Hamileliğin ilk belirtileri nelerdir ? En erken gebelik belirtileri

Uzman SühaN

Administrator
Adet gecikmesi yaşayan bir çok kadının aklına ilk gelen gebelik oluyor. Adet gecikmesi gebeliğin ilk belirtisi olsa da , durum gebelik kaynaklıda olmayabilir. Böyle bir durum da yapılması gereken gebelik testidir. Gebelik testi negatif çıkarsa muhtemelen bir koşul gecikmenize neden olmuştur.İlaçlar, stres, yaşam şekilndeki değişiklik,kist,miyom vs. Bir kadın doğum dokturu, muayene ve tektiklerle adet gecikmenizin nedenini teşhis ve tedavi edebilir.
 
I

instal

Forum Okuru
adetim 8 gün geçti test yapıyorum negatif evde 6 tane test yaptım. ama bütün belirtileri yaşıyorum hamilemiyim hamile değilmiyim?
 

Uzman SühaN

Administrator
Merhaba, her adet gecikmesi gebelik kaynaklı değildir. 6 defa test yapmışsınız sonuç negatif. Bu durum da gebe olmadığınızı gösteriyor.Belirtileriniz psikolojik yada başka bir tıbbi durum dan kaynaklı.. Gecikmenizin nedenini öğrenmek için jinekoloğa görünüp muayene olun.
 
A

ayhan melke

Forum Okuru
adetime henüz 3 gün var ama burdaki bütün belirtileri yaşıyorum sizce hamilemiyim ?? birde ne zaman test yapsam çıkar
 

Uzman SühaN

Administrator
Merhaba , septomlarınız gebelik belirtisi ancak belirtilere dayanarak gebelik teşhisi yapmak yanlış ve yanıltıcıdır. Bu yüzden mensiniz de en az 3 günlük gecikme olursa test yaparak gebe olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz.
 
M

merve ince

Forum Okuru
slm eylülün 21 ilişki oldu 28 adet oldum gününde ve aynı kıvamda ama midem çok bulanıyor iki gündür hamile olabilirmiyim ?
 

Uzman SühaN

Administrator
Merhaba, birliktelik sonrası beklenen mensiniz normal döngüde ve yoğunlukta gerçekleşmiş. Bu durum da gebelik söz konusu olmaz. Şüphenizi gidermek için gebelik testi yapabilirsiniz..
 
G

gozalemt

Forum Okuru
slm bende anne olmak istiyorum 2 aydır çalışmalara başladık bu ay kendimi hamiş hissediyorum bütün belirtilerim var adetime 5 gün var akıntım arttı gögüslerimde damar çıktı kasıklarım seyiriyor ne zaman test yapsam çıkar?
 
Üst