Hamilelerden hamilelik belirtileri

Konu, 'Gebelik belirtileri' kısmında beklenenbebis tarafından paylaşıldı.

1. Badecik

Badecik Forum Okuru

Sevtap hanım öncellikle gözünüz aydın diyeyim:) Umarım sağlıkla bebeğinize kavuşursun. Yazdıklarını görünce kendi hamileliğimi hatırladım.:) Ben de aynı senin gibi berbat günler yaşadım. Ben süt bile içemiyordum. Bisküvi işte dediğin gibi kraker tarzında gıdalarla ayakta duruyordum. İlk 3 ay çok zor geçti. Hamile olduğuma sevinemiyordum bile o derece zor geçti.

Ben de anneme, teyzeme, yengeme ne zaman geçecek bu diye soruyordum canımdan bezmiş şekilde.:D Kişiden kişiye değişen bir şey bu ama benim tam 9 ay boyunca rahatsızlıklarım sürdü. Doğuma gittiğim gün bile arabada kusacak gibi olmuştum. Kusmaların gayet normal, azcık daha sabret birkaç ay sonra daha rahat yemek yiyebileceksin ;)

2. Öznur_25

Öznur_25 Forum Okuru

Kızlar benim kadar rahat hamilelik yaşayan var mı aramızda merak ediyorum. Bazen acaba doktor yanlış mı gördü ben hamile değil miyim diye düşünüyorum. Henüz 3 aylık hamileyim. Ne bir kusma, ne bir baş dönmesi, ne bir kabızlık… Hiçbir sıkıcı durumla karşılaşmadım. İştahım da gayet yerinde. Sabahları gayet dinç şekilde uyanıyorum ve işe gidiyorum. İş yerinde de herhangi bir yorgunluk ya da uyuklama hali yaşamıyorum.

Gerek çevremdeki arkadaşlarımdan, gerek ise buradan gördüğüm kadarıyla hamileliğin özellikle ilk aylarında fazlasıyla değişimler ve rahatsızlıklar yaşanılıyor. Şimdi ben bu durumda şanslı mı oluyorum bilemedim. :DKarnım büyümeye başlasa inancam artık hamile olduğuma.:) Allah hepimize sağlıklı doğum nasip etsin inşallahhh:hayal:

3. SudeEyLül1

SudeEyLül1 Forum Okuru

Kızlar merhabalar hepinize sağlıklı güzel günler diliyorum. 1,5 yıllık evliyim. Bu ay eşimle çok tatlı bir heyecan yaşıyoruz. 8 haftalık hamile olduğumu öğrendik. Adet düzensizlikleri yaşadığım için geçen ay adet olmamamı normal bir durum olarak kabul ettim ve hamile olabileceğimi hiç düşünmedim. Geçen ay hamileliğe dair hiçbir belirti yaşamadım fakat 2.ayda ufak tefek belirtiler üzerine şüpheye düştüm ve kan testi yaptırıp hamile olduğumu kesin olarak öğrenmiş oldum.:):)

Peki, neydi bu ufak tefek belirtiler biraz bahsedeyim. Öncelikle baş dönmesi yaşamakla birlikte özellikle sabah uyandığımda hafif bulantılarım oldu ve kokulara karşı duyarlılığım arttı. Midem de yanma ve göğüslerimde batma hissi hissetmeye başladım. Ve ayrıca hala devam eden kabızlık sorunum var. Belirtiler arttıkça bahsetmeye devam edicem kızlar görüşmek üzere.;);)

4. Aşkın bedeli

Aşkın bedeli Forum Okuru

Canım benim de göğüslerim çok ağırlıyor kasiklarim ve sırt ağrılarını çok regl ime 9 gün var bekliyorum acaba hamile olabilir miyim

5. *BEYZA*

*BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.401
    Ödül Puanları:
    113
    Belirtilere dayanarak gebelik teşhisi yapmak yanlış ve yanıltıcıdır. + Bu kadar erken de gebelik belirtisi olmaz. + mensinizde en az 3 günlük gecikme yaşarsanız test yapın..

6. Tatli@kiz

Tatli@kiz Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Adetime 10gun var ve kasik bel vajina karin agrim var bide midedemde yanma var hamilelik olabilirmi

7. *BEYZA*

Beğenilen Mesajlar:
    2.401
    Ödül Puanları:
    113
    Merhaba , saydıklarınız gebelik belirtisi fakat bu kadar erken dönemde bu belirtiler olmaz. Belirtiler gebeliğin 4-5. haftasından itibaren başlar.Yakınmalarınız ya psikolojik yada başka bir neden den kaynaklı..

