Herkese değil, uzmanların önerisine bakın. Adet gecikmesi olmadan yapılan testler yanlış ve yanıltıcı sonuçlar verir. Uzmanların tavsiyesi beklenen döngüde en az 3 en fazla 7 gün geçmesi..

Merhaba,hastaneye gittigimde doktor rahim duvarının kalın oldugunu hamile olabileceimi soyledi kan ve idrar testi yaptı kan testinde beta hcg oranı 0,5 referans oranlarında da 0-5 özel referans yazıyor. 0,5 oranına bakarak hamile degilim diye düşünüyorum.Fakat idrar testinde hamilelik çıkarmı? birde eğer hamile değilsem nasıl hamile kalabilirim yardımcı olabilirmisiniz?

Merhabalar ,
Bir sorum olucak ben bu ay da hamile kalamadim,ama bu ay nedense adetim 8 gun surdu daha doğrusu ilk iki gun asiri kanamam oldu yani normal adetim gibi,sonrasinda3,4,5,6,7.gunler ve bugun sadece kahverengi akıntı var cok fazla . Nedendir acaba,normalde adetim 5 gun suruyodu suan 8inci gun hala bitmedi bu problem başlangıcı mi acaba hamileligi dusunmeden oncr 28 gunde bir olurdumhamilelik dusunmeye basladigimdan beri 3aydir 30gunde bir oluyorum ama yine eskisi gibi 5gun sürüyordu.

Merhaba, adet döngüsünde , miktarında zaman zaman değişimler olabilir. Ara da bir olması normaldir fakat süreklilik gösterirse tıbbi bir nedenden kaynaklanabilir. Stres, kullanılan ilaçlar,mevsim dönüşleri,hormonal problemler, rahim kaynaklı bir sorun buna sebebiyet verebilir. Aynı durum tekrar olursa mutlaka hekime görünüp mauyene olun.

Geri