Etiketler:
 1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.467
  Beğenilen Mesajlar:
  2.303
  Ödül Puanları:
  113

  kalıcı makyaj!

  Konu, 'Makyajın Püf Noktaları' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  Çinlilere ait olan bu çok eski metod, Amerika’nın özel olarak geliştirdiği elektrikli pigmentasyon cihazıyla, Amerika’da 7-8 yıldır permanent make up adı altında yapılmaya başlanmış ve Avrupa’ya da yayılmıştır.
  Bu metodla işlem yapılan hanımların sabahları makyajları için harcadıkları zaman kaybı tamamen ortadan kalkmış olmaktadır. Bu işe başlamadan önce dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmaktadır.


  Önce çalışılacak bölge dezenfekte edilerek estetisyenle işlemi yaptıran şahsın yüzüne en uygun olacak kaş, eye liner veya dudak konturu müşterek karar neticesinde eskiz mahiyetinde çizilir. Çalışılacak bölge yüzeysel olarak uyuşturulur ve işleme geçilir. Uygun renkler bir palet üzerinde tesbit edilir ve her müşteriye ayrı iğne (Disposible) seçilip elektrikli pigmentasyon cihazına takılır. Seri ve dikkatli bir şekilde işlenir. Çalışma yapılırken kan çıkmamasına dikkat edilir. Sadece epidermisin (üst deri) çizilmesi söz konusudur.


  Deri boyayı alıncaya kadar işleme devam edilir. Bu işlem aşağı yukarı bir saat sürmekte olup istenilen şekilde kaşlara kıl görünümü verilerek veya bütün kaş yekpare boyanarak ya da sadece araları doldurulup dolgun bir görünüm verilerek yapılabilir. Bu olayın hem estetisyenin, hem de müşterinin müşterek kararıyla olması gerekmektedir.


  Aynı işlem dudaklar için de geçerlidir. İnce olan dudaklar daha dolgun, kalın ve şekilsiz olan dudaklar ufak bir hileyle güzel bir şekle sokulabilir. İstenilen renklerle (lila, kırmızı, pembe, açık ve koyu kahve) çalışılır. Bunların içinde en dikkat edilmesi gerekeni eye liner çizgisidir. Çok özel bir dikkat ister. Çünkü çalışılacak bölge çok ince ve düzgün bir hattır. Ufak bir el titremesi hattı bozabilir.


  Bütün bu işlemleri yaptıktan sonra, üç gün kullanmak kaydıyla bir pomat verilmektedir. Deri üzerinde 4-5 gün sonra boyanın % 70’i kepek şeklinde deriden dökülüp yok olmaktadır. Geriye kalan % 30’luk kısım ise tutmamış izlenimi verebilir. Aslında natürel olan renk budur. Fakat Akdeniz ikliminde olanlar için bu olay eksik olarak nitelendiğinden müşterinin arzusuna göre 25 gün sonra bir rötüj yapılmakta, bu da daha kaılıcı olmasını sağlamaktadır. Permanent make up gözlük kullanan, spor yapan, makyaj yaparken elleri titreyen hanımlar için bir ihtiyaç halindedir. Bence son yıllarda kozmetik ve estetikte bulunan ve uzun süre neticesi devam eden insanları mutlu kılan ve kendilerine güveni artıran bir olaydır. Senede bir defa kısa bir seansla da ömür boyu makyajla yatıp makyajla kalkmak artık elinizde.

  < Konu Resmi..>   
 2. tükenmezkalem

  tükenmezkalem Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  23 Aralık 2016
  Mesajlar:
  1
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  1
  Kak Kontürde arist estetik arzu hanım diyorum ve gördüğüm her yerde mutlaka şiddetle tavsiye ediyorum kanser hastasıydım kaşsızdım sayesinde yüzümde güller açtı yeniden
   
 3. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.657
  Beğenilen Mesajlar:
  2.419
  Ödül Puanları:
  113
  Merhaba , biraz daha detaylı bilgi verirmisiniz ? Kaş kontürün de ne tür malzeme kullanıldı ? Doğal malzememi yoksa bildiğimiz dövme malzemesimi ? Dövme malzemesinin 1 yıl sonra çok belirgin mavi bir iz bıraktığını , kaş kontürü yaptıranlar söylüyor. Haliyle kaş kontürü yapanların çoğu memnun kalmıyor. Yapacak olanlar da tereddüt ediyor. Bu konuda bize biraz açıklayıcı bilgi verirseniz sevinirm.
   
kalıcı makyaj! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. kalıcı makyaj

  kalıcı makyaj

  Bakışlardaki çarpıcılığı yakalamak için genellikle göz çevresinde çok çaba sarfetmek ve gün içerisinde sık sık rötuş yapmak gerekir. Ancak gözkapağı makyajının kalıcı olması için büyük kozmetik firmaları bazı kremler geliştirdiler. Makyaj yapmadan önce gözkapaklarına sürülen ve 30 saniye kurumaya bırakılan bu kremler makyajın daha kolay yapılmasını ve kalıcı olmasını sağlıyor. Ok gibi...
 2. Kalıcı Makyaj Güvenlimidir?

  Kalıcı Makyaj Güvenlimidir?

  Temiz bir ortamda çalışıldığı sürece ve gerekli özen gösterildiği sürece güveli bir uygulamadır. tek kullanımlık kişiye özel iğnelerin olması ve eldiven kullanılması en önemli kurallardan biridir. diğer ekipmanların steril olmasıda çok önemlidir. Öncelikle kişinin bu Uygulamaya uygun olup olmadığının test edilmesi gerekir Makyaj Nedir? Makyaj sahip olduğumuz estetiği vurgulamak,...
 3. Kalıcı Makyaj Nasıl Uygulanır?

  Kalıcı Makyaj Nasıl Uygulanır?

  Kalıcı makyajda ilk etapda cilde lokal enestezi özellikli uyuşturucu krem sürülerek cilt uyuşturulur. sonrasında kişiye özel iğne hazırlanır ve ten rengine uygun pigmen boya seçilir. uygulamada cilt hafifçe kaldırılarak pigment maddesi cilde uygulanır. bu esnada hafif bir batma hissi duya bilir kişi. Kalıcı makyajda uygulama yaklaşık2-3 saat sürmektedir. uygulamadan sonra dikkat edilmesi...
 4. Kalıcı makyajın zararları

  Kalıcı makyajın zararları

  makyaj kalıcı makyaj riskleri kalıcı makyajın zararları zararları makyajın Son yıllarda kalıcı makyaj popüler oldu ama güzel görünmek için bu makyajın zararlarını biliyormusunuz meleklerim çalışan bayan olsun özel biryere giderken yada düğünlerimizde makyaj tazelem derdinden kurtulmak için bu makyaj türüne sığınırız ama bakın bakalım nelerle karşı karşı olduğumuzu ögrenelim Kalıcı...
 5. Kalıcı Makyaj yaptırmak istiyorum

  Kalıcı Makyaj yaptırmak istiyorum

  Merhaba arkadaşlar; Özel göztepe hastanesi güzellik merkezi göztepe beauty lazer ile cilt gençleştirme 3 seans 600 tl olduğunu duydum ve bu bana cazip geldi Özel göztepe hastanesi Göztepe Beauty sizce nasıl giden arkadaşlar varmı ?

Sayfayı Paylaş