Hamile miyim İdrarda Gebelik Testi Ne Zaman Belli Olur Diyenler Buraya

Hastaneye gittiğinde bu testi yapmak istediğini söyledin yoksa doktor yanına gidip mi söyledin ben de de böyle bi durum var fakat hastanede sorun olur diye gidemiyorum bilgi verilmiştir

Eşimle tatile gideceğimiz için geciktirici kullanmak zorunda kaldım fakat sonradan pişman oldum hamile olma ihtimali düşüncesiyle. Geciktiriciyi kullandıktan sonra regl oldum. Ama emin olabilmek için ilişkimizden 1 ay sonra idrarda hamilelik testi yaptırdım. Negatif çıktı. Hamile olmuş olsaydım geciktiriciyi kullandığım halde regl olur muydum? Ayrıca sonucun yanlış çıkma ihtimali nedir?

Arkadaslar merhaba . Esimle cocuk yapmaya karar verdik . 3 kere denedik . Snra esim is nedeniyle gitti . Yarn adet olmam gerekiyor . Bel agrim var bas dnmesi var midemde bulaniyor . Sivilcede cikti . Adet olmadan once 8 gnlük iliskiye girmisken test yptm negatif cikti . Sizce ne olabilir akil verin . Cocuk cok istiyorum . Yeni evliyim

Psikolojik olarak da bu belirtileri yaşayabilirsiniz bu regl tarihi geçmeden bu kadar erken belirtileri yaşayamazsınız. Ama tamamen emin olmak adına kan testi yaptırarak değerlerinize baktırabilirsiniz

Merhaba, bu kadar erken gebelik belirtisi olmaz.Adminimizinde dediği gibi psikolojik.Menssinizde en az 3 günlük gecikme söz konusu olursa test yaparsınız..

Bence degilsin cunku ben 5 aylik evliyim 2 gunde bir esimle iliskiye giriyorum hala cocugumuz olmadi zevk suyundan cok nadir hamile kalinir bn bir aydir adet gormuyorum idrar testi yaptim negatif cikti ama adetim olmuyo neden olabilir sence sen de merak etme kan testinde cikmamis testler yanilamaz

Bence degilsin cunku ben 5 aylik evliyim 2 gunde bir esimle iliskiye giriyorum hala cocugumuz olmadi zevk suyundan cok nadir hamile kalinir bn bir aydir adet gormuyorum idrar testi yaptim negatif cikti ama adetim olmuyo neden olabilir sence sen de merak etme kan testinde cikmamis testler yanilamaz

Adet gecikmesi sadece gebelik kaynaklı olmaz. Stres,hava değişimi,mevsim geçişleri,rahim yada hormonal problemler,kullanılan ilaçlar gecikmeye neden olabilir.Mensiniz gerçekleşmediyse mutlaka jinekoloğa görünün.Yapılacak muayene ve tetkitlerle ancak gecikmenizin nedeni anlaşılabilir.

Standart gebelik testleri döllenmeden 10-12 gün sonra yapılabilir,yani yerleşme kanaması meydana geldiği zaman.Bu tarihte yapacağınız test yanlış negatif sonuç gösterebilir.Eğer negatif sonuçla karşılaşırsanız,5-6 gün sonra yine test yapın.

Moderatör tarafında düzenlendi:
ablacım adetime 11 gün var ama kendimi hamile gibi hissediyorum. gögüslerim şiş damarlı ağrıyor sol gögüsmde bi topak var hareketli .doğum kontrol hapı kulanıyorum düzenli sizce hamilemiyim

Geri