Kaynanasıyla birlikte oturanlar buraya

Iyi geceler arkadaslar bende 5 seneden beri kaynanamla oturuyrm evde kaynana kaynata bitane gorumce istedigin herseydenden var 2 tanede evli gorumcem var inanin evlilermi degilmilermi belli degil hergun bizde dururlar esimin duzenli bi isi yok daha dogrusu calismayi zorlugu ogretmemisler esime ewlenmeden hersey guzeldi bana ayri oturcagimizi soylerdi evlenmemiz acele oldu bni cok istediler ama babam bi verdi bir vazgecti esim sonra kacirdi bni mecbur birlik oturmak zorunda kaldm esime ayri edelim konusunu actigimda birbirine giriyrz en ufak seylersen sebeb kavgalar cikiyo ewde bnm pskolojim bozuldu bitane oglum var surekli ona bagiriyrm dede babanne her dedigini yapiyolar cok ayri etmek istyrm hic birseyin tadina varmadim cicim ayi derler biz cicim ayi gormeden kavgaya basladik her kavgada kaynanam araya girdi sanki bni oldurcek ortaligi ayaga kaldirdi ve heo bn suclu ne yapmam gerekiyo yardm edin dicem ama burdakilerin hepsi de ayni bnm gibi

Merhaba , ben daha kayınvalidesi ile anlaşan ne bir gelin gördüm nede duydum. Kaldı ki bu anlaşmazlık normal arkadaşım. Kayınvalideye anne gözüyle bakmadığınız müddetçe sorunlar bitmez. Keza aynı şay kayınvalideniz için de geçerli.O da size kızı gibi muamale etmeli. İlişkiler karşılıklı özverilerle yürür fakat gelin şunu unutmamalıki karşısında bir büyük var. Siz hiç annenizle , kız kardeşinizle tartışmadınız mı ? Bir evde farklı düşünen kaç kişi var.Herkesin sizinle aynı düşünceye sahip olması mümkün değil. Kaldıki böyle bir şey mümkün olsa sadece Ailelerde değil toplumda ilişkiler güllük gülistanlık olur. Ayrıca sorununuzun kaynağı eşiniz. Lakin anladığım kadarıyla imkanlar evi ayırmaya el vermediği için sorun üzerin de uzlaşma sağlanmıyor. Siz önce eşinizle uygun bir uslupla konuşmaya çalışın. 5 yıllık eşiniz nerde ne zaman nasıl konuşacağınız kadar tanıyorsunuz artık.Ve size tavsiyem kendinizi yıpratmayın.Zorluğu görmeden mutluluğa erişeni gördünüzmü hiç? Her şeyin bir zamanı var .Umarım en kısa zaman da huzura kavuşursunuz . Allaha emanet olun..

Aslinda kaynanm hep orta yolu bulmaya calisir keza kaynatamla hic bi sıkıntim yok ama nekadar iyi olsalar bile rahat olamiysn bn kapali bi bayanim ama insan evinde rahat dolasmayi ister bnde istyrm kendi duzenim olsun istyrm ama sorun eşimde iste boyle rahat ev gecindirme gibi sıkıntisi olmadigi icin istemiyr ama bnide. Anlamaya calismiyor

Allah kolaylık versin.
Benim kayinvalidem ve kayinpederimle birlikte oturan eltim var. Sırf bu yüzden o eltime çok saygı duyuyorum.
Bizimkiler iyidir, zaten eltim de çok iyi bir kız. Ama ben yapamazdım onun yaptığını.
Eğri oturur doğru konuşurum :)

Aslinda kaynanm hep orta yolu bulmaya calisir keza kaynatamla hic bi sıkıntim yok ama nekadar iyi olsalar bile rahat olamiysn bn kapali bi bayanim ama insan evinde rahat dolasmayi ister bnde istyrm kendi duzenim olsun istyrm ama sorun eşimde iste boyle rahat ev gecindirme gibi sıkıntisi olmadigi icin istemiyr ama bnide. Anlamaya calismiyor
Valla bende türbanlıyım arkadaşım bu konuda haklısın.İnsan kapalı olunca her daim örtü içerde bunaltıyor. Bende 2 yıl oturdum kayınvalideyle .Kolay değil zor ama imkanlar dahilinde hareket ettim.Zamanı gelince ayrıldım .İnşallah sende bir an önce huzura kavuşursun.

kaynanasıyla oturanlara ALLAH sabır versin bende kaynanamla oturuyorum ve henüz 5 aylık evli olmama raman çektiğim sıkıntı haddini aştı hiç sevmiyorum kendisini durmadan beni iğneliyo yok oğluma ben şu kızı alcaktım o seni seçti yokk başkalarının gelini şöyle,örnek verdiği gelinlerin hepside ayrı evde oturuyo ben burnularının dibindeyim geldiğim günden beri hizmet ediyorum gözde görünmüyo,değerli olcaksan her zaman kaynanadan uzak olcaksın ilk evlendiğimiz gece bile evde kaldılar ve sabah gözümü bir açtımmm kahvaltıya tüm sülalesini kardeşlerini toplamış sabahın 7 sinde bizi kaldırdılar ben şok içersinde millete bakarken benim eşimde normal bir olaymış gibi davrandı,tek çocuk benim eşim bide onu benden kıskanıyo vee evde hiç bir iş olmasa bile illa birşyyy buluyo ve ben evlenmeden önce çalışan bir bayandımm evlenince gene çalıışırsın dediler evlendim beni eve mahkum ettilerrrr,çok mutsuzum:(

Bende 9 aylık evliyim... Ve ÜVEY olan kayınvalidemle oturuyoruz.. Eşim rahmetli babasına söz verdiği için bizimle oturuyor. Çok kıskanıyor eşimi benden. Geç gelsek hemen ya surat yapar, ya hasta olur ya da laf sokar.. ki geç geleceğimizi haber verdiğimiz halde.. Kaynanadan ziyade kumam gibi davranıyor. Allah'a çok şükür ki eşim beni ezdirmiyor, bende direk lafımı söyleyip geçiyorum. Geçen gün kıskanıyorsun dedim. Eşimin yanında pilates topunda zıplıyor yuvarlanıyor vs.. Beni uyuz ediyor!!!

Merhaba, valla özü çekilmezken üveyine katlanmak hakkaten zor. Eşiniz size destek oluyorsa şahısı çokta önemsemeyin derim.Gülüp geçin.Gerildiğinizi anladığı an sizi kızdırmaya yıpratmaya devam edicektir.

Merhaba kızlar ben 3 yıllık evliyim. 1 oğlum var. İçimi dökmeye çok ihtiyacım var. Kızlar kaynanam olasıca kadın beni alana kadar kapımda yattı kaç kere gitti geldi istedi beni. Ama evlendim daha 1 aylık gelinken sen oğlumla aramı bozuyorsun dedi bana ki bi oğlu daha var oğullarına Töve haşa Allah gibi tapıyo manyak ruh hastası bende bu kadar seviyodun nie evlendirdin dedim. Üstelik altlı üstlü oturuyoruz evim dayalı döşeli ama kocam olacak salak yüzünden daha eşyaları hiç kullanmadım sıfır duruyorlar bi tek yatağımı kullanabiliyorum beni sürekli taşınacağız die kandırıyor kaç kere babamın evine gittim kayınpederim geldi sürekli neyinizi paylaşamıyosunuz diyo bunu diyen adamda karısını görmemek için gece 3 de eve geliyo lan sen görmek istemiyorsun mahkeme duvarı suratlı karını ya ben napıyım yatana kadar. Bu sefer çok kararlıyım Yeni işe girdi kadrosu gelsin ya evi satar başka bi yerden alır ya da ben bırakıp gideceğim. Doldum taşıyorum kadın yüZünden panik atak başladı hasta etti beni sevimsiz.Bir oturmayı kabul eden aklıma ediyim. Kızlar siz siz olun sakın bir oturmayı kabul etmeyin zorluyorlarsa yol yakınken dönün çünkü eşiniz hiç bir zaman arkanızda duramayacak aynı eve girince hep önünde birileri olacak anası babası gibi.

Geri