Etiketler:
 1. Derya uluk

  Derya uluk Forum Okuru

  Hamileyim bebeğim kimden bilmiyorum zor durumdayım

  Konu, 'Tüm Sağlık Konuları' kısmında Derya uluk tarafından paylaşıldı.

  Merhaba Beyza hanım.Çok zor durumdayım. 4 yıllık evliyim. Şu an hamileyim fakat bebeğin kimden olduğunu bilmiyorum. Lütfen beni kınamayın çok zor günler geçirdim. Yaptığım şey doğru değil. Ne yapacağımı bilmiyorum. Son adet tarihi 1 eylül. 14 eylül de eşimle 15 eylülde erkek arkadaşımla birlikte oldum. Ikiside bunu bilmiyor. Ne yapmamı önerirsiniz?.Bebek hangisinden nasıl öğrenebilirim. Yardımcı olursanız minnettar olucam.iyi çalışmalar.
   
 2. SadmiN

  SadmiN ♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  29 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  15.105
  Beğenilen Mesajlar:
  1.153
  Ödül Puanları:
  113
  Selamlar Derya,
  Bu verdiğiniz verilere göre, bebeğiniz hem erkek arkadaşınızdan hemde eşinizden olabilir. Kınayacak birşey yok. Bebeğin kimden olduğunun tespiti ancak dna analizi ile mümkün olacaktır. Hayatınızda yaptığınız ve verdiğiniz kararlar ancak sizi bağlar, ama eşiniz tarafından düşünüldüğünde durum pekte güzel görünmüyor.

  Saygılar.
   
  asi kı ve BEYZA21 bunu beğendi.
 3. Derya uluk

  Derya uluk Forum Okuru

  Merhaba yanıtınız için teşekkür ederim. Beyza Hanımdan yorum alabilirmiyim?
   
 4. SadmiN

  SadmiN ♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  29 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  15.105
  Beğenilen Mesajlar:
  1.153
  Ödül Puanları:
  113
  Selamlar, Beyza hanım konuyu görür görmez gerekli cevabı verecektir. Saygılar.
   
  BEYZA21 bunu beğendi.
 5. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.278
  Beğenilen Mesajlar:
  2.403
  Ödül Puanları:
  113
  Merhaba , Bebeğin babasını nın kim olduğunu DNA testi ile öğrenebilirsiniz. Fakat DNA testini de ancak doğum sonrası yapabilirsiniz.(tecavüz gibi vakalarda test yapılıyor ve bu düşüğe neden oluyor) Ayrıca ; Bu testi yaptırırken baba nın izni gerekli (baba dan örnek alınıcak ) .Yani ortada 2 erkek var bunlar dan hangisin den izin almayı düşünüyorsunuz ? Siz yaptığınız dan rahatsızlık duymuyor gibisiniz. Ki test yapmayı düşünüyorsunuz.. Bu testi yaptırdıktan sonra bebek eşiniz den olsa ne olucak ? Ne kendinizi , ne eşinizi kandırmayın . Sağlıksız evliliğinizi bitirin , babası belli olmayan çocuğu da aldırın. Zira gerçek bir gün ortaya çıkıcaktır. O zaman günahınızın bedelini siz değil çocuğunuz ödeyecek..Burda sizi kınamıyor , bilakis büyükseniz tavsiye ,küçükseniz nasihatte bulunuyorum..

   
  asi kı, Meleklerin Meleği :) ve SadmiN bunu beğendi.
 6. SadmiN

  SadmiN ♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  29 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  15.105
  Beğenilen Mesajlar:
  1.153
  Ödül Puanları:
  113
  Yani sonuçta bende bu durumu sorgulamıyorum ama anlamıyorum da. Bi acayip oldu ilişkiler... Eşiniz size yetmiyor ise ayrılırsınız. Küçük bir canın vebalini almak, burada bebek için çırpınan, konuyu dışarıda okuyan annelere baba olmak isteyenlere gerçekten büyük haksızlık oluyor. Hayat sizin hayatınız ama Beyza Adminimiz güzel bir noktaya değinmiş. Yazmayayım dedim ama malesef duramadım. Babası erkek arkadaşınız ya da eşiniz hiç farketmiyor madem ikisininde haberi yok lütfen bebeği aldırın en doğru karar bencede bu yönde olacaktır. Allah bu arada akıl fikir ihsan eylesin. Zor durumunuz ama bunu yaparken düşünmek daha doğru olacaktı. Neyse....
   
