1. Misafir

Misafir Forum Okuru

güzel nazarla ilgili sözler

Konu, 'Güzel Sözler & Mesajlar' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

nazar sözleri kısa güzel nazarla ilgili sözler

Nazara inanır mısınız bilmem ama ben inanıyıorum ve nazar var Melek'lerim. Ayrıca şimdi sizlere misafirimizin de isteği üzerine nazarla ilgili güzel sözler sunuyorum.

Nasıl ki; mıknatıs, demiri kendine çeker. Fakat asıl çekme sebebini, onu yaratan Rabbimiz bilir. Nazar da öyledir.

Nazar (gözdeğmesi), toplumda vâki olan bir hususdur.

Bazı kimselerin gözlerinde bir hâl vardır ki, konsantre olarak baktığı kişiye çeşitli zararlar verir.

Resûlüllah (s.a.v.) Efendimiz nazar olayının, yaşanan bir gerçek olduğunu dile getirmiş ve şöyle buyurmuştur:
    "Gözdeğmesi hak ve gerçektir." (Müslim. Abdullah b. Abbas (r.a.)'dan rivayet etmiştir.)

Hafız İbn-i Hacer diyor ki: "Yani, kem göz ile nazar edip gözdeğdirmek, toplumda var ve sabit olan bir şeydir."

güzel nazarla ilgili sözler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ağlamakla ilgili güzel sözler

Ağlamakla ilgili güzel sözler

ağlamakla ilgili sözler ağlamakla ilgili güzel sözler ağlamaklı ağlamak ile ağlama ile Kimse üzüntüden ağlamasın demek isterdim ama hayat bazen insanlara karşı her zaman adil davranmayabiliyor farklı durumlar olaylar karşısında bazen hepimiz gözyaşlırımızı tutamadığımız anlar olabiliyor işte o durumunuzu yansıtan gözyaşlarıyla ağlamakla ilgili güzel ve özlü sözler arayanlar için burun...
  2. Nazarla İlgili Sözler

Nazarla İlgili Sözler

Nazarla İlgili Sözler arıyorum lütfen bana anlamlı ve yeni olan Nazarla İlgili Sözleri sunun kızlar.
  3. İyimserlikle İlgili Güzel Sözler

İyimserlikle İlgili Güzel Sözler

İyimserlik Sözleri İyimserlik İle İlgili Güzel Sözler Merhaba Sevgili Melek'ler, bu yazımızda gerek Facebook sayfanızda gerek ise msn iletilerinizde arkadaşalrınız için yazacağınız iyimserlikle ilgili güzel sözler paylaşıyoruz. -İyimserlik, alimleri cahillerden ayıran farktır. ( Chilon ) -İyimser, yaranın üstünde artık kabuk, kötümser de kabuğun altında yine yara görür. ( E. Schröder )...
  4. Nazarla İlgili Sözler istiyorum

Nazarla İlgili Sözler istiyorum

Merhaba arkadaşlar benim sizden bir ricam olacak acaba mümkünse bana Nazarla İlgili Sözler yazar mısınız klakin Nazarla İlgili Sözler yeni olursa çok sevinirim.
  5. Nazar Konusunda Harika Güzel Sözler

Nazar Konusunda Harika Güzel Sözler

Nazarla İle İlgili Güzel Sözler Güzel Nazarla İlgili Sözler Belki kabul etmek istemeyenler olabilir ama nazar vardır melekler. Eğer nazara hala inanmakta tereddütlü iseniz şimdi sizlerle paylaşacağımız nazar ile ilgili güzel sözler içinde yer alan Peygamber Efendimiz Hz.Muhammed 'in sözleri size bir cevap olacaktır. :) Cenab-ı hakk ümmetimden yetmişbin kişiyi hesapsızca cennete...

Sayfayı Paylaş