1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Hem öğretiyor, hem pişiriyor...

  Konu, 'Beyaz Eşyalar' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  Hem öğretiyor, hem pişiriyor... < Konu Resmi..>
  Electrolux EOB 6696 X’in hafızasında yemek tarifleri de bulunuyor. Akıllı ürünleri ile güncel yaşamı daha kolay, emniyetli ve keyifli hale getiren Electrolux, fırın teknolojisini bir adım daha ileriye taşıdı. Electrolux’ün ankastre ürün gamının üyesi EOB 6696 X multifonksiyon paslanmaz çelik fırın, hem yemek pişirmeyi öğretiyor, hem de yemeğin merkez ısısını sürekli kontrol altında tutarak tam kıvamında pişirilmesini sağlıyor.

  Electrolux EOB 6696 X akıllı ankastre fırının hafızasında, ekmekten tatlıya 10 çeşit yemek tarifi bulunuyor. Mutfakların elektronik aşçısı EOB 6696 X, etten sebze yemeklerine ekmekten tatlılara tüm yiyecek çeşitlerinin ideal pişirme ısısını hafızasında bulunduruyor. Türkiye’de sadece Electrolux fırınlarında bulunan aygıta ‘yemekölçer’ deniliyor. Kullanıcı, sadece pişireceği yemeğin merkez ısı seviyesini belirliyor ve yemekölçeri yiyeceğin ortasına saplıyor. Yiyeceğin merkez ısısı istenilen seviyeye ulaştığında sistem otomatik olarak duruyor. Böylece yiyeceklerin içi ve dışı tam kıvamında pişiriliyor.

  Akıllı fırının üstün pişirme fonksiyonları arasında, besinlerin tat ve kokularını birbirine karıştırmadan, kızartma ve fırında pişirmeyi aynı anda yapabilmeyi sağlayan ‘hava sirkülasyonlu pişirme’, hem üst hem de alt ısıtıcıdan ısının dağıldığı ‘geleneksel pişirme’, kek, bisküvi ve ekmekleri pişirmek için ‘hamurlu pişirme’, mükemmel pizzaların pişirilmesini sağlayan ‘pizza programı’ dikkat çekiyor.

  Fırının ayrıca, küçük parçalardan büyük parçalara kadar her boyuttaki et veya diğer yiyecekler için, grill, turbo ızgara, dual ızgara, termal ızgara olmak üzere ‘4 farklı ızgara programı’ bulunuyor. Hamarat fırının üst ısıtıcı, alt ısıtıcı, sıcak tutma ve defrost programları da yiyecekleri pişirme öncesinde ve ısıtmada kullanıcıya kolaylıklar sunuyor.


  Ekstra güvenlik sistemiyle donatılan Electrolux EOB 6696 X’in, çalışır durumdayken fırının kapağının açılmasını zorlaştıran ‘çocuk emniyeti’ sistemi, meraklı çocukların istenmeyen kazalara maruz kalmasını önlüyor. Fırının kapağında 3 kat cam kullanılması ise, fırın ısısının maksimum seviyede içeride tutulmasını sağlıyor. Böylece, kapak yüzeyindeki ısının 60 derecenin üzerine çıkması da engelleniyor. Fırın ayrıca, pişirilen yiyecekleri sıcak fırının içine kadar uzanmadan, güvenli bir şekilde alabilmenizi sağlayan özel ‘raylı sisteme’ de sahip bulunuyor.

   
Hem öğretiyor, hem pişiriyor... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Hem eğlenin, hem döşeyin!

  Hem eğlenin, hem döşeyin!

  Birbirinden güzel ponponlar yaparak aynı zamanda hem eğlenip, hem de neşeli aksesuarlar yapabilirsiniz. Çocuğunuzun odası için Eski kiliminizi ponponlar ve boncuklarla dekore edin. Kilim üzerine ponponları ve boncukları düzgün yerleştirebilmek için, önceden işaretleme yapmayı unutmayın. Şemsiyelik Eski bir boruyu akrilik boyalarla renklendirin, sprey vernikle sabitleme işlemini yapın...
 2. hem evlat hem anne

  hem evlat hem anne

  Tüketim toplumu olduk.. bu özel günler de sırf alışveriş çılgınlığını körüklemek için bahane uydurmaktan başka işe yaramaz.. gavur adetidir bunlar, boşverin.. demeyin ne olur.. Değmez mi? Annelerimizin gözlerindeki ışıltıya.. dudaklarındaki gülümsemeye.. iki damla sevinç gözyaşına.. değmez mi? Zaten neleri tüketip bitirmişiz.. senede bir güncük te annemiz için küçük bir hediye almışız...
 3. Hem Git...Hem Gitme:(

  Hem Git...Hem Gitme:(

  Git. Yüzüme öyle bakma git. Hiç durma, bir gidenin bir daha asla giremeyeceği kapı orada, git. Hiçbir şey açıklamak zorunda değilsin. Giderken söyleyecek şey bulamaz insanlar. Sen bahanelerin arkasına sığınanlardan olma, git. (Oysa daha doyamadım sana... Kokunu yeterince çekemedim içime... Yapacağımız ne çok şey vardı... Neler planlamıştık... Şimdi ne yapacağım ben? Nasıl duracağım ayakta?...

Sayfayı Paylaş