  BEYZA21 bunu beğendi.
 7. SadmiN

  SadmiN ♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  29 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  15.105
  Beğenilen Mesajlar:
  1.153
  Ödül Puanları:
  113
  Tekrar merhabalar bu konuyu araştırırken şöyle bir bilgiye ulaştım umarım yardımcı olur size. Aslında bununla alakalı özellikle tecavüz vakalarında kullanılan bir yöntemin olduğundan bahsediliyor. Size yazıyı paylaşayım dilerseniz de kendiniz araştırabilirsiniz. Hamilelik aşamasında bebeğin kimden olduğu tespit ediliyormuş.


  Kan testleri artık bir çocuğun babasını hamileliğin 8'inci haftası gibi erken bir dönemde, hem de düşüğe yol açabilen fiziksel müdahaleye gerek kalmadan belirleyebiliyor. Bu testler birden çok kişiyle beraber olan kadınların stresini hafiflettikleri gibi, seçtikleri erkeğin baba olmaması halinde hamileliği sonlandırmalarını da sağlayabiliyor. Çocuğun babasının kendileri olduğunu bilen erkekler, hamilelik sırasında maddi ve duygusal destek vermeye daha istekli olabiliyor. Bazı araştırmalara göre bu durum, bebeklerin daha sağlıklı olmasını sağlayabilir. Test için baba adaylarının en az birinin kan örneği gerek. Erkek arkadaşından ayrılan Courtney Herndon, bir arkadaşıyla kısa süreli ilişki yaşamış. 1 9'unda h amile kalan Herndon, çocuğun babasının kim olduğunu bilmiyormuş. Test yaptırmayı kabul eden arkadaşının baba olduğu anlaşılınca, doğum öncesinde çocuk yardımı konusunda anlaşmışlar.

  Louisiana Fort Park'ta yaşayan Herndon, "Testi yaptırınca hayatıma devam edebildim" diyor. Bebeğin babasının belirsiz olduğu durumlara dair tahminler değişik. Araştırmalara göre biyolojik baba ile varsayılan babanın farklı olduğu vakaların yüzdesi, binde 8 ile yüzde 30 arasında değişiyor. Bir incelemede, ortalama yüzde 3.7 olarak bulundu. Bir diğer araştırmaya göre tek başına yaşayan anneler hariç tutulsa bile, Florida'daki doğum belgelerinin yüzde 9'unda babanın adı verilmiyor. Bu vakalarda bebek ölüm oranı daha yüksek. Hamilelik sırasında ceninde Down sendromu testi için kullanılan amniyosentez ve koryon villus biyopsisi işlemleri de babayı belirleyebiliyor. Ama vücuda müdahale gerektiren bu işlemler, ufak da olsa düşük riski yaratıyor. Yeni testler için sadece hamile kadın ile muhtemel babadan kan örneği almak yeterli. Doktorlara da ihtiyaç yok. Kuzey Carol ina Durham'daki Genom Araştırmaları ve Politikası Enstitüsü'nden Sara Katsanis'e göre bu gelişme, testin yaygınlaşmasını sağlayabilir.

  Basit babalık testleri yaklaşık on yıldır internetten satılıyor, ama bunların hatalı veya düzmece sonuçlar verdiği yönünde şikâyetler var. Ancak uzmanlara göre, artık bu testler güvenle yapılabilir. Ravgen adlı şirketçe geliştirilen bu tür bir testle ilgili bir makale, saygın New England Tıp Dergisi'nde geçenlerde yayınlandı. Testler annenin kanında bulunan cenin DNA'sına ait parçaları inceliyor. Araştırmacılar yakın zamanda ceninin tüm genomunu bu yöntemle belirleyebildiklerini gösterdi. Maryland Columbia'daki Ravgen adlı küçük şirketin CEO'su Doktor Ravinder Dhallan, sınırlı sayıda satılan testin fiyatının, duruma bağlı olarak 950 ile bin 650 dolar arası olduğunu söylüyor. Silikon Vadisi şirketi Natera'nın geliştirdiği bir başka test ise, geleneksel babalık testlerinin önde gelen üreticilerinden DNA Diagnostics Center tarafından pazarlanıyor.

  Şirket yöneticileri, geçen Ağustos'ta çıkan testin binlerce sipariş aldığını söylüyor. Testin fiyatı bin 775 dolar. Buna karşın, geleneksel bir doğum sonrası testinin fiyatı 500 dolar. İki test de, velayet davalarında istenen doğruluk sertifikasını alamadı. Bazı uzmanlara göre temkinli olmak gerekiyor. Testler kürtajda artışa yol açmaları halinde tartışmalı hale gelebilir. Ama Dhallan'a göre bu test, tecavüz sonrası hamile kaldıklarını öğrenen kadınları, çocuğun babasının tecavüzcü olmadığını öğrenmeleri durumunda çocuğu doğurmaya ikna edebilir.

