İdrardan yapılan gebelik testi sonuçları

merhaba, adetimden bür gün önce gebelik testi yaptım silik çıktı fakat ertesi gün adet gördüm. 20 nisanda adetim bitti 21nde ilişkiye girdim. 23 nde şiddetli başım ağrıdı bi gebelik testi yapayım dedim.hayalet gibi ışıkta belli olan bir çizgi çıktı. Ertesi gün tekrar baktığımda belli belirsiz olan çizgi birazcık daha belirginleşti. Sizin başınıza böyle birşey geldi mi
Evde yapılan gebelik testleri hatalı sonuç verebiliyor.Gebe olduğunuzu düşünmüyorum ama tedbiren bir tane daha gebelik testi yapın.

adetime 1 gün kala test yaptım ikinci çizgi silik çıktı pazartesi hcg testi yaptım 14 çıktı bugün doktora gösterecem sonucum nedir yardımcı olurmusunuz

Her iki gebelik testi sonucunuz da hamilelik lehine . Durumunuzun teyidi için yinede bir kadın doğum uzmanına görünüp muayene olun.

Gebelik testinde ikinci çizginin silik çıkması gebelik olarak değerlendiriliyor yani test sonucuna göre gebesiniz. Durumunuzdan emin olmak için hcg testi yapın net sonucu alırsınız.

adetime 2 gün kala evde gebelik testi yaptım her ikside silik çıktı hamilelik olabilirmi

Merhaba, gebelik testinde ikinci çizginin silik çıkması gebelik olarak değerlendiriliyor. Yani muhtemelen gebesiniz. Durumunuzdan emin olmak için hcg testi yaptırmanızı sonuca görede hekime görünmenizi öneriyorum.

Evde yapılan gebelik testlerinde gebelik hormonunu tespit etmek için bir kadının idrar örneği kullanılır. İnsan Koryonik Gonadotropin HCG, bir döllenmiş yumurtanın uterus astarına implante edilmesinden hemen sonra artan plasenta tarafından yaratılan hormondur. Cinsel yönden aktif olan doğum kontrol yöntemi uygulamayan kadınlar adet dönemi gecikmeden gebelik testi yaparlar. Bu girişimin nedeni plansız bir gebelik korkusu ve gebe kalma beklentisidir. Uzmanlar, hamilelik testi yapmak için cevapsız bir dönemden sonra en az 7 gün beklemeniz gerektiğini söylüyorlar. Bu sırada kadının idrarı doğru bir sonuç için yeterli HCG içerir. Gecikme olmadan yapılan testler negatif sonuç verebilir. Hcg seviyesi yetersiz olduğun dan gebelik teyit edilmeyebilir. Bu nedenle gebelik testini beklenen adette gecikme olmasıyla yapılması doğru olacaktır.

Gebelik testleri insan koryonik gonadotropin (HCG) adı verilen bir hormon arayarak çalışır. Bu hormon, hamileliğiniz sırasında yalnızca vücudunuzda yapılır. HCG izleri döllenmiş yumurtanın implante olmasından sonra 3-4 gün içinde idrarda bulunabilir ve mevcut miktar her gün artar. Hamilelik testi sadece HCG yi saptayabilir ve ölçmek için yeterli miktarda hormon olduğunda pozitif sonuç verir. Çoğu test ancak adetinizde gecikme olduğu zaman doğru sonuç verecektir. Süreleriniz düzensizse gebe olup olmadığınızdan emin olamazsınız. Testi yine de yapabilirsiniz, ancak negatif ise tekrar kontrol etmek için bir hafta sonra tekrarlayın.

Ekli dosyayı görüntüle 81263

Evde hamilelik testleri

Evde yapılan idrardan gebelik kitlerini sorgusuz sualsiz eczanelerden tedarik edebilirsiniz. Bu testler dakikalar içinde doğru sonucu verir ancak ; test zarar gördüyse yada yanlış uygulandıysa yalnız sonuç almanız muhtemeldir. Bu nedenle testi uygulamadan önce son kullanım tarihine ve testin nasıl uygulanabileceği hakkın da bilgi edinin. Her gebelik testi aynı amaçla çalışsada farklı talimatlara sahip olur. Gebelik testinin kullanma talimatını okuyun ve öyle uygulayın. İdrar örneğinizi temiz, sabun içermeyen bir kaba alın. Bir idrar örneği toplamak için en iyi zaman sabahın ilk saatleridir. Sabahın ilk saateri Hcg idrarda yoğun olacaktır.

