Hamile kalmak isteyenlerin paylaşım alanı

Mevlana canım benim kızım da çok sorun yaşadı hala daha sorunu oluyor ben çok şey denedim. Hiç biri ise yaramamışti en son geçen ayın başında otribebe diye birşey buldum araştır sende istersen o çok işime yaradı önce serumfizyolojikle ıslatıyorum sonra onunla çekiyorum bazen çok kurumuş oluyor onları cekmiyor islandikdan sonra tel tokalarin top gibi yumuşak olan ucu oluyor ya bebeğin kafasını sıkıca tutup gerekirse onunla alıyorum yanlız tel tokayi kullanırkrn dikkat et burun duvarlarına değiştirmeden almaya calis sadece çok katı olanlara gerekiyor bu tel toka ben başka türlü alamıyorum. Birde muhakkak kontrol et ucunu kolayca çıkacak durumda olmasın ben yeni tel tokayı kırıp tek tarafını kullaniyorum çocuk zaten uğraşırken tepki gösteriyor benimki büyüdü iyice elleriyle ittiriyor beni otribebeyi tavsiyem ederim sen türkiyede degildin galiba umarim orda bulqbilrsin sakın makinelere para verme hiç bir ise yaramıyorlar bu benim söylediğinin çekiş gücünü kendin nefesinde ayarliyirsun bebekte aglqmiyor bununla çekince

sagol cnm bi arastiriyim..bende ilac verdigimiz siringa oluyorya ounla denedim bikac kez ama cok agliyor..insallah o dedigini bulabilirim..kizin nasil iyimi?? Benimki artik agulamaya basladi ve beni gorunce guluyor hemen:)

Canım benim kızımda çok erken agulamaya başladı çok diri bir bebek etrafı ile çok ilgili doğduğu günden beri kafasını tutuyor sen kızının,hallerini heryerde anlatma yinede ben çok aktif bir sosyal hayatim olduğu için söylemiyorum ama insanlar hemen anlıyorlar birde sagolsun bizim kız etrafında bisey birisi olmasa bile konuşmata laf anlatmaya devam ediyor insanlarindq çok hoşuna gidiyor çok nazara geliyor bebekler dikkat etmek lazım bol bol oku kızına maşallah allah cümlesinikinci nazardan kötülükten korusun içinde de bizim minikleri korusun inşallah tek problem uykumuz bizim kız hala benim kucagimda olursa uyuyor yoksa uyumuyor birde boyu doğduğunda da çok uzundu hala uzun aldığı kilo hiç belli olmuyor bazen kollarimi hissetmez hale geliyorum vu gece yine sabaha kadar kolumun üstünde uyudu çok yoruluyorum artık arada bir babasına yarım saat falan bırakıp uyuyorum bizim kız bu ara ben kapıya yönelir yonelmez ağlamaya başlıyor senin kızın da erken konuşacak herhaldeyakında seninki de başlar arkandan ağlamaya allah yardımcımız olsun

Canım benim kızımda çok erken agulamaya başladı çok diri bir bebek etrafı ile çok ilgili doğduğu günden beri kafasını tutuyor sen kızının,hallerini heryerde anlatma yinede ben çok aktif bir sosyal hayatim olduğu için söylemiyorum ama insanlar hemen anlıyorlar birde sagolsun bizim kız etrafında bisey birisi olmasa bile konuşmata laf anlatmaya devam ediyor insanlarindq çok hoşuna gidiyor çok nazara geliyor bebekler dikkat etmek lazım bol bol oku kızına maşallah allah cümlesinikinci nazardan kötülükten korusun içinde de bizim minikleri korusun inşallah tek problem uykumuz bizim kız hala benim kucagimda olursa uyuyor yoksa uyumuyor birde boyu doğduğunda da çok uzundu hala uzun aldığı kilo hiç belli olmuyor bazen kollarimi hissetmez hale geliyorum vu gece yine sabaha kadar kolumun üstünde uyudu çok yoruluyorum artık arada bir babasına yarım saat falan bırakıp uyuyorum bizim kız bu ara ben kapıya yönelir yonelmez ağlamaya başlıyor senin kızın da erken konuşacak herhaldeyakında seninki de başlar arkandan ağlamaya allah yardımcımız olsun