  Ravgen'in testi Pennsylvania'daki bir cinayet vakasında babanın kimliğini belirlemekte kullanılsa da, bulgular mahkemeye sunulmadı. Testin erken yapılması, babanın daha çok yardım etmesini sağlayabilir. Seattle'daki bir kadın, iki baba adayının olduğu hamileliği için, "İkisi de çocuğun kendilerinden olmadığı riskini düşünerek yardım etmek istemedi" diyor. Ancak doğum öncesi testte baba olduğu belirlenen eski erkek arkadaşı, çocuğun doğumuna ve bakımına yardım etmiş. Herndon ve eski erkek arkadaşı tekrar bir araya gelmiş ve adam çocuğu kabul etmiş. Çocuğun biyolojik babası ise hediyeler gönderip ve çocuk nafakası ödüyor.
   
  BEYZA21 bunu beğendi.
 8. Meleklerin Meleği :)

  Meleklerin Meleği :) *Tüm hamişler toplandık Topik Sorumlusu* Üye

  Kayıt:
  13 Aralık 2014
  Mesajlar:
  602
  Beğenilen Mesajlar:
  1.169
  Ödül Puanları:
  93
  Rahatlıkla bırer gun arayla ılıskıye gırebılıorda tabıkıde pısman deıl su duruma bak yaaa ne hale geldık sankı erkk arkadasın hamıle oldugunu duyunca cook sevıneck ınan ko evlı bı bayan benle bırlıkte oluyorsa alllah bılır kımlerle olur hayır bısı deıl esını sevmıor olabılırsın ama bırer gub araylada ılıskıye gırıyorsan kusura bakma sevmıorum soguk davranıor sole bole dıyemezsın ınsanın mıdesını bulandıryorsunz yaa kocan senı aldatsaa bu sekılde dusun yaık karnındakı sabıye uzuldum kınamak deıl benmkı sevmıorsan ayır yolunu bu neıfr ya bıgun onunla bıgun onunla
   
  BEYZA21 bunu beğendi.
 9. Jale roard

  Jale roard Forum Okuru

  benimde çocuğum var bu müslümanliga sığarmı bebeği aldırın demek yazık günah değilmi
   
 10. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.278
  Beğenilen Mesajlar:
  2.403
  Ödül Puanları:
  113
  Bur da duyar kasarsınız , çocuklarınız dışarda p..ç diye bağırır. Ne kadar tezatsınız insanoğlu.. 1 ) Müslümanlığa sığar mı ,diye sormuşsunuz .Doğru burda müslümanlığa sığmayan bir durum söz konusu. Dinimiz de zina büyük günahlardandır. Allah Zinaya yaklaşmayın. Zira o, bir hayasızlıktır ve çok kötü bir yoldur diyor. 2) Bebeği aldırmak yazık günah değilmi ? diye sormuşsunuz .Bu bebek kime baba diyecek ? Henüz canlanmadan alınması gereken bu bebeği nasıl bir gelecek bekliyor ? Her gün gerçekle öleceğine , yaşama tutunma dan alınsın daha iyi. Ayrıca çocuğunuz varmış. Gidin eşinize sorun , seninle evliyken , seni aldatsam ,bu gün seninle , yarın sevgilimle birlikte olsam ve hamile kalsam ne yaparsın ? Eşiniz size nasıl bir cevap verecek bakın bakalım ! Ayrıca burda söz konusu olan sadece bebek değil.Aldatılan eşin,onuru,şerefi itibarı ne olucak ? Olaylara biraz mantık çerçevesin den bakın...! Bana müslümanlığı anlatmayın , müslüman yaşamayı öğrenmeye bakın !
   
  Meleklerin Meleği :) bunu beğendi.
 11. Meleklerin Meleği :)

  Meleklerin Meleği :) *Tüm hamişler toplandık Topik Sorumlusu* Üye

  Kayıt:
  13 Aralık 2014
  Mesajlar:
  602
  Beğenilen Mesajlar:
  1.169
  Ödül Puanları:
  93
  Beyza hnım kesınlıkle katılıyorum bebegı aldırmaya takmıs ya zınaya deılde allahım yarabbım burda yargılanması gerekılen sey tek aldırma aldırınca muslumanlıktan cıkıyorsun haşaaa ama zına yapınca ses yok gunah ya gunah valla allah yardımcın olsun beyza hnmcım sole forumdan bı cıkıp ettafa baktım bı suredır de neler var sabırla cvp verıyorsunz hell olsın
   
  BEYZA21 bunu beğendi.
 12. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.278
  Beğenilen Mesajlar:
  2.403
  Ödül Puanları:
  113
  Meleğim , insanlara yardımcı olabiliyorsak ne mutlu . Umarım bu uyarılarımız dan bir ders çıkarabilirler.Gerisi mühim değil ..
   
