Hamile miyim İdrarda Gebelik Testi Ne Zaman Belli Olur Diyenler Buraya

HemşireniZ

HemşireniZ

Aktif Üye
Üye
2 kuvvetli veriye göre risk yok...

C

Comer

Forum Okuru
Surtunme yoluyla iliski yasadik ustunden 1 ay falan gecti adet oldun 5 gun surdu Goguste ki kararma gogus ucundaki catlama neden olur hamilelik yoktur dimi

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Bu tür birliktelikle gebelik söz konusu olmaz. Ayrıca gebelikte gögüs renginin değişimi 2-3 . ayda gerçekleşir.Gögüs çatlaklağı kilo vermeden dolayı olur. Kısaca mensiniz gerçekleşmiş gebe değilsiniz.

N

Natilio

Forum Okuru
Iliskiye gireli 2 ayı geçti 2 kere adet gördüm 5 gun sürdü midem ve belim agriyor yumurtaliklarim agriyor gibi vajinam falan risk varmidir

HemşireniZ

HemşireniZ

Aktif Üye
Üye
Daha önce iki defa mensiniz gerçekleşmiş bu durum da hamile olmadığınızı belirtelim..Yakınmalarınız başka bir durum dan dolayı kaynaklanabilir..

S

Stresli

Yeni Üye
Üye
Merhaba benim adet günlerim 26 mayıs,21 haziran,17 temmuz,10 ağustos son olarakta 5 eylül benim sorum 17-23 ağustos yumurtlama dönemim eşimle 25 ağustostan 5 eylüle kadar korunmasız birlikte olduk yumurtlama döneminde belirttiğim tarihlerde bir arada değildik yumurtlama döneminden sonra geçen sürede hamile kalmış olabilir miyim ilişkimizden bu yana 18 gün geçti hamilelik idrar testinde belli olur mu ve belirttiğim üzere de normal şekilde adet oldum kasıklarımda hala ağrı mevcut sık sık idrara çıkıyorum adet olmadan önce sistit olmuştum o yüzden de olabilir tabi bilemiyorum benim durumum da olan bi bilgisi olan var mı acaba

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba, yumurtlama gününü otomatik hesaplayıcı ile yaptıysanız yanılma payınız çok yüksek. Zira ovülasyon günlerini usg + ovülasyon kitleri ancak belirleyebilir. Yumurtlama tarihi farklı tarihlerde gerçekleşmiş ise elbetteki gebe kalma ihtimaliniz var. Şu an test yapmanızın bir anlamı yok. Beklenen mensiniz de en az 3 günlük gecikme olursa test yapabilirsiniz. Gecikme olmadan yapılan testler yanıltabilir.+ Sistitten dolayı sık idrara çıkma ve kasık ağrısı olabilir..

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Evde yapılan idrardan gebelik testleri hatalı sonuç verebiliyor.Hcg testinin ise güvenirliği %100 yani net sonuç verir.Hcg değeriniz gebelik lehine değil

G

gündem0606

Forum Okuru
Benim adetime daha 6 gün var ve ilişkinin üzerinden 9 gün geçti bugün merak edip kan testi yaptırdım 0.1 çıktı yani negatif.yanılma payı var mi acaba yorum yapmak için erken bir tarih mi ?

Vilma61

Vilma61

Yeni Üye
Üye
Benim adetime daha 6 gün var ve ilişkinin üzerinden 9 gün geçti bugün merak edip kan testi yaptırdım 0.1 çıktı yani negatif.yanılma payı var mi acaba yorum yapmak için erken bir tarih mi ?
Bende dün adetime 5 gün kala test yaptım idrar testi pozitif çıktı ben hamile şüphelenmiştim göğüslerim adetime 14 gün kala şişmişti ve bellerimde ağrı vardı ufak ufak sızı gibi bir ağrı şüphelenip test yaptım adetime var tabi geç döllenmiştir belki sizinki tekrar deneyin bir kaç gün sonra belirtiler varmı ?? :)

G

gündem0606

Forum Okuru
Bende dün adetime 5 gün kala test yaptım idrar testi pozitif çıktı ben hamile şüphelenmiştim göğüslerim adetime 14 gün kala şişmişti ve bellerimde ağrı vardı ufak ufak sızı gibi bir ağrı şüphelenip test yaptım adetime var tabi geç döllenmiştir belki sizinki tekrar deneyin bir kaç gün sonra belirtiler varmı ?? :)

G

gündem0606

Forum Okuru
Evet belirtiler var ama bu ay benim ilk denemem hamilelik için o yüzden olur mu olmaz mi bilemiyorum.Goguslerim sis beyaz akinti var ve bi kaç gün önce hafif hafif kramplar girdi.Kan testide öyle negatif çıkınca merakima yenik düşük erken mi yaptırdım dedim acaba

Vilma61

Vilma61

Yeni Üye
Üye
Evet belirtiler var ama bu ay benim ilk denemem hamilelik için o yüzden olur mu olmaz mi bilemiyorum.Goguslerim sis beyaz akinti var ve bi kaç gün önce hafif hafif kramplar girdi.Kan testide öyle negatif çıkınca merakima yenik düşük erken mi yaptırdım dedim acaba
Bu sabah adetime 2 gün kaldı 31 adet olucam 2. Testi yaptım oda pozitif çıktı sende iyi haberlerini ver lütfen :)

Vilma61

Vilma61

Yeni Üye
Üye
Kan testi genelde olumlu sonuç verir ama belki erken yaptırmışsındır. 31 adet olucam ben bu sabah tekrar idrar testi yaptım pozitif çıktı sende haberini ver inşallah :) :)

P

Prensannesi

Forum Okuru
8. Ayin 13 de dusuk yaptim tam 2 ay sonra adet oldum 10. Ayin 13 de bu ay henuz adetim gelmedi test yapmak istemiyorum diger 2 gebeligimde 12 gun adet geciktikten sonra idrarda cikti buku dugum yerde kan tahlili yapmiyo hastane hamilemiyim acaba diyede dusunmedn edemiyorum sizce varmidir

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba, test yapmadan gebe olup olmadığınızı öğrenemezsiniz. Bundan ötürü mensinizde gecikme olursa en az 3 günlük test yaparak durumunuzla ilgili bilgiye ulaşabilirsiniz.