gebe
  1. Mirmiga

Mirmiga Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    9
    Ödül Puanları:
    0

Hastalıkları önlemenin altın kuralları

Konu, 'Herşeyin başı sağlık !' kısmında Mirmiga tarafından paylaşıldı.

Hastalıkları önlemenin basit ama çok etkileyici kuralları var. Bunların bir kısmı belki bildik şeyler. Amerikan Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi'nin araştırması etkileyici.
    Amerika Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi tarafından yapılan yeni araştırma hastalıkları önlemek için uyulması gereken belli başlı kuralları içeriyor. Araştırmaya göre, örneğin her gün bir aspirin almak kalp hastalığından ölme riskini azaltıyor. Araştırma Amerika’da yaşlıların yaklaşık yarısının kalp hastalığından korunmak için her gün bir aspirin aldığını gösteriyor. Her gün aspirin alanların oranı yüzde 90’a çıksa, Amerika’da yılda 45 bin kişinin ömrü uzamış olur.

Hastalıkları önlemek için alınabilecek bir önlem de sigarayı bırakmak. Ama birçok kişi için bunu yapmak oldukça zor. Amerika Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi’nden Doktor Kathleen Tumi bunda da doktorlara büyük rol düştüğünü söylüyor. Örneğin, doktorlar hastalarını bu alışkanlıktan vazgeçirmek için ilaç tedavisi uygulayabilir ya da başka yöntemler önerebilir.

Araştırma aynı zamanda yaşı ilerlemiş kişilerin her yıl grip aşısı olmalarını ve kolon kanserine karşı kontrolden geçmelerini tavsiye ediyor. Oysa Amerika’da bile kolon kanseri için tavsiye edilen kontrollerden geçen yetişkinlerin sayısı %50’yi geçmiyor. Grip aşısı yaptıranların oranı ise sadece %37.

Kadınların düzenli mammogram çektirmeleri ve PAP Smear testi yaptırmaları da araştırmada yer alan tavisyeler arasında. Kısacası araştırma insanların gerekli sağlık kontrollerinden geçerek hastalıklardan korunabileceğini gösteriyor. Üstelik zamanında önlem alarak ileride çıkabilecek sağlık masraflarını da en aza indirmek mümkün.

Hastalıkları önlemenin altın kuralları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Borsada Altın Kurallar

Borsada Altın Kurallar

1) Spekülatörlerin Altın Kuralları: Borsa deneyimi yüz yılı aşan Amerika'da yapılan araştırmalarda, spekülatörlerin başarı oranı tahminlerin aksine çok düşük görünüyor. Spekülatif hareketlerden başarılı çıkanların oranı sadece %25. Bu gruba girenlerin kazançları ise oldukça yüksek. Bir başka araştırma, başarısı devamlılık gösteren spekülatörlerin bazı ortak kuralları olduğunu ortaya koymuş....
  2. alışverişin altın kuralları

alışverişin altın kuralları

Günümüzde tüketim alışkanlıkları sürekli değişim gösterirken, tüketici şikayetlerinin her geçen gün artması ise bilinçli alışverişin önemini ön plana çıkarıyor. Alışverişten para ve zaman kaybederek dönmemek için öncelikle ihtiyaçların belirlenmesi gerekiyor. Mağazaların sakin olduğu saatlerde alışverişe çıkmak da bir diğer altın kural. En önemlisi ise tüketici haklarını öğrenebilmek....
  3. Çay demlemenin altın kuralları

Çay demlemenin altın kuralları

İşte size çay demlemenin altın kuralları! Taze ve soğuk su kullanın. Daha iyi bir demleme ısısına ulaşmak için demliği ısıtın. Çayın ölçüsüne dikkat edin; fazla çay koymak hem ekonomik değildir hem de çay acı olur. Su kaynadığı anda, suyu demliğe ekleyin. Tüm lezzetin açığa çıkabilmesi için 3-5 dakika demleyin. Eğer çayınızı süt ile içmek istiyorsanız daha iyi karışması için fincana önce...
  4. Yazarken Altın Kural!

Yazarken Altın Kural!

Türkçe’nin birçok kuralı olduğundan, herbirinin okuyucu ve yazar için pozitif katkıları olacağından uzun uzun bahsetmeyeceğim! Uzun zamandır dikkat ettiğim bir kuralı ve faydalarını anlatacağım o kadar.. İnternet çağındayız; neredeyse herkes bişeyler yazıyor. En basitinden bir öğrenci ödevini artık bilgisayarda yazıp kaydediyor. Araştırmalarını interneti kullanarak yapıyor. Bu kadar yazan ve...
  5. zayıflamanın altın kuralları !!!

zayıflamanın altın kuralları !!!

Merhaba melekler; kızlar zayıflayamıyorum diyorsanız eğer bir diyet değil ama size altın kurallar söyleyebilirim ben kendimi hiz zayıf hatırlamam 24 yasındayım hep kiloluydum 78 kiloydum ve kıyafet sorunları sevgilinle yan yana yürüken bile aynı bedende olmak çok üzücü denemediğim hap lar çaylar kalmamıştır mourses,9 lu zayıflama çayı lipitabs ....vb hepsini denedim hiçbirinden çözüm...

Sayfayı Paylaş