  Meleklerin Meleği :) bunu beğendi.
 13. Gurbetci23

  Gurbetci23 Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  1 Ekim 2016
  Mesajlar:
  24
  Beğenilen Mesajlar:
  4
  Ödül Puanları:
  3
  Zina da günah fakat bebek aldırmakta cok büyük günah bu yüzden işi cok zor Allah affetsin ve doğru yola getirsin o zaman işin daha kolay olacaktır emin ol...rabbim cümlemizi doģru yoldan ayirmasınn...
   
 14. Allahım affett

  Allahım affett Forum Okuru

  Merhaba doktor hanım yardımcı olursanız sevinirim ve ne derseniz de hakkınız vardır yazarken ile kendimden utanıyorum ben 5 yıllık evliyim ve çocuğum olmuyordu 18 ağustosta yasak bir ilişkim oldu 30 agustos da adet gördüm adet sonrasi esimle birlikteligim oldu eylül ayında adet olmayınca kan verdim 5 ekim de hcg 547 çıktı kac haftalik sizce acaba bebegim yasak iliskiden mi lütfen cevaplayin aklımı yitiricem
   
 15. erds

  erds Forum Okuru

  Ayrıca cinsel yolla bulaşan hastalık kapmış olma ihtimaliniz de çok ama çok yüksek. Suçsuz insanları da sayenizde hasta edersiniz. Dünya çapında yapılan araştırmalar gösteriyor ki hastalık kapan herkesinortak düşüncesi aynı: "bana birşey olmaz"!!
   
Hamileyim bebeğim kimden bilmiyorum zor durumdayım konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. şevket yine zor durumda

  şevket yine zor durumda

  Yaprak Dökümü dizisinde başı bir türlü beladan kurtulmayan Şevket karekterini canlandıran Caner Kurtaran gerçek hayatında da zor günler geçiriyor. İsmi önce uyuşturucu haberleriyle gündemde olan Kurtaran, uzun zamandır tedavi görüyordu. Önceki gün de uyuşturucu suçundan hakkında üçüncü kez dava açılan ünlü oyuncu bir türlü hayatını düzene sokamıyordu. Dizinin yıldızlarından biri olan...
 2. Yastayım...Hiç kimse bilmiyor!

  Yastayım...Hiç kimse bilmiyor!

  Senden sonra hiç acım olmadı Ne deliliğim kaldı sevdadan yana ne de aşka inancım bir damla Oysa ben seni severken hiç acı çekmemiştim Ne olduysa, sen beni sevince oldu Bir zaman varlığını arzulayan gönlüm Yeri geldi yokluğunu aradı durdu Yazık, sevilme süreni kendin kısalttın Artık dönmesen de olur Hem sen, yokken daha güzeldin Hem sen, varlığında tanıdığım sen değildin Yine...
 3. sustum..kimse bilmiyor...

  sustum..kimse bilmiyor...

  Sustum! Ne kadar susulacaksa o kadar sustum! kendimle konuşuyorum şimdi yalnız... yalnız yüreğimle dokunuyorum sesime kimse duymuyor... sustum! sustu dudağımdaki şarkı, gözlerimdeki şiir yaraları yalayan rüzgar sokaklarında kahrolduğum şehir gözlerim konuşuyor yalnız... sustum! bin ah sürüp dudaklarıma ne kadar susulacaksa o kadar sustum! sustu benimle...
 4. cok zor durumdayım

  cok zor durumdayım

  seni çöpe atacagım poşete yazık :D
 5. zor durumdayım

  zor durumdayım

  ben şu an ikizler burcu bi kızla sevgili oldum bu kızı çocukluktan biraz tanırım onu facede gördüm ve ekledim sonra baya konuştuk çok iyi anlaşıyorduk bende boğa burcuyum beni sevimli bulduğunu söylerdi farklı olduğumu falan filan sonra çıkma teklifinde bulundum kabul etti ayrı şehirlerdeyiz ama telefonda görüşüyoruz fakat nedense eskisi kadar sıcak davranmıyor ve birazda zıt ve ters cevaplar...

Sayfayı Paylaş