1. sebla

  sebla Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  8 Şubat 2008
  Mesajlar:
  10
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  hissetme beni...

  Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında sebla tarafından paylaşıldı.

  Şimdi masal bitti; bir peri geldi ve açtı gözlerimi….

  Soğuk sesine aldırmadan yürüyorum öylece. Nereye gittiğimi bilmiyorum. Yürüyorum sadece. Hep hisset beni demiştim ya sana. Şimdi aldım bütün sözlerimi senden. Yazdığım ve yazacağım bütün sözlerim kendime bundan sonra. Siyah; hissetme beni bundan böyle, anlamaya çalışma, görmeyen gözlerini görmeye çalışarak zorlama. Şimdi bende ki sana veda zamanı. Kayıp ruhumla sığınıyorum sensizliğe. Hep gölgene aşina yüreğim, istemeden de olsa uzaklaşıyor siyahından. Yastığımda yas var, içimde anlaşılmazlığımın matemi. Kulaklarımda sustuğun dakikaların içimde avaz avaz bağıran çığlıkları.

  Hak ettiğim ne varsa aldım hayattan. aşk; karşılıksız..ihanet; sen, yalnızlık; mezarıma kadar…ne varsa hayattan aldım işte..


  Odalarım dar geliyor, omuzlarımın üzerinde sessizliğinin ağırlığı. sonuna kadar boşalttım içimde kalmış hıçkırıkları.. aldırma sen yenilmişliğime. Çıkmam önüne bundan böyle.


  Hiçbir şey yapmadım sana; sevdim sevebildiğimce ve bütün kırılmışlıklarıma rağmen kaldım karşında sevgimle; eğilmeden, sevgime seni hapsetmeden, sevincimle ve kederimle sadece sevdim seni. Beni göremeyen gözlerine kilitledim gözlerimi. Ve hep sende kaldı yarınlarım.


  Bilmediğin bütün üzünçlerimi topladım dün gece. Topladım ve yüklendim, sen sessizce gittiğinde. Yine de ah yinede duramadım sormadan nasıl olduğunu. İyiliğinde kal siyah. Gecenin karasında kal, seni seveceklerde kal, görebileceklerinde, sesini işitebileceklerinde kal. Bende bırakmadığın kendinde kal. İyi kal siyah. Beyazlara boya hayatını, yaşattığın siyahlara inat. ve beyazında kal.


  Yürüyorum…


  Kimsesizliğimi yükleniyorum omuzlarıma. Sana anlatamadığım birkaç sevgisiz zamanlarımı kuşanıyorum üzerime. Sevilmeyen yüreğimin kederini yerleştiriyorum gözlerime. Ağlayışlarımı gömüyorum derinliklerime ve yürüyorum ardı sıra bilinmeyenlerin..şimdi hangi kapıyı çalsa yüreğim yalandır bilirim ve her kapının ardında gizlenir sana heba ettiklerim.


  Sensizliğe aşinalığım var biraz. Birazda bundan sonra alışırım.ve hangi kelimeyi söylersen söyle bana yerine getiremezsin içimden kesip aldığın seni..benim sevdiğim siyah çok üzse de bu kadar düşürmezdi beni. Sen karşımda duran, her şeye müsait olup da bana hep meşgul kalan, boya başka renklere kendini ve ver siyahımı bana geri.


  Siyah bundan sonra sevdim diye dilinde gezindirme yalancı kelimelerini.


  Üşüdüğümü gizliyorum dostlardan, yokluğunu gizliyorum, yalanlarını, senleyim dediğin fakat hep başkalarında kalan bakışlarını gizliyorum ve bendeymişsin gibi dokunuyorum kalbimin derinliklerindeki gece gözlerine. Yastığımda bundan sonra sensiz yarınlarım. Adımlarımda yalnız kalmışlığım. Gömüyorum kendimi sessizliğime.


  Kıyamadığım; düşürdün yüreğimi yere şimdi kim gelse kaldırıp koyamaz bedenimin içine.


  Siyah; sen kal kendine ve bana geri ver sevdiğim gölgeni…

  hep diyordum ya sesim yettiğince hisset beni diye..vazgeçtim; asla hissetme beni..


  Hissetme beni.

   
 2. nisan

  nisan Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  5 Ocak 2008
  Mesajlar:
  5.165
  Beğenilen Mesajlar:
  15
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  isvicre
  Ce: hissetme beni...
  emegine saglik arkadasimm
   
hissetme beni... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Kendisini Değerli Hissetmesinde Rol Oynayan Etkenler

  Kendisini Değerli Hissetmesinde Rol Oynayan Etkenler

  Daha ilk yaşlardan, çocukların kendilerine yönelik iyi duygular geliştirmeleri, hayatlarındaki önemli insanlar(anne-baba, öğretmen ve diğer büyükleri, ilerleyen yaşlarda arkadaşları)tarafından nasıl değerlendirildiklerine bağlıdır. Büyükleri tarafından sevgi gören, gereksinim duyduğunda beklediği yakınlık ve ilgiyi bulan, fikirlerine değer verilen ve önemsenen, güven duyulan ve...
 2. Benin

  Benin

  Benin Coğrafi Verileri Konum: Batı Afrika'da, Kuzey Atlas Okyanusunun kıyısında, batıdan Togo, kuzeybatıdan Burkina Faso, kuzeydoğudan Nijer, doğudan da Nijerya ile çevrilidir. Coğrafi konumu: 9 30 Kuzey enlemi, 2 15 Doğu boylamı Harita konumu: Afrika Yüzölçümü: toplam: 112,620 km² kara: 110,620 km² su: 2,000 km² Sınırları: toplam: 1,989 km Sınır komşuları: Burkina Faso 306 km, Nijer 266...
 3. Bendir

  Bendir

  bendir çeşitleri bendirin özellikleri bendirin tarihçesi tarihçesi fiyatları Bendir Bendir, Klasik Türk Müziğinde kullanılan başlıca vurmalı ritim çalgılarından biridir. Zilsiz büyük tef, nakkare ve kudümle birlikte kullanılır. Derisinin iç yüzüne boydan boya gerilen kiriş sayesinde aynı anda iki değişik tını çıkarabilir. Bendir, Klasik Türk müziğinde ve özellikle Mevlevi zikr musikisinde...
 4. Kraliçe gibi hissetmeniz için

  Kraliçe gibi hissetmeniz için

  . Kış mevsiminde makyajın önemi daha çok öne çıkıyor. Cildinizin de tıpkı geçirdiğimiz puslu ve soğuk günler gibi olmasını istemiyorsanız, o zaman doğru makyaj ürünlerine ihtiyacınız var demektir. Makyaj ürünlerinin arasında en önemlileri olan kapatıcılar, farlar ve rujlar kullanım sıklıklarıyla özel konumdalar... Yaz aylarında kullandığımız makyaj ürünlerini kışın da kullanmak mümkün...
 5. Bendensin....

  Bendensin....

  30 derece sıcaklıkta üşüyen bir insanım artık yazı yazamıyorum, elim kalem tutmuyor karanlıkta bile gören gözlerim artık ışıkta bile seçemiyor; diyorsa bir insan korkarım artık yaşamaktan.... Okuduğumda çok etkilendim meleklerim inşallah sizlerinde hoşuna gider... BENDENSİN 30 derece sıcaklıkta üşüyen bir insanım artık yazı yazamıyorum, elim kalem tutmuyor karanlıkta bile gören gözlerim...

Sayfayı Paylaş