1. SadmiN

  SadmiN ♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  29 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  15.108
  Beğenilen Mesajlar:
  1.153
  Ödül Puanları:
  113

  Hastalıkta ve sıkıntılar için okunacak dua dualar

  Konu, 'Dua Ayetler Hadis' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

  Hastalık ve sıkıntılar için okunacak dualar
  Hastalık ve sıkıntılı durumlarda okunacak dualardan bazıların sizlerle paylaşıyoruz.Kimki hastalık ve sıkıntılı hallerinde aşağıdaki duaları Allahın izniyle temiz ve saf kalple okursa Allah o kişinin yapmış olduğu duaları geri çevirmez haklarında hayırlısı neyse o olur inşallah.

  Peygamber Efendimiz A.S sıkıntı ve üzüntü anında Cenab-ı hak’tan yardım taleb eder,imdat isterdi.Peygamber Efendimiz s.a.v üzüntü ve sıkıntı veren bir durum olduğu zaman şöyle dua ederdi buyururlardı.

  Ya Hayyü,Ya Kayyum! Birahmetike esteğiysü.


  Ey devamlı var olan,ebedi ve ezelihayat ile hayy(diri) olan ve bütün mahlukatını yarattıklarına varlıkta hayatta tutan ey hayy ve kayyum olan Allah’ım! Rahmetinle yardımını isitiyorum.
  < Konu Resmi..>

  Hadîs-i şerîfde: “Bir kul hastalanıp, sonra iyileşince, hâli iyi olmazsa, yanındaki hafaza melekleri, biz onu iyileştirdik, ama o âfiyyet bulmadı, ya’nî hâlini düzeltmedi derler” buyuruldu.

  Hasta iken şu düâyı çok okur: “Lâ ilâhe illâllahü vahdehü lâ şerîke lehü lehül mülkü ve lehül hamdü yuhyî ve yümîtü ve hüve hayyün lâ yemûtü ebeden. Sübhânellahi Rabbil ibâdi ve rabbil bilâd. Vel hamdü lillâhi kesîren tayyiben mübâreken fîhi alâ külli hâl. Vallahü ekberü kebîren, celâlullahi ve kibriyâühü ve azametühü ve kudretühü bikülli mekân. www.meleklermekani.com Allahümme in künte kadayte aleyyel mevte fağfirlî verhamnî min zünûbî ve eskinnî cennete adnin.”

  Hazret-i Aişe anlatır: Resûlullah’dan duydum:

  Birinize derd, keder, hastalık gelince, üç defaSübhâneke innî küntü minezzâlimîndesin buyurdu.

  Peygamberimiz Eshâbına, bütün ağrı ve ateşli hastalıklar için:

  Bismillâhil kebîr eûzü billâhil azim min şerri külli ırkın ne’ar ve şerri harrin-nâar.duasını okumayı öğretirdi.

  İmâm-ı Rabbani hazretleri, din ve dünya zararlarından kurtulmak için her gün beş yüz kerre Lâ havle velâ kuvvete illâ billâh okurdu.

  Ayrıca Okumaya başlarken ve okuduktan sonra yüzer kerre Salevât getirirdi.

  T. Mazherî

   
  Son düzenleme: 6 Aralık 2016
  BEYZA21 bunu beğendi.
Hastalıkta ve sıkıntılar için okunacak dua dualar konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. hafızayı güçlendirmek için okunacak dua ve dualar

  hafızayı güçlendirmek için okunacak dua ve dualar

  Hafızayı güçlendirmek için hangi dua okunuyor hangi dua okunacak türçe anlamıyla birlikte yazarsanız sevinirim.
 2. Çaresiz hastalıklar için okunacak dualar

  Çaresiz hastalıklar için okunacak dualar

  Çaresiz hastalıklar için okunacak dualar Çaresiz Hastalıklara karşı okunacak dualar Merhaba Sevgili Melek'ler... Dileriz ki hiç kimse çaresiz hastalıpğada tutulmaz ve çaresizde kalmaz. Lakin hayat hep bizlerin dilediği gibi gitmiyor ne yazık ki... Bu yazımızda Yüksel Uçar'dan, çaresiz hastalıklara karşı okunacak duaları sizlerle paylaşıyoruz. Her şeyden önce şunu çokiy bilmemiz lazım ki...
 3. İşsizlik ve Rızkın Bollaşması İçin Okunacak Dualar

  İşsizlik ve Rızkın Bollaşması İçin Okunacak Dualar

  Bu konu iş bulamayanlar, işsizler ve rızıklarının bollaşmasını isteyenler için okunacak dualara yer vermektedir. Günümüz de iş ve geçim sıkıntısı çeken birçok insan vardır. Yer gök dua üzerine diyerek sizlere kalben inanarak edeceğiniz iş bulmak için ve rızkınızı bollaştıracak duaları sizler için paylaşıyoruz. Tüm işsizlik sorunu çeken ve rızkının bollaşmasını isteyenlerin dualarının kabul...
 4. Kaybolan bir şeyin bulunması için okunacak dualar

  Kaybolan bir şeyin bulunması için okunacak dualar

  Hazreti Ömerin oğlu Abdullah şöyle buyurmuştur: Bir eşyasını Çalınan ve Gasbedilen Malın Geri Gelmesi İçin Dualar kaybeden veya çaldıran kişi, iki rekât namaz kılındıktan sonra şöyle dua eder: “Allâhümme rabbe’d-dâlleti ve hâdiye’d-dâlleti, rudde aleyye dâlletî bi kudretike ve sultânike. Fe in-nehâ min fadlike ve atâike.” Meali : “Ey kaybolanların Rabbi ve kaybolanları ve yolunu kaybedenleri...
 5. Dileklerin kabul olması için okunacak dualar

  Dileklerin kabul olması için okunacak dualar

  Evlenmek isteyen, çocuğu olmayan, bir hastalığı olan, evinde geçimi olmayan veya imtihana girmek isteyen yahut iş arayan kimse, muradının hâsıl olması için ne yapmalıdır? CEVAP İnsan, bir işin neticesinin iyi mi, kötü mü olacağını bilemez. Muhakkak şu işim olsun diye ısrar etmemeli, (Hayırlıysa olsun) demeli. Kur’an-ı kerim ve dua, şartları gözetilerek okunursa, fayda verir. Okuyanın ve...

Sayfayı Paylaş