İftara Ne Pişirsem Haydi Birbirimize Fikir Verelim Melekler :)

benımde bugunku menum
dügün corbası
kıymalı menemen
su boregı
yanınada cay demlıycem oh
azda demlı ıcıcem
bu sefer asıtlı zararlı sekerlı bol bol selılut yapan ıceceklerden ıcmıycem
meyve suyu
kadayıf sarması
soguk dondurma daha ne olsun valla allahıma sukurler olsun herkesın sofrası bol gonullerı şen olsuuuuuun amın evlere huzur versın rabbım :D

FIRINDA MAKARNA
-2 su bardağı su
-2 su bardağı süt
-yarım su bardağı sıvıyağ
-3 yumurta
-1 paket kabartma tozu
-Bol beyaz beynir rendesi
-Yarım paket fiyonk makarna (Haşlamadan-kıtır kıtırken)

YAPILIŞI :Hepsiiini karıştır, 2 saat beklet, borcama dök, fırına ver.

Petunya tarif için teşekkürler ama menünde ki diğer yemekleri de yazsaysın daha sevinirdik, merak ettik şimdi :)

kabak cicegi dolmasi
humus
yogurt
bugün bu kadar :)

Şu kabak çiçeği dolmanı konu yapıp açsan ne hoş olur kuzu :tik:

zeytinyağlı taze fasulye pirinç pilavı cacık karpuz:)eee ne duruyosunuz buyrun gelin:car:

söylemen yeter buse, afiyet olsun :)

benımde bugunku menum
dügün corbası
kıymalı menemen
su boregı
yanınada cay demlıycem oh
azda demlı ıcıcem
bu sefer asıtlı zararlı sekerlı bol bol selılut yapan ıceceklerden ıcmıycem
meyve suyu
kadayıf sarması
soguk dondurma daha ne olsun valla allahıma sukurler olsun herkesın sofrası bol gonullerı şen olsuuuuuun amın evlere huzur versın rabbım :D

Mavi ben de taze fasülye yaptım ana yemek olarak ama eşim geçen gün menemen koktu deyince bir de menemen yaptım , çay da demleyeceğim , bugün asitli zararlı içecekler yok :D:D

ekstra olarak bir de Adana´nin meshur acili ekmeginden yaptim
sebze sote var bir de
:D:D

kuzu saydıkça sayıyorsun oh afiyet olsun :D:D

off iştahım açıldı bugün yemek derdim yok çünkü kocacımla yemeğe çıkcaz yupiiii:eller:

Harika, senden iyisi yok desene, hadi afiyet olsun zehra, Allah kabul etsin :tik:

sahurdan yazıyım yarının iftar yemeğimi ölmezde sağl kalırsak allahın izniyle kuru fasulye pilav cacık yada salata tatlımı sahurda yaptım kalburabastı :) tadı kalbura bastı ama ben pek basamadım rendeye hahaha poğaçaya benzeyen kalbura bastım oldu ilk defa yaptım eşim daha sıcacık şerbetliyken yidi güzel olmuş didi :D

Geri