Hamile kalmak isteyenlerin paylaşım alanı

canım eğer yüksek lisansını yapıp formasyon aldıysann sende öğretmen atamalarına girebilirsinn temmuzdaa ama fen edebiyat fakülteleri için başka bilgim yok ttalım yaa

caanııımm çok erken daha bu gün olabilirim hüsrana uğramak istemiyorum

Haklısın canım sende, bizde işte bir umut oluyor her günü gelen hamile olsun istiyoruz , biliyorsun sende :)İnşaallah pozitif çıkacak testin , ben öyle hissediyorum canım.

Haklısın canım sende, bizde işte bir umut oluyor her günü gelen hamile olsun istiyoruz , biliyorsun sende :)İnşaallah pozitif çıkacak testin , ben öyle hissediyorum canım.
inşallah tatlım evet bana benimde sonucumu öğrendikten sonra ayın 10 kadar kimse yok bari ben biraz heyecan yapim dimi?

Hamilelikte sigara bebeği delirtiyor

Bilim adamlarının yaptığı araştırma çok önemli bulgular ortaya koydu. Hamilelikte içilen sigara çocukları ergenlik döneminde psikoza sokuyor.

Britanyalı bilim adamlarının yaptıkları araştırmada, gebelikleri sırasında sigara içen kadınların çocuklarını, ergenlik döneminde psikoza girme riskine soktukları belirlendi.

Britanya'daki 4 üniversiteden araştırmacılar, 12 yaşındaki 6356 çocuk üzerinde yaptıkları araştırmada, çocukları halüsinasyon ve kuruntu gibi psikotik semptomlar açısından değerlendirdi.

British Journal of Psychiatry dergisinde yayımlanan araştırmada, bu çocukların yüzde 11'inin (734 çocuk) kesin veya şüpheli psikoz semptomlarından muzdarip oldukları, psikozluların yüzde 19'unun annelerinin hamilelikleri sırasında sigara içtiği belirlendi.

Araştırmayı yöneten Cardiff Üniversitesi Tıp Okulu'ndan psikiyatr Stanley Zammit, anneler ne kadar çok sigara içerlerse çocuklarının psikotik semptom göstermesi riskinin o kadar fazla olduğunu söyledi.

Zammit, "Tahminimizce, bu gruptaki çocukların yüzde 20 kadarı, anneleri sigara içmeseydi psikotik semptom göstermeyecekti" dedi.

Annenin sigara içmesiyle çocuğun psikoza girmesi arasındaki bağlantının nedeni açık değil ancak Zammit bunun, anne karnında tütüne maruz kalmanın bebeğin dikkat, idrak ve tepki yetenekleri üzerinde etkisinden kaynaklanıyor olabileceğini belirtti.

Daha önce yapılan araştırmalar da gebelikte sigara içen annelerin çocuklarının kalp rahatsızlıklarından ani bebek ölümü sendromuna ve düşük kilolu doğmaya kadar birçok riske maruz kaldıklarını göstermişti.

kız sultan regl olmamısın ayyyy ne güzel ya ınsallah gelmıstır melegın canım benım çok merak edıyorum yaaaa hiç günün geçmışmıydı:)
evet tatlım bakalım dün tam günümdü yumurlama programıma göre ama belki bir gün gecikmiş olabilir ama normalde gecikmez genelde.bende merak ediyorum bakalım hayrlısı

Geri