Hamile miyim İdrarda Gebelik Testi Ne Zaman Belli Olur Diyenler Buraya

D

Damla&Cenk

Forum Okuru
Eşimle tatile gideceğimiz için geciktirici kullanmak zorunda kaldım fakat sonradan pişman oldum hamile olma ihtimali düşüncesiyle. Geciktiriciyi kullandıktan sonra regl oldum. Ama emin olabilmek için ilişkimizden 1 ay sonra idrarda hamilelik testi yaptırdım. Negatif çıktı. Hamile olmuş olsaydım geciktiriciyi kullandığım halde regl olur muydum? Ayrıca sonucun yanlış çıkma ihtimali nedir?

B

Bayan 455

Forum Okuru
Arkadaslar merhaba . Esimle cocuk yapmaya karar verdik . 3 kere denedik . Snra esim is nedeniyle gitti . Yarn adet olmam gerekiyor . Bel agrim var bas dnmesi var midemde bulaniyor . Sivilcede cikti . Adet olmadan once 8 gnlük iliskiye girmisken test yptm negatif cikti . Sizce ne olabilir akil verin . Cocuk cok istiyorum . Yeni evliyim

*MeleK*

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Yönetici
Psikolojik olarak da bu belirtileri yaşayabilirsiniz bu regl tarihi geçmeden bu kadar erken belirtileri yaşayamazsınız. Ama tamamen emin olmak adına kan testi yaptırarak değerlerinize baktırabilirsiniz

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba, bu kadar erken gebelik belirtisi olmaz.Adminimizinde dediği gibi psikolojik.Menssinizde en az 3 günlük gecikme söz konusu olursa test yaparsınız..

E

Esma cicek

Forum Okuru
Bence degilsin cunku ben 5 aylik evliyim 2 gunde bir esimle iliskiye giriyorum hala cocugumuz olmadi zevk suyundan cok nadir hamile kalinir bn bir aydir adet gormuyorum idrar testi yaptim negatif cikti ama adetim olmuyo neden olabilir sence sen de merak etme kan testinde cikmamis testler yanilamaz

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Bence degilsin cunku ben 5 aylik evliyim 2 gunde bir esimle iliskiye giriyorum hala cocugumuz olmadi zevk suyundan cok nadir hamile kalinir bn bir aydir adet gormuyorum idrar testi yaptim negatif cikti ama adetim olmuyo neden olabilir sence sen de merak etme kan testinde cikmamis testler yanilamaz
Adet gecikmesi sadece gebelik kaynaklı olmaz. Stres,hava değişimi,mevsim geçişleri,rahim yada hormonal problemler,kullanılan ilaçlar gecikmeye neden olabilir.Mensiniz gerçekleşmediyse mutlaka jinekoloğa görünün.Yapılacak muayene ve tetkitlerle ancak gecikmenizin nedeni anlaşılabilir.

İ

İdrarda gebelik testi

Forum Okuru
Standart gebelik testleri döllenmeden 10-12 gün sonra yapılabilir,yani yerleşme kanaması meydana geldiği zaman.Bu tarihte yapacağınız test yanlış negatif sonuç gösterebilir.Eğer negatif sonuçla karşılaşırsanız,5-6 gün sonra yine test yapın.

Moderatör tarafında düzenlendi:
I

ikincil anne

Forum Okuru
ablacım adetime 11 gün var ama kendimi hamile gibi hissediyorum. gögüslerim şiş damarlı ağrıyor sol gögüsmde bi topak var hareketli .doğum kontrol hapı kulanıyorum düzenli sizce hamilemiyim

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba, bu kadar erken gebelik belirtisi yaşamanız mümkün değil. + Doğum kontrol hapını düzenli kulanıyorsanız hamile kalmazsınız . Ama gögüsünüzle ilgili bir sıkınıtınız olduğunu belirteyim. En kısa zaman da genel cerraha görünün..

SadmiN

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Iliskiden sonra 30 gun geçti adet oldum genede hamile olabilirmiyim
Sıkıntınızı ve korkunuzu anlıyoruz fakat yersiz yere korkuyorsunuz. HAMİLE KALMANIZ İMKANSIZ ! Ya da hamile olmanız :) Rahatlayın lütfen. üstünden 30 gün geçmiş regl olmuşsunuz hamilemiyim diyorsunuz :D:D

U

Unides

Forum Okuru
Sevgilimle surtunme yolu ilişki yaşadık kıyafet vardı fakat eliyle bulaşmış olmasından korkyrum 31 gun geçti adet oldum 5 gun sürdü idrar testi yaptım negatif çıktı ama genede insanın icinde korku oluyor hamile olma riskim varmidir

SadmiN

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Korkacak birşey yok Unides, adette olmuşsunuz. Yani fizyolojik olarak hamile kalmış olmanız bu şartlarda malesef mümkün değil korkmayın lütfen.

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Bu tür birliktelikle gebelik söz konusu olmaz.Fakat birliktelik esnasın da zevk suyu vajinadan içeri sızma yaparsa düşük ihtimalde olsa gebelik riski vardır. Mensiniz de gecikme olursa tedbir amaçlı gebelik testi yapın.

SadmiN

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Göğüsteki karartılar sadece hamilelikte olmayabilir. Bunun için doktorunuzla görüşebilirsiniz. Tabiki hamilelikte de kararmalar oluyor. Ama bu kararmaları diret olarak hamileliğe bağlamak saçma olacaktır.

N

Neslhannnnnnn

Forum Okuru
Ele bulaşan sıvı vajinaya degdimi deymwdimi hatırlayamıyorum fakat adet oldum ve üzerinden 1 ay falan geçti hamilelik riski hala varmı adetten sonra idrar test yaptim negatifti

HemşireniZ

HemşireniZ

Aktif Üye
Üye
Adet olmuşsunuz gebelik söz konusu değil. Test sonucunuz da negatif bu da gebe olmadığınızı belgeliyor..