haklisin cnm bol bol okumak gerekiyor ama dedigin gibi birsey demesemde etraf hemen cok mutlu huzurlu bir bebek diyor..cok sukur uyku duzenimiz guzel dogdugundan beri aksam son mamadan veya emmeden sonra yatagina yatiriyorum 30dak tepinip uyuyor ama gunduzleri yaninda yatmami istiyor:) artik geceleri uyanmiyor saat 21.uyuyor sabah 5 emip saat 10a kadar tekrar yatiyor masallaah:)
Benim kizimda cok uzun 53cm 4kg dogmustu suanda 61cm 5500gr (6haftalik) buyuk olmasizin tek dezavantaji kayinvalideler buyuk diye simdiden acitarak seviyorki hic hoslanmiyor ve uzuluyorum halbusi daha minicik benim kizim:(

Maşallah kızına canım engel olamıyor musun ben doğumdan önce uyardım ablamları bile sakın canını yakarak devletin diye ilk 40gün doğru düzgün opturmedim. Bile. Benim kız çıtır kız teyzesi boy uzamaya devam ediyor kilo almamız azaldı beni emiyor ama bir süre kusma yüzünden bir sürede ishal yüzünden aldıklarını geri verdi uykusu değişmez diyorlar gündüz kucagimdan inmiyor Gece biraz daha düzeldi ama yine kolumun üzerinde yatıyor.yastık niyetine kullanıyor beni:) canı sagolsun ardimdan ağlayan başka bebek yokki dert edemiyorum kucakta durma isteğini hatta bazen hoşuma bile gidiyor daha kirkiniz yeni çıktı maşallah bazen bana öyle büyümüş geliyor sanki böyle doğmuş o zor günleri biz gecirmemisiz sanki insanoğlu işte hemen yeni durumuna adapte oluyor

Engel olamiyorum cnm bukez adim kiskanc anneye cikiyor:( neyseki haftada 1goruyorlar:) oyle cnm zaman cbk geciyor her anin tadini cikarmak lazim ilerde cok ozlicez..dikislerin iyice iyimestimi?? Doktora kontrola gittinmi ben kontrolden tirsiyorum simdiden

18günlükken gitmiştim en son düzeldi canım o zamandan sonra gitmedim burda doktor yok ankaraya gitmeyi de gözüm yemiyor adet görmeye başlayana kadar gitmeyi düşünmüyorum taşınacagiz arada taşindigim yerde belki giderim sizin oralarda rutini nasıl bilmiyorum türkiyede kontrolleri takmıyor kimse normalde dsö standartlarina göre kural koyuyor bakanlık ama denetim yok 6haftasi dolunca bir kontrol gerekiyor ama. Burda onu umursayan yok ben de herşey normal görünüyordu diye fazla umursamiyirum

18günlükken gitmiştim en son düzeldi canım o zamandan sonra gitmedim burda doktor yok ankaraya gitmeyi de gözüm yemiyor adet görmeye başlayana kadar gitmeyi düşünmüyorum taşınacagiz arada taşindigim yerde belki giderim sizin oralarda rutini nasıl bilmiyorum türkiyede kontrolleri takmıyor kimse normalde dsö standartlarina göre kural koyuyor bakanlık ama denetim yok 6haftasi dolunca bir kontrol gerekiyor ama. Burda onu umursayan yok ben de herşey normal görünüyordu diye fazla umursamiyirum
Bende daha gitmedim 8haftalik olunca gel demisti haftaya fln giderim insallah..ben birde spiral taktirmak istiyorum..burdada 6 aya bir gitmek lazim normalinde kontrol amacli

Ben daha önce konyadayken 6ayda bir kendim gidiyordum doktora eğer anneme benzersem 1sene adet görmem o zamana kadar belki bir kere kontrole giderim belli olmaz... Ben spirale pek güvenmiyorum nedense oldum olası etrafımda hiç kullanan olmadığı halde önyargım var eğitimini aldığımda bile fikrim değişmedi bir türlü güvenli gelmiyor bana halbuki %96-%98koruyuculuğu var deniyor bilmiyorum ben belki vücuda yerleştiriliyor diye böyle düşünüyor olabilirım psikolojik benim durum

kizlar bir shey sorucam. bana da doktorum progestan yazdı ama bu hormon ilacı olduğu için biraz korkum var hormon dengesizliğinden. İlacı kulandığınızdan sonra kilo aldınızmı hiç?

Geri