hissetme beni...

sebla

Yeni Üye
Üye
hissetme beni...
Şimdi masal bitti; bir peri geldi ve açtı gözlerimi….

Soğuk sesine aldırmadan yürüyorum öylece. Nereye gittiğimi bilmiyorum. Yürüyorum sadece. Hep hisset beni demiştim ya sana. Şimdi aldım bütün sözlerimi senden. Yazdığım ve yazacağım bütün sözlerim kendime bundan sonra. Siyah; hissetme beni bundan böyle, anlamaya çalışma, görmeyen gözlerini görmeye çalışarak zorlama. Şimdi bende ki sana veda zamanı. Kayıp ruhumla sığınıyorum sensizliğe. Hep gölgene aşina yüreğim, istemeden de olsa uzaklaşıyor siyahından. Yastığımda yas var, içimde anlaşılmazlığımın matemi. Kulaklarımda sustuğun dakikaların içimde avaz avaz bağıran çığlıkları.

Hak ettiğim ne varsa aldım hayattan. aşk; karşılıksız..ihanet; sen, yalnızlık; mezarıma kadar…ne varsa hayattan aldım işte..

Odalarım dar geliyor, omuzlarımın üzerinde sessizliğinin ağırlığı. sonuna kadar boşalttım içimde kalmış hıçkırıkları.. aldırma sen yenilmişliğime. Çıkmam önüne bundan böyle.

Hiçbir şey yapmadım sana; sevdim sevebildiğimce ve bütün kırılmışlıklarıma rağmen kaldım karşında sevgimle; eğilmeden, sevgime seni hapsetmeden, sevincimle ve kederimle sadece sevdim seni. Beni göremeyen gözlerine kilitledim gözlerimi. Ve hep sende kaldı yarınlarım.

Bilmediğin bütün üzünçlerimi topladım dün gece. Topladım ve yüklendim, sen sessizce gittiğinde. Yine de ah yinede duramadım sormadan nasıl olduğunu. İyiliğinde kal siyah. Gecenin karasında kal, seni seveceklerde kal, görebileceklerinde, sesini işitebileceklerinde kal. Bende bırakmadığın kendinde kal. İyi kal siyah. Beyazlara boya hayatını, yaşattığın siyahlara inat. ve beyazında kal.

Yürüyorum…

Kimsesizliğimi yükleniyorum omuzlarıma. Sana anlatamadığım birkaç sevgisiz zamanlarımı kuşanıyorum üzerime. Sevilmeyen yüreğimin kederini yerleştiriyorum gözlerime. Ağlayışlarımı gömüyorum derinliklerime ve yürüyorum ardı sıra bilinmeyenlerin..şimdi hangi kapıyı çalsa yüreğim yalandır bilirim ve her kapının ardında gizlenir sana heba ettiklerim.

Sensizliğe aşinalığım var biraz. Birazda bundan sonra alışırım.ve hangi kelimeyi söylersen söyle bana yerine getiremezsin içimden kesip aldığın seni..benim sevdiğim siyah çok üzse de bu kadar düşürmezdi beni. Sen karşımda duran, her şeye müsait olup da bana hep meşgul kalan, boya başka renklere kendini ve ver siyahımı bana geri.

Siyah bundan sonra sevdim diye dilinde gezindirme yalancı kelimelerini.

Üşüdüğümü gizliyorum dostlardan, yokluğunu gizliyorum, yalanlarını, senleyim dediğin fakat hep başkalarında kalan bakışlarını gizliyorum ve bendeymişsin gibi dokunuyorum kalbimin derinliklerindeki gece gözlerine. Yastığımda bundan sonra sensiz yarınlarım. Adımlarımda yalnız kalmışlığım. Gömüyorum kendimi sessizliğime.

Kıyamadığım; düşürdün yüreğimi yere şimdi kim gelse kaldırıp koyamaz bedenimin içine.

Siyah; sen kal kendine ve bana geri ver sevdiğim gölgeni…

hep diyordum ya sesim yettiğince hisset beni diye..vazgeçtim; asla hissetme beni..

Hissetme beni.

Geri