Bu belirtileri yaşıyorsanız mutlaka test yapın

Erken gebelik belirtileri yaşıyorsanız, daha önce bir hamilelik testi yaptırmanız iyi olur. Belirtilere rağmen negatif sonuç alırsanız bir kaç gün sonra testi tekrar yapın. Tekrar sonuç negatifse belirtiler ya psikolojik yada başka sağlık koşullarından kaynaklanabilir. Durumunuzdan emin olmak için mutlaka hekime görünün.

Adette gecikme
Bulantı kusma
Aşeme yada tiksinme
yorgunluk
İmplantasyon kanaması veya implantasyon krampları
Baş dönmesi
Hassaa veya şişmiş göğüsler
Sık idrara çıkma
Artan koku duyusu

Ekli dosyayı görüntüle 81264

Hamilelik testi sonuçlarınız

Olumlu bir sonuç kesinlikle doğru olabilir, ancak yanıltıcıda olabilir. Bu zamanlamanıza, testin uygulanmasına ve testin özelliğine bağlıdır. Olumlu yada olumsuz sonuç alırsanız mutlaka teyidi için HCG testi yaptırınız ve hekim kontrolünde olunuz. HCG değeri pozitif olursa hekiminiz bir kaç gün içinde tekrar test isteyebilir. Hcg düzeyinin kademeli artıp artmadığı izlenecek bu durumda gebeliğinizin seyri hakkın da bilgi verecektir.

Hangi gebelik testi iyidir ?

Piyasada gebelik testlerinin birçok farklı markası vardır , ancak hangisini seçtiğiniz önemli değil. Tüm ev hamilelik testleri aynı şekilde çalışır , idrarda HCG hormonu düzeylerini saptayarak. Bir hamilelik testi alırken kutusundaki son kullanım tarihini kontrol edin ve kutunun hasar görmediğinden emin olun.

Gebelik testi nedir ?

Evde hamilelik testi, bir kadının gebe olup olmadığını öğrenmesi için hızlı ve kolay bir yoldur. Evdeki gebelik testleri plesenta tarafından üretilen idrar içindeki HCG düzeylerini ölçer. İki tür gebelik testi vardır. Biri kan diğeri ise idrar testidir. İkiside doğru sonuç verir fakat idrardan yapılan testler bazı sebeplerden ötürü yanlış sonuç verebilir. Kanda yapılan gebelik testi ise % 100 net sonuç vermektedir.

Her HCG Değeri Gebelik Lehine Değildir !

Testi, sonuçlara bakılmaksızın iki gün sonra tekrarlayın. İlk kez olumsuz bir sonuç alırsanız, bunun nedeni HCG nizin testin algılayabilmesi için henüz yeterince yükselmediği olabilir. Açık sonuçlar almak için bilinen kaliteli bir hamilelik testini kullandığınızdan emin olun. Cevapsız bir dönemin ilk gününde test yapıyorsanız kullandığınız testin pek bir önemi yoktur en çok pazarlanan testler güvenilirdir ve hamile kadınların yüzde 98'i için olumlu bir sonuç verir. Ancak, gecikme olmadan test yapmak istiyorsanız daha hassas bir test kullanmalısınız. Gebelik testi ne kadar hassas olursa, gebeliği erken tespit etme olasılığı da o kadar yüksektir. Ancak daha hassas gebelik testleri de yanlış sonuç verme eğilimindedir. Bu nedenle yine bu noktada hcg kanda gebelik testi yapmanızı öneriyoruz. Hcg testinin yanılma payı yoktur ve adet gecikmesi olmadan bir kaç gün önceden gebeliği tespit edebilir. Ayrıca hcg testi şayet gebeyseniz gebeliğinizin seyri hakkında da bilgi verecektir.

Merhaba ben buraya resim atamiyorim bi benim profile bakarmisiniz 14 gun gecktim bugun test yaptim iki cizgi ama pek anlayamadim negatif olan hafif renk pozitif olan cok hamilemiyim

Profilinizde görsel yok. Gebelik testinde ikinci çizgi belirgin yada silik olursa durum gebelik olarak değerlendiriliyor. Emin olmak için hcg testi yapmanızı öneriyorum.

Geri