Tatli@kiz bunu beğendi.
  8. sheda

sheda Forum Okuru

merhaba arkadaşlar bende ne zamandır sizleri takip ediyorum bu ay hamile kalmak için çalışmalara başladık bizde bu ayın 25inde adet olmam gerekiyor ben 30 günde bir adet görüyorum bir önceki adet dönemim bitikten sonra ilişkiye girmeye başladık eşimle ikimizde istiyoruz tam ovülasyon döneminde ilişkiye girdik ve bende yarım saat boyunca ayaklarımı uzatıp yattım kalkmadım. Ve 1 hafta öncesinden acayip derecede kasık ağrılarım vardı ve hala devam ediyor fazla ayakta duramıyorum ağrıdan ölüyorum adetime daha 11 gün var ve bekleyemiyorum

9. Sevimli cadı

Sevimli cadı Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    151
    Ödül Puanları:
    63
    Merhaba kasık ağrılarınız muhtemelen yumurtlamadan kaynaklı.Yumurtlama döneminde ağrı dayanılmayacak kadar şiddetli olabiliyor. Ama henüz hamilesiniz demek için çok erken . Henüz reglinize 11 gün var bu kadar kısa sürede gebelik belirtisi olmaz. Reglinizde gecikme olursa test yaparsın. İnşallah hamile kalırsınız.

10. sheda

sheda Forum Okuru

Teşekkür ederim cevabınız için ilk deneyimimizdi bu daha yeni evliyim zaten ama ilk defa bu kadar sancı çekiyorum inşallah hamile kalırım Adet olmayayım diye dua ediyorum

11. Sevimli cadı

Sevimli cadı Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    151
    Ödül Puanları:
    63
  12. Aysegul&elif

Aysegul&elif Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Mrb kizlar benimde kasik agrilarim ve baya bi halsizlik vardi.adetten 5 gun once evde gebelik testi yaptim silik cikti.3 gun sonrada kanda baktirdim ve gebeligim kesinlesti.

13. *BEYZA*

Beğenilen Mesajlar:
    2.401
    Ödül Puanları:
    113
    Merhaba, gebeliğiniz hayırlı olsun. Sağlıklı gebelik geçirmeniz dileği ile.

14. Aysegul&elif

Aysegul&elif Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Cok tesekkur ederim.darisi isteyen herkesin basina

asiye sarı bunu beğendi.
  15. emine 23

emine 23 Forum Okuru

adtime 2 var tüm belirtileri yaşıyorum ne zamna test yapayım beyza hanım ?

Hamilelerden hamilelik belirtileri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. belirtilerime göre hamilemiyimm yardım edin

belirtilerime göre hamilemiyimm yardım edin

30 günde 1 adet oluyorm ve ayın 8 de olmam gerekiyordu ama bugün ayın 10 ve regl olmadım belitilerim ise tuhaf akıntım çok beyaz şefaf renkli ara sıra kasıklarıma ağrı giriyor ve belim ağrıyor sürekli uykum var ve olur olmadık şeylere ağlıyorm bir hafta geçmeden test yapmıcam kendi kendime söz verdim sizce durumum nedir yardımcı olun lütfenn
  2. adet belirtilerim var gibi acaba hamilemiyimdir

adet belirtilerim var gibi acaba hamilemiyimdir

merhabalar...orda olanlar varmı acaba......23 unde regl olmam gerek ama çok hafif belirtilerim var.4 gun once 1 damla pembemsi bişey geldi.offf emin olamıyorum !
  3. Hamilelik Belirtileri Nelerdir Hakkında Bilgi Bilinen Bilinmeyenler Burada Meleklerim

Hamilelik Belirtileri Nelerdir Hakkında Bilgi Bilinen Bilinmeyenler Burada Meleklerim

Hamilelik Belirtileri Nelerdir Hakkında Bilgi- Kadınların hayatı boyunca kafalarını kurcalayan sorulardan sadece biridir hamile miyim? hamile olduğumu nasıl anlarım? gibi sorular. Biz de detaylı bir şekilde bu sorulara yanıt aramaya çalışacağız meleklerim. Her anne olmak isteyen anne adayı hamileliğini ilk kendisinin öğrenmesini ister. Bunu da adeti henüz gelmediği için daha öncesinden...
  4. Bu belirtilere göre Hamilemiyim acaba

Bu belirtilere göre Hamilemiyim acaba

-mide bulantısı,baş dönmesi -yorgunluk ve sürekli uyku hali -alt karında şişkinlik -akıntının artması -göğüslerin şişmesi hassasiyet -göğüs uçlarının renginin koyulaşması -sık sık idrara çıkma -bel ağrısı -ağızda kuruluk -ağızda metal tadı hissetmek -kokulara aşırı hassasiyet -iştah artması -mide yanması -idrar kokusunda değişme -kasıkta batma,kramp -gazlı olmak -eklemlerin ağrıması Bende...
  5. Bu belirtilere göre  hamilemiyim ?

Bu belirtilere göre hamilemiyim ?

Ben hamile miyim? Bu, gebe kalmaya çalışanlar ve planlanmamış gebelik yaşamaktan endişe edenler için sıkça sorulan bir sorudur . Bazı belirtiler yaşıyor olabilirsiniz ve hamilelik bulguları olup olmadıklarını merak ediyor olabilirsiniz . Belirtilerinizin gebelikle ilişkili olup olmadığını belirlemek zor olabilir. Gebelik,gebelik belirtileri,gebeliğin erken belirtileri,en erken gebelik...

Sayfayı Paylaş