Hamile değilim adetim neden gecikti ?

bundan 44 gün önce ilişki oldu adetimi 2 defa oldum ama az geldi korukuyorum hamile kalma ihtimalim kaçtır

Şüpheli ilişki sonrası 2 defa mensiniz gerçekleşmiş bu durum da gebe değilsiniz. Kuşkunuzu gidermek adına gebelik testi yapabilirsiniz.

meraba normalde adetim 2 3 gün geri geliyor bu defa geri gelmedi yarın adet olmam lazım şimdi test yapsam çıkarmı gebelik falan

Merhaba, adete 1-2 gün kala yada gecikmenin hemen akabinde gebelik testi yapılabilir. Adet döngüsü zaman zaman aksamalara uğrayabilir, buna bir çok koşul neden olabilir. Bugün gebelik testi yapabilirsiniz .

merhaba biz prezervatifle korunuyoruz son adet tarihim 1 ocak henüz adet olmadım nedeni nedir?

Merhaba, adet gecikmesi olunca bayanların aklına hemen gebelik gelir. Oysa gecikme sadece gebelik kaynaklı olmaz. Bir çok koşul adet gecikmesine neden olabilir. Gecikmenizin nedeni muayene + hormon tetkitleri ile anlaşılabilir. Bir kaç gün için de adetiniz başlamazsa bir kadın doğum uzmanına görünüp muayene olun.

Merhaba,18 yaşındayım reglim 4 gün gecikti bugün 4. Gün fakat olamadım ,iki üç hafta önce sürtünme ilişkisi yaşadım tam olarak bir birleşme olmadı geciken 3. Gün gebelik testi yaptım negatif çıktı ancak hala regl olamıyorum sebebi ne olabilir?

Merhaba, korunmasız her birliktelik istenmeyen gebelik açısın dan risktir. Her adet gecikmesi gebelik kaynaklı değildir. Bir çok koşul adet gecikmesine neden olabilir. Gebelik testi sonucunuz negatif buda gebe olmadığınızı gösteriyor. Bir kaç gün için de adetiniz gerçekleşmez ise bir kadın doğum uzmanına görünün..

Merhaba, korunmasız her birliktelik istenmeyen gebelik açısın dan risktir. Her adet gecikmesi gebelik kaynaklı değildir. Bir çok koşul adet gecikmesine neden olabilir. Gebelik testi sonucunuz negatif buda gebe olmadığınızı gösteriyor. Bir kaç gün için de adetiniz gerçekleşmez ise bir kadın doğum uzmanına görünün..
Peki 3. Günde yapılan test doğru sonuç verir mi yoksa biraz daha beklemeli miydim?

Uzmanlar adet gecikmesinin 3. gününde gebelik testi yapılmasını öneriyor. Geç döllenme gibi durumlarda söz konusu olabildiğinden bir kaç gün içinde adet gerçekleşmez ise testin tekrarlanması öneriliyor. İster idrardan gebelik testi olsun yada hcg testi ikisi de tekrarlanmalı.

Geri