1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  15.178
  Beğenilen Mesajlar:
  2.278
  Ödül Puanları:
  113

  Gögüs estetiği nedir nasıl yapılır ?

  Konu, 'Plastik Cerrahi' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  En yaygın kozmetik cerrahidir gögüs estetiği . Göğüs estetiği büyük bir karardır. Buna karar veren kadının kendince nedenleri olucaktır .Bu pahalı olabilir, sonuçlar garanti edilemez ve tartılması gereken riskler vardır. Gögüs estetiği; Göğüslerin boyutunu arttırmak, şeklini değiştirmek veya daha eşit yapmak için göğüs implantları yerleştirmeyi içerir.Göğüs büyütme estetiği ciddi derecede sarkmış göğüsleri düzeltmez . Meme kaldırma işlemi genellikle büyütme işleminizle aynı anda yapılabilir veya ayrı bir işlem gerektirebilir. Plastik cerrahınız bu kararı vermede size yardımcı olacaktır.  < Konu Resmi..>  Bir göğüs büyütme işlemi çok kişisel bir işlemdir ve kendiniz için yapmalısınız.Hasta memnuniyeti, özellikle prosedürü kendileri istediğinde yüksektir.Ameliyat düşünüyorsanız, meme estetiği fotoğraflarını gözden geçirin.Fotoğrafları incelemeniz makul beklentilerinizin karşılanmasına yardımcı olucaktır.Bu makale yalnızca kozmetik göğüs büyütme işlemini kapsar . Mevcut meme implantlarının tiplerini, kullanılan prosedürleri ve muhtemel komplikasyonları tartışır.


  Göğüs estetiğinin riskleri ve olası komplikasyonlarıyla hedeflerinize ulaşmada elde edilen potansiyel faydaları tartmanız gerekir .Olası göğüs büyütme ameliyatı riskleri şunları içerir:


  Anestezi riski

  Kanama / Hematom

  enfeksiyon

  Meme başında veya göğüs sansasyonundaki değişiklikler

  Yara izi

  İmplantın hatalı veya hatalı konumu

  İmplant kaçağı veya rüptürü

  İmplantın çevresindeki sıkı skar dokusunun oluşması (kapsüler kontraktür)

  Sıvı birikimi (seroma)

  Cildin implant üzerindeki kırışması

  Kalıcı ağrı

  Revizyon ameliyatı olasılığı


  Göğüs implantlarının bir ömür boyu sürmesi garanti edilmez ve bir veya iki implantın yerini alması için gelecekteki ameliyat gerekebilir.Gebelik, kilo kaybı ve menopoz, gögüs görünümünü etkileyebilir.İmplantlar, daha dolgun göğüs oluşturmak için mevcut göğüs dokusuna hacim katar. Genellikle yerleştirme, insizyon konumu, boyutu, şekli ve dokusu için birçok seçenek içeren iki tipten biri olan silikon veya salin kullanılır.


  Göğüs implantı ameliyatı nedir?

  Göğüs implant ameliyatı bir tür meme büyütmedir . Bu invaziv prosedür genellikle salin veya silikon jel ile doldurulmuş silikon kullanarak göğüslerin şeklini ve boyutunu geliştirir  Maliyetler

  Göğüs implantlarının maliyeti, yer, doktor ve kullanılan implant tipine bağlıdır.


  Göğüs implant tipleri ve boyutları


  İmplant seçimi, kullanılan işletim tekniğini kısmen belirler. Ayrıca çalışma tekniği tercihinize ve yapınıza göre hizalanır. Yeni jenerasyon silikon implantlar güvenlidir. Güçlü, güvenilir bir kabuğa sahiptirler ve kabuk parçalanırsa vücuda yayılmayan katı bir silikon kütlesi ile doludurlar.

  Kullanılacak meme implantının seçimi göğsünüzün boyutlarına, mevcut göğüs şeklinize ve boyutunuza, cildinizin esnekliğine ve arzulanan görünüme bağlıdır.


  Salin göğüs implantları

  Salin göğüs implantları steril tuzlu su ile doldurulur.Salin göğüs implantları düzgün bir şekil, sıkılık ve his sağlar.Yapısal implantlar steril tuzlu su ile doldurulur ve implantın daha doğal olması için bir iç yapı içerir.


  Silikon göğüs implantları


  Silikon göğüs implantları silikon jel ile doldurulur. Jel biraz daha doğal göğüs dokusu gibi hissediliyor.


  Yuvarlak göğüs implantları


  Yuvarlak göğüs implantları , göğüslerin şekil olarak sabit implantlardan daha dolgun görünmesi eğilimindedir. Daha yüksek profil seçenekleri daha fazla projeksiyon elde edebilir.  Göğüs implant prosedürü ne kadar sürer?


  Vakalar farklı olabilir, ancak ortalama meme büyütme ameliyatı bir ila üç saat sürer.


  Hangi anestezi kullanılacak?


  Genel anestezi sıklıkla kullanılır, ancak lokal anestezi bir seçenektir. Doktorunuzla en uygun anestezi seçimini tartışın.İmplant, göğsün doğal kat yerinde yapılan küçük bir kesi ile sokulur ve çözülebilir dikişlerle kapatılır.


  Gögüs Estetiğinin Yararları


  Meme boyutunun artması

  Göğüslerin hacminin ve şeklinin iyileştirilmesi

  Göğüslerin dengesini ve simetriyi iyileştirir

  İyileştirilmiş özgüven ve benlik saygısı  Ameliyattan sonra, göğüs yerçekimi ile doğal olarak değişecektir. İşlemi takiben ağırlığınızı önemli ölçüde arttırmanız veya azaltmanız veya gebe kalmanız önerilmez. Hamilelik ve kilo değişiklikleri, göğüs hacmini önemli ölçüde değiştirebilir ve boyutlarını değiştirebilir.


  Cerrahınız ameliyattan elde etmek istediğiniz sonuçlarla ilgili olarak sizinle konuşacak, göğüslerinizi ölçüp, implant seçenekleriniz boyunca size rehberlik edecek ve size en uygun boyutta tavsiyelerde bulunacak.


  Kozmetik cerrahi bazen yanlış olabilir ve sonuçlar beklediğiniz gibi olmayabilir.Ciddi ağrınız veya göğüs derinizin kızarıklığı, yanma hissi veya olağandışı şişme gibi beklenmedik belirtiler varsa, mümkün olan en kısa sürede ameliyatın yürütüldüğü kliniğe başvurmalısınız.Sonuçlardan memnun değilseniz veya işlemin doğru şekilde gerçekleştirildiğini düşünmüyorsanız, konuyu cerrahınızla konuşunuz..

   
 2. Melis ank

  Melis ank Üye Üye

  Kayıt:
  19 Ocak 2017
  Mesajlar:
  240
  Beğenilen Mesajlar:
  18
  Ödül Puanları:
  18
  Bende gögüs dikleştirme ameliyatı olmayı düşünüyorum. Uygun olursa tercihim damla silikon olucak.Şu an araştırma içersindeyim. Ameliyatı geçirenlerden hem doktor hemde süreç hakkında fikir ediniyorum. Bir doktorla konuştum 7 bin istedi. Şimdilik bu doktor üzerinde yoğunlşatım .Ameliyatı olursam deneyimlerimi sizlerle paylaşırım.
   
Gögüs estetiği nedir nasıl yapılır ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Meme Küçültme Estetiği olanlar neler yaşadınız deneyimleriniz neler

  Meme Küçültme Estetiği olanlar neler yaşadınız deneyimleriniz neler

  meme küçültme ,meme ufaltma,meme küçültme estetiği hakkında tüm bilgiler,meme küçültmek isteyenler,meme küçültme estetiği nasıl yapılır,meme küçültme estetiği ile ilgili merak edilenler İri göğüsler geçmişte sağlığın ve doğurganlığın simgesi idi. Dolgun olmalıydı ki sütü bol olsun, çocuklarını emzirsin, bu da o kadının sağlıklı olduğu anlamına gelirdi. Oysa modern tıpta ve günümüzde bu...
 2. Göz kapağı estetiği kimler için uygundur?

  Göz kapağı estetiği kimler için uygundur?

  Göz kapağı estetik operasyonları ; Üst ve alt göz kapaklarından torbalanmış yağların, gevşemiş ve buruşmuş derinin fazlasının alınması sonucu kişiye genç ve canlı bakış kazandırdığı gibi göz kapaklarındaki kırışıklıkların giderilmesinde bilinen en etkili işlemdir. Göz çevresindeki diğer kırışıklıkların giderilmesi veya kaşın kaldırılması için ek işlemler gerekir. Göz kapağı estetiği tek başına...
 3. Gögüs kırışıklığını gideren bakım önerileri

  Gögüs kırışıklığını gideren bakım önerileri

  Yüzünüzdeki ince deri, genellikle kırışıklıkları gösteren ilk yer iken, ne yazık ki, bu her zaman son olduğu anlamına gelmez. Göğüs bölgesindeki ciltte derin kırışıklıklar oluşabilir ve bu kırışıklıklar gömleğinin düğmelerini açmayı seven yada dekolte giyinen kimseler için endişe nedeni olabilir. Yüz kırışıklıkları gibi, göğüs kırışıklıkları da kollajen ve elastik liflerin yeterli...
 4. Ameliyatsız burun düzeltme estetiği

  Ameliyatsız burun düzeltme estetiği

  Geleneksel işlemlerin aksine ameliyat gerektirmeyen estetik işlemler, neredeyse anlık sonuçlar yaratır ve geleneksel burun estetiği operasyonundan daha az maliyetlidir. Uygun burun yapısına sahip kişilerde cerrahi olmayan burun estetiği işlemleri geleneksel ameliyatlara göre daha idealdir. Hiçbir ameliyat gerektirmediğinden ameliyatla ortaya çıkabilecek riskleri de ortadan kaldırır. Eski...
 5. Vajina Estetiği Neden Uygulanır?

  Vajina Estetiği Neden Uygulanır?

  Genital bölgede ki şekil bozukluğu bir çok bayanın şikayetidir.Anormal yapıdan kaynaklanan görüntü kişinin moralini bozmaktadır.Bu görüntüden rahatsız olanlar derin bir araştırmadan sonra vajina estetiğini yaptırmaya karar verir ama bazı kaygıları da yaşar.Vajina estetiğinin riskleri ve ameliyatı hakkında.Vajina estetiği nasıl yapılır ne gibi komplikasyonları vardır detayları yazımızda...

Sayfayı Paylaş