İdrardan yapılan gebelik testi sonuçları

Gebelik testin de ikinci çizgi soluk çıkabilir. Bu durum gebeliğe işaret etmekle birlikte sonuç yanıltıcı olabilir. Testi yanlış uygulama, testin son kullanma tarihinin geçmesi, testin darbe alması hatalı sonuca neden olabilir. Bu durum da durumunuzdan emin olmak adına ya bir kaç tane gebelik testi yapın yada hcg testi yapın.

Cevapsız bir dönem ( adet gecikmesi) gebeliğin ilk bulgusudur. Tabi her adet gecikmesi gebelikle alakalı değildir. Stres , hormonal problemler ahim kaynaklı sorunlar, çevresel faktörler , kullanılan ilaçlar da adet gecikmesine neden olabilir. Gebelik testinde ikinci çizginin silik çıkması HCG seviyesinin hala düşük olduğuna iaşret edebilir. Cevapsız dönem ve gebelik testinde soluk bir çizgi, hormonal yetmezlik, iltihaplı hastalıklar, kistler, miyomlar, ameliyatın etkileri, yakınlarda düşük veya kürtaj vs. gibi bir takım patolojik süreçlerin belirtileri olabilir.

Gebelik testinde ikinci çizginin silik çıkması gebelik olarak değerlendiriliyor fakat idrardan yapılan testler zaman zaman hatalı sonuç verebiliyor. Adetinizde gecikme olursa hcg testi yapın.

Bunların dışında gebelik testinde ikinci çizginin silik çıkması gebeliktir. Bulantı , yorgunluk, huzursuzluk gögüslerde hassasiyet küçük lekelenmeler gibi belirtileriniz olabilir. Bu durum da yapmanız gereken durumunuzun teyidi için hekime görünmektir. Evde yapılan testler de bir problem yoksa gebe olup olmadığınız hakkın da net bilgi verecektr. Daha önce belirttiğimiz koşullardan dolayı bu testler sizi yanıltabilir. Adetiniz geciktiyse yada adete 1-2 gün kala gebelik belirtilerini yaşıyorsanız HCG testi yapınız . Her şeyden önce, sonuçların anlaşılması için test şeridinin özelliklerini bilmeniz gerekir. İdrar numuneleri, sabun, deterjanlar, kremler vb. Gibi maddelerle kontamine olabilir. Bu maddeler ya numuneye veya kaba girilebilir. Arızalı test veya kullanım talimatlarının ihlali test sonucunu etkileyebilir. Sonuçların daha güvenilir olması için farklı markalardan bir kaç test alın. Yumurtlamayı teşvik eden ilaçlar gibi bazı ilaçlar HCG ile aynı hormondan oluşur. Bu nedenle, bu ilacı aldıktan sonra bile, testi yapmak için acele etmemelisiniz . HCG vücuttan en az 2 hafta sonra atılır . Hormonal problemlerde test sonucunu etkileyebilir. İdrar dan gebelik testleri yüksek duyarlılığa sahiptir. Çoğu için,% 97-99 sınırları arasında değişir

Merhaba, gebelik testinde ikinci çizginin silik çıkması gebelik olarak değerlendiriliyor. Yalnız evde yapılan gebelik testleri zaman zaman hatalı sonuç verebiliyor. Bu nedenle durumunuzdan emin olmak için hcg kan testi yapmanızı öneriyorum.

Merhaba ilişkiden sonra adet gördüm ancak emin olamayıp adet bitiminden 5 6 gün sonra idrar testi yaptım negatifti. Buna rağmen hamilelik durumu olabilir mi

merhaba, adetimden bür gün önce gebelik testi yaptım silik çıktı fakat ertesi gün adet gördüm. 20 nisanda adetim bitti 21nde ilişkiye girdim. 23 nde şiddetli başım ağrıdı bi gebelik testi yapayım dedim.hayalet gibi ışıkta belli olan bir çizgi çıktı. Ertesi gün tekrar baktığımda belli belirsiz olan çizgi birazcık daha belirginleşti. Sizin başınıza böyle birşey geldi mi

Geri