gebe
 1. suskun_gız

  suskun_gız Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Eylül 2007
  Mesajlar:
  1.703
  Beğenilen Mesajlar:
  14
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  izmir

  kalp hastalarına bahar uyarısı, kalp hastalıkları

  Konu, 'Kalp Hastalıkları' kısmında suskun_gız tarafından paylaşıldı.

  damar kasılması damarlarda kasılma el kasılması damarların Kalp hastalığına bahar uyarısı
  Uzmanlar, ani hava değişikliklerinde koroner damarlarda kasılmalar olabileceğini belirterek kalp hastalarını dikkatli olmaya çağırıyor.
  Ani hava değişikliklerinde koroner damarlarda kasılmalar olabileceği belirtilerek,kalp hastalarının giyimlerine dikkat etmeleri gerektiği söylendi.
  Uzmanlar ilkbaharın, ani hava değişikliklerinin yoğun yaşandığı bir dönem olduğunu belirterek, kalp hastalarının bu mevsimde sağlıklarına daha fazla dikkat etmelerinin önemini vurguluyorlar.
  Kalp kapak hastalığı olanların bu mevsimde üst solunum yolu enfeksiyonlarından kendilerini korumalarının önemli olduğunu kaydeden kalp doktorları, ani hava değişikliklerinin solunum sisteminin savunma mekanizmasını kötü yönde etkileyebileceğini ve durumun solunum yolu enfeksiyonlarına yakalanmayı kolaylaştırdığını belirtiyorlar.
  Özellikle kalp kapak hastalarının bu tip enfeksiyonlarda doktora başvurması gereklidir çünkü kalp kapak hastalarının bu tip enfeksiyonlarında, beraberinde kalpte de enfeksiyon görülme olasılığı yüksektir.
  Ancak, doktor kontrolünde düzenli antibiyotik kullanımıyla bu riskten kurtulunabilir.
  Kalp yetmezliği olan hastaların da bu faktörlere dikkat etmeleri gerekir.
  Enfeksiyon, kalp yetmezliğini ilerletmesi açısından önemlidir. Enfeksiyon vücuda fazladan yüktür ve bundan kalbimiz de etkilenir.
  Bunun yanı sıra kapak hastalıklarının ve kalp yetmezliği olan hastaların vücut su oranları da önemlidir ve ani hava değişikliklerini takip ederek kendilerini çok terletmeyecek ve üşütmeyecek kıyafetler giymeleri gerekir.

  Koroner kalp hastaları da ani ısı değişikliklerinden kendilerini korumalıdır. Çünkü bazı çalışmalar göstermiştir ki, bu tip hava değişikliklerinde koroner damar kasılmaları olabilmektedir. Bu durum da kalp krizleriyle karşılaşılmasını kolaylaştırır. Alınacak tedbirlerde temel amaç, vücudumuzu ani hava değişikliklerden, fiziksel ve ruhsal yüklerden korumaktır.

   
kalp hastalarına bahar uyarısı, kalp hastalıkları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Kalp hastalarına sıcak uyarısı

  Kalp hastalarına sıcak uyarısı

  Memorial Hastanesi Kalp Cerrahisi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Bingür Sönmez, koroner kalp hastalarının aşırı sıcaklardan kesinlikle kaçınmaları gerektiğini bildirdi. Sönmez, koroner kalp hastaları ve kalp kapak hastalarının yazdan etkilendiklerini ifade etti. Kalp kapak hastalarının yazdan etkilenmelerinin, yüzde 90 oranında idrar söktürücü kullanmalarından kaynaklandığını dile getiren Sönmez,...
 2. Kalp hastalarında beslenme

  Kalp hastalarında beslenme

  Kalp hastalalıkları nda diyet KALP HASTALARINDA BESLENME Kalp hastaları sindirimi kolay yiyecekler seçmeli ve özellikle tuz (sodyum) yemekten kaçınmalıdırlar. Sindirim ile kalbin çalışması arasında sıkı bir bağ vardır. Kalp hastalıkları belli bir beslenme programma uyulmasını zorunlu kılar. Hangi kalp hastalığı söz konusu olursa olsun, diyet tedavisinin amacı vücut için gerekli...
 3. Kalp hastalarına tuz YASAK

  Kalp hastalarına tuz YASAK

  Yüksek tansiyon hastalığında fazla tuz tüketiminin önemli rolü olduğunu kaydetti Samsun Mehmet Aydın Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Kardiyoloji Uzmanı Dr. Akçay, Türkiye'de her 3 kişiden birini etkileyen yüksek tansiyon hastalığında fazla tuz tüketiminin önemli rolü olduğunu kaydetti. Özellikle kalp hastalarının tuzdan tamamen uzak kalması gerektiğini ifade eden Akçay, tuz tüketiminin...
 4. Kalp hastaları için öneriler

  Kalp hastaları için öneriler

  Soğuk hava ile karşılaşan, kalp damarları tıkalı olan hastalarda göğüs ağrısı sıklıkla görülür. Soğuk damarlarda kasılmaya neden olarak tansiyonda düşmeye ve ayrıca pıhtı oluşumunda artmaya neden olur. Bu nedenle soğuk kış günlerinde kalp krizi geçirme ihtimali daha fazladır. Bunlara ek olarak dışarı çıkamayıp daha çok ev içinde kalmak, stres, güneş yetersizliği nedeni ile D vitamini azalması...
 5. Kalp hastaları gebeliğe nasıl hazırlanmalı?

  Kalp hastaları gebeliğe nasıl hazırlanmalı?

  Kalp hastalığınız varsa, gebe kalmadan evvel doktorunuz ile görüşmelisiniz. Doktorunuz kalp hastalığınızın ne düzeyde olduğunu önceden belirleyecektir. Dolayısıyla siz hamile kalmadan önce neleri yapmanız ve tedavinizde ne gibi değişikliklerin yapılması gerektiğini zaten belirleyecektir. Ayrıca konuyla ilgili olarak bir kardiyolog veya perinatologa gitmeniz yararlı olabilir. Kalp hastalıkları...

Sayfayı Paylaş