1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Hem öğretiyor, hem pişiriyor...

  Konu, 'Beyaz Eşyalar' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  Hem öğretiyor, hem pişiriyor... [​IMG] Electrolux EOB 6696 X’in hafızasında yemek tarifleri de bulunuyor. Akıllı ürünleri ile güncel yaşamı daha kolay, emniyetli ve keyifli hale getiren Electrolux, fırın teknolojisini bir adım daha ileriye taşıdı. Electrolux’ün ankastre ürün gamının üyesi EOB 6696 X multifonksiyon paslanmaz çelik fırın, hem yemek pişirmeyi öğretiyor, hem de yemeğin merkez ısısını sürekli kontrol altında tutarak tam kıvamında pişirilmesini sağlıyor.
  Electrolux EOB 6696 X akıllı ankastre fırının hafızasında, ekmekten tatlıya 10 çeşit yemek tarifi bulunuyor. Mutfakların elektronik aşçısı EOB 6696 X, etten sebze yemeklerine ekmekten tatlılara tüm yiyecek çeşitlerinin ideal pişirme ısısını hafızasında bulunduruyor. Türkiye’de sadece Electrolux fırınlarında bulunan aygıta ‘yemekölçer’ deniliyor. Kullanıcı, sadece pişireceği yemeğin merkez ısı seviyesini belirliyor ve yemekölçeri yiyeceğin ortasına saplıyor. Yiyeceğin merkez ısısı istenilen seviyeye ulaştığında sistem otomatik olarak duruyor. Böylece yiyeceklerin içi ve dışı tam kıvamında pişiriliyor.

  Akıllı fırının üstün pişirme fonksiyonları arasında, besinlerin tat ve kokularını birbirine karıştırmadan, kızartma ve fırında pişirmeyi aynı anda yapabilmeyi sağlayan ‘hava sirkülasyonlu pişirme’, hem üst hem de alt ısıtıcıdan ısının dağıldığı ‘geleneksel pişirme’, kek, bisküvi ve ekmekleri pişirmek için ‘hamurlu pişirme’, mükemmel pizzaların pişirilmesini sağlayan ‘pizza programı’ dikkat çekiyor.

  Fırının ayrıca, küçük parçalardan büyük parçalara kadar her boyuttaki et veya diğer yiyecekler için, grill, turbo ızgara, dual ızgara, termal ızgara olmak üzere ‘4 farklı ızgara programı’ bulunuyor. Hamarat fırının üst ısıtıcı, alt ısıtıcı, sıcak tutma ve defrost programları da yiyecekleri pişirme öncesinde ve ısıtmada kullanıcıya kolaylıklar sunuyor.

  Ekstra güvenlik sistemiyle donatılan Electrolux EOB 6696 X’in, çalışır durumdayken fırının kapağının açılmasını zorlaştıran ‘çocuk emniyeti’ sistemi, meraklı çocukların istenmeyen kazalara maruz kalmasını önlüyor. Fırının kapağında 3 kat cam kullanılması ise, fırın ısısının maksimum seviyede içeride tutulmasını sağlıyor. Böylece, kapak yüzeyindeki ısının 60 derecenin üzerine çıkması da engelleniyor. Fırın ayrıca, pişirilen yiyecekleri sıcak fırının içine kadar uzanmadan, güvenli bir şekilde alabilmenizi sağlayan özel ‘raylı sisteme’ de sahip bulunuyor.

   
Hem öğretiyor, hem pişiriyor... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. hem çanta hem şemsiye

  hem çanta hem şemsiye

  şemsiyeli çanta şemsiyeli çanta yapımı nasıl yapılır
 2. Hem Git...Hem Gitme:(

  Hem Git...Hem Gitme:(

  Git. Yüzüme öyle bakma git. Hiç durma, bir gidenin bir daha asla giremeyeceği kapı orada, git. Hiçbir şey açıklamak zorunda değilsin. Giderken söyleyecek şey bulamaz insanlar. Sen bahanelerin arkasına sığınanlardan olma, git. (Oysa daha doyamadım sana... Kokunu yeterince çekemedim içime... Yapacağımız ne çok şey vardı... Neler planlamıştık... Şimdi ne yapacağım ben? Nasıl duracağım ayakta?...
 3. Hem güzellik hem sağlık

  Hem güzellik hem sağlık

  limon servi bakımı Dostumuz olan yağlarla sağlık kazanalım. Buğu Kaynar su dolu büyük bir kaba, iki-üç damla yağ damlatılır. Beş-on dakika derin nefes alarak buğu banyosu yapılır. Sivilceli cilt için ardıç, nezle ve soğuk algınlığı için okaliptüs yağları kullanılabilir. Aromatik zayıflama yağı Lavanta, adaçayı, biberiye, nane gibi bitki özlerinin harmanlanmasıyla elde edilen bu yağ;...
 4. Hem moda,hem şifa

  Hem moda,hem şifa

  Takmaktan hoşlandığınız ve size şıklık veren bu taşlar aynı zamanda sağlığınızada büyük faydada bulunuyorlar.İşte sizler için bulduğum o taşların sağlık açısından önemi... Kadınlar; metabolik faaliyetleri düzenlediği şarta bağlı olmadan sevgi cesaret ve şans verdiği kolesterolü dengelediği ve çok sayıda fayda sağladığı öne sürülen şifalı taşlara yoğun ilgi gösteriyor. Kadınlar...
 5. Hem sandalye hem kale

  Hem sandalye hem kale

  İlginç sandalye tasarımı Kale sandalye modeli Bu kale sandalye modeli ile canınız sıkılmayacak. Arkadaşınız ile hem oturup hem de kaleye şut atma denemeleri yapabilirsiniz. Tasarım sandalye modelleri arasında en eğlenceli olan tasarım bu sanırım.

Sayfayı Paylaş