550
  Beğenilen Mesajlar:
  44
  Ödül Puanları:
  28
  Bende gögüs dikleştirme ameliyatı olmayı düşünüyorum. Uygun olursa tercihim damla silikon olucak.Şu an araştırma içersindeyim. Ameliyatı geçirenlerden hem doktor hemde süreç hakkında fikir ediniyorum. Bir doktorla konuştum 7 bin istedi. Şimdilik bu doktor üzerinde yoğunlşatım .Ameliyatı olursam deneyimlerimi sizlerle paylaşırım.
   
 3. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.336
  Beğenilen Mesajlar:
  2.405
  Ödül Puanları:
  113
  Göğüs, daima istenen boyut veya şekle sahip olmayabilir. Birçok genetik ve gelişimsel faktör göğüslerin vücudun geri kalanı ile orantısız hale gelmesine, kadınların psikolojisi ve refahı üzerinde olumsuz etkilere neden olur. Yukarıdaki müdahalelerle göğüslerin istenilen boyut ve şeklini elde etmek mümkündür.Kozmetik meme cerrahisi üç kategoride yapılır. Meme büyütme,meme küçültme ve meme dikleştirme.Göğüs büyütme işlemi, bir kadının göğüslerinin görünümünü, boyutunu ve konturunu arttırmak için yapılır. Kadınlar çeşitli nedenlerle göğüs büyütme dikleştirme işlemini düşünmektedir.
   
 4. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.336
  Beğenilen Mesajlar:
  2.405
  Ödül Puanları:
  113
  Gögüs estetiği en popüler ve sıklıkla uygulanan estetik cerrahi prosedürlerinden biridir.Meme büyütme ameliyatı, silikon jel implantları, salin implantları veya bazı durumlarda yağ transferini kullanarak göğüs boyutunu arttırır veya eski haline getirir.Göğsün görünümü, konturu ve hacmi, implantlarla veya bir kadının kendi dokusu ile yeniden oluşturulabilir. Göğüs implantları meme kanseri için mastektomi sonrası rekonstrüktif cerrahiye ihtiyaç duyan kadınlar için de bir seçenektir.Göğüs küçültme , fiziksel rahatsızlıktan kurtarmaya yardımcı olurken, büyütmenin amacı daha çok görünüme ilişkindir. Meme büyütme ve küçültme işlemleri, gelecekteki emzirme yeteneğini muhtemelen etkileyebilir. İmplant yapan kadınlar genellikle emzirmeyi tercih etmemektedir
   
 5. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.336
  Beğenilen Mesajlar:
  2.405
  Ödül Puanları:
  113
  Göğüs büyütme işlemi, göğüs kasının altına veya bir göğüs kasının üzerine yerleştirilebilen implantlarla yapılır. Kesiler koltuk altı ve meme başı çevresin den yapılır. Göğüs implantları ya salin (tuzlu su çözeltisi) ya da silikon jel ile dolu bir silikon kabuktan oluşur. Halen salin dolgulu implantlar sınırsız olarak kullanılmaktadır. Meme büyütmesi nispeten basit bir işlemdir. Meme küçültme ameliyatı genellikle gögüsler çok iri olan ve bu irilikten dolayı bel boyun ağrısı yaşayan kadınlara uygulanır.Bu işlem sırasında fazla cilt , yağ ve göğüs dokusu alınır.Göğüslerin boyutları veya şekilleri farklıysa, göğüs asimetrisi düzeltme işlemi yardımcı olabilir
   
Gögüs estetiği nedir nasıl yapılır ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Meme Küçültme Estetiği olanlar neler yaşadınız deneyimleriniz neler

  Meme Küçültme Estetiği olanlar neler yaşadınız deneyimleriniz neler

  meme küçültme ,meme ufaltma,meme küçültme estetiği hakkında tüm bilgiler,meme küçültmek isteyenler,meme küçültme estetiği nasıl yapılır,meme küçültme estetiği ile ilgili merak edilenler İri göğüsler geçmişte sağlığın ve doğurganlığın simgesi idi. Dolgun olmalıydı ki sütü bol olsun, çocuklarını emzirsin, bu da o kadının sağlıklı olduğu anlamına gelirdi. Oysa modern tıpta ve günümüzde bu...
 2. Gögüs kırışıklığını gideren bakım önerileri

  Gögüs kırışıklığını gideren bakım önerileri

  Yüzünüzdeki ince deri, genellikle kırışıklıkları gösteren ilk yer iken, ne yazık ki, bu her zaman son olduğu anlamına gelmez. Göğüs bölgesindeki ciltte derin kırışıklıklar oluşabilir ve bu kırışıklıklar gömleğinin düğmelerini açmayı seven yada dekolte giyinen kimseler için endişe nedeni olabilir. Yüz kırışıklıkları gibi, göğüs kırışıklıkları da kollajen ve elastik liflerin yeterli...
 3. Gögüs kırışıklığı nasıl geçer?

  Gögüs kırışıklığı nasıl geçer?

  Yüzünüzdeki ince deri, genellikle kırışıklıkları gösteren ilk yer iken, ne yazık ki, bu her zaman son olduğu anlamına gelmez. Göğüs bölgesindeki ciltte derin kırışıklıklar oluşabilir ve bu kırışıklıklar gömleğinin düğmelerini açmayı seven yada dekolte giyinen kimseler için endişe nedeni olabilir. Yüz kırışıklıkları gibi, göğüs kırışıklıkları da kollajen ve elastik liflerin yeterli...
 4. Vajina Estetiği Neden Uygulanır?

  Vajina Estetiği Neden Uygulanır?

  Genital bölgede ki şekil bozukluğu bir çok bayanın şikayetidir.Anormal yapıdan kaynaklanan görüntü kişinin moralini bozmaktadır.Bu görüntüden rahatsız olanlar derin bir araştırmadan sonra vajina estetiğini yaptırmaya karar verir ama bazı kaygıları da yaşar.Vajina estetiğinin riskleri ve ameliyatı hakkında.Vajina estetiği nasıl yapılır ne gibi komplikasyonları vardır detayları yazımızda...
 5. Erkek gögüs küçültme ameliyatı

  Erkek gögüs küçültme ameliyatı

  Bazı erkeklerin bir veya her ikisi gögüsü anormal derecede büyük olabilir.Jinekomasti olarak bilinen bu durum, bir hormon dengesizliğinden veya çok aşırı kilolardan kaynaklanabilir; bu, östrojen düzeylerini artırabilir ve göğüs dokusunun büyümesine neden olabilir.Meme küçültme ameliyatı, bu durumdaki erkekler için bir seçenektir. Cildin sarkmasına neden olan dramatik kilo kaybından sonra meme...

Sayfayı